Б О Л Г А Р С Ь К І.. В І С Т І
Шануймося, браття, бо ми того варті. (Тарас Шевченко) 
  
БУВісті ВИХОДЯТЬ з червня 1998 р. БУВести ИЗЛИЗАТ от юни 1998 г.

  

 

 

 

 ЗА "ЕВРО-2012" В УКРАЙНА НЯМА ДА ИМА БЕЗДОМНИ КУЧЕТА
Киев, 28 февруари 2012.- Украйна опровергава слуховете, че в страната жестоко се държат с бездомните кучета. За европейското първенство по футбол – "Евро-2012", което ще започва през юни в Киев, Лвив, Харков и Донецк, в Украйна няма да има безстопанствени песове, твърди официален Киев. Там вече работи законодателството, разработено съгласно най-добрите европейски стандарти и практики, с което се предвижда само хуманно отношение към животните. Иначе наказанията са много солени. Например, за тормоз на кучета, котки и др. може да ви глобят с до 320 евро или да влезете в затвор до 2 г. Властите в Украйна твърдят, че по 9 наказателни дела съдът вече се е произнесъл, в сила са влезли над 5 хил. присъди за административни правонарушения, а в момента се водят още 19 наказателни дела.
Същевременно, редица организации за защита на животните в Украйна се стремят да използват ситуацията преди "Евро-2012" за користни цели, като настояват за допълнителни парцели за приюти и допълнително финансиране от държавния бюджет.
Засега официален Киев успешно реализира програмата за хуманен лов на бездомните кучета и обещава, че чуждестранните гости няма да бъдат хапани, а само ще се наслаждават на добър футбол и украинско гостоприемство.(УБВести)

СТАТИЯТА (В ОРИГИНАЛ) ЗА МЕРКИТЕ, КОИТО ПРЕДПРИЕМА УКРАЙНА ЗА БОРБА С БЕЗДОМНИТЕ КУЧЕТА И ХУМАННО ОТНОШЕНИЯ С ДОМАШНИ ЖИВОТНИ, МОЖЕ ДА ПРОЧЕТЕТЕ ПО-НАДОЛУ:

ГОСТІ "ЄВРО-2012" НЕ ПОБАЧАТЬ В УКРАЇНІ БЕЗПРИТУЛЬНИХ СОБАК
Київ, 28 лютого 2012.- Проблема безпритульних собак існує у багатьох країнах світу. Їх вирішують різними засобами - останнім часом найгуманнішими. Україна не є виключенням. На жаль, на фоні заходів, що здійснюються Урядом України по підготовці до проведення чемпіонату Європи з футболу "Євро-2012" велике занепокоєння викликає ствердження, що, начебто, в українській державі жорстоко поводяться з тваринами.
Спростувати і перевірити це дуже легко, бо останнім часом уряд України, враховуючи міжнародний досвід, вніс широкомасштабні зміни до законодавства щодо поводження з тваринами та створення належних умов їх утримання, включно безпритульних.
Торік представник України при Раді Європи відповідно до розпорядження президента України підписав Європейську конвенцію про захист домашніх тварин. А уряд схвалив з урахуванням Європейської конвенції постанову "Про затвердження правил транспортування тварин". Вони встановлюють єдині вимоги до транспортування диких, домашніх та сільськогосподарських тварин і забезпечують гуманне ставлення до них, запобігають жорстокому поводженню з ними.
Для тих, хто порушує ці правила, Кримінальним кодексом України та Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачені сурові покарання. Так, за жорстоке поводження з тваринами штраф становить до 3400 грн. (320 євро), або обмеження волі на строк до двох років.
Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження" забороняє використовувати при вилові безпритульних собак технічні пристрої і препарати, що травмують тварин або є небезпечними для їх здоров’я.
Прем’єр України Микола Азаров особисто доручив міністерству внутрішніх справ посилити контроль та жорстко припиняти випадки знущань над тваринами. Глава Уряду вимагає застосовувати всі можливі правові механізми як для профілактики, так і для покарання осіб, причетних до жорстокого поводження з тваринами.
Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства доручено провести серйозний аналіз проблеми безпритульних тварин в усіх містах, селах і селищах. Міністерство також працює над створенням належних умов для утримання безпритульних тварин у спеціалізованих приміщеннях.
До вирішення цієї проблеми підключені і фахівці профільних відомств. Вони мають запропонувати уряду заходи щодо подальшої гуманізації роботи комунальних і санітарно-ветеринарних служб, які повинні вирішити проблеми з безпритульними тваринами.
Прем’єр України також доручив керівникам центральних органів виконавчої влади та головам обласних державних адміністрацій провести консультації з громадськістю щодо вирішення цієї проблеми і на основі міжнародного досвіду залучити до роботи волонтерів, представників організацій по захисту тварин.
Міністерство екології та природних ресурсів України вже готує зміни до законодавства у сфері поводження з безпритульними тваринами. При їх розробці враховано досвід міжнародної спільноти. Відповідальність за порушення законодавства у цій сфері стане більш жорсткою.
Також наразі розробляється національна програма будівництва у найбільших містах країни сучасних притулків для собак. Фінансування частково забезпечуватиме Державний фонд охорони навколишнього природного середовища. Безперечно, це дозволить зменшити чисельність безпритульних тварин та забезпечить їм належні умови утримання. Проект будівництва таких закладів за європейським зразком буде реалізовуватися спільно з місцевою владою та громадськими екологічними організаціями.
Окрім цього, в Україні порушено 19 кримінальних справ за жорстке поводження з тваринами. По дев’ятьох з них винесені судові рішення. Так, в Україні зафіксовані факти знущання над тваринами хуліганами. На них складено майже 5 тисяч адміністративних протоколів.
А ось фактів, що підтверджували б масове знищення тварин у пересувних пічах міністерство внутрішніх справ не знайшло і не підтверджує.
Варто зазначити, що деякі зоозахисні організації України намагаються скористатися неоднозначною ситуацією з безпритульними тваринами напередодні проведення "Євро-2012". Деякі, задовольняючи власні інтереси, намагаються отримати преференції на виділення додаткових фінансових ресурсів чи ділянок землі. При цьому вони розповсюджують серед своїх зарубіжних партнерів перекручену інформацію щодо ситуації з безпритульними тваринами, видають окремі випадки жорстокості до безпритульних тварин за офіційну політику державних органів влади.
Але офіційна позиція України полягає у вирішенні проблеми безпритульних тварин тільки цивілізованим шляхом. Це визначено і Законом України "Про захист тварин від жорстокого поводження", а також Європейською конвенцією про захист домашніх тварин, яку Україна підписала у липні 2011 року.
В результаті заходів, які наразі проводяться українським урядом, зарубіжні гості "Євро-2012", які відвідають Україну, навряд чи побачать безпритульних тварин або знайдуть факти жорстокого поводження з тваринами. Тому всі їх думки будуть скеровані лише на перегляд футболу найвищого європейського рівня.

 

    

УКРАЇНСЬКА ГРОМАДА В БОЛГАРІЇ>>>

УКРАИНСКА ДИАСПОРА В БЪЛГАРИЯ
>>>

ІV ВСЕСВІТНІЙ ФОРУМ УКРАЇНЦІВ - репортаж, виступи, інтерв'ю, огляд мас-медіа, фоторепортаж, враження>>>

ТАРАС
ШЕВЧЕНКО В СОФIЇ