БЪЛГАРО-УКРАИНСКИ ВЕСТИ - издание за политика, бизнес, история, култура и спорт
Шануймося, браття, бо ми того варті. (Тарас Шевченко) 
BOL.BG
БОГДАН СТОЙКО:
ЦЪРКОВНА УТВАР

NEW
БУВісті виходять з червня 1998 р.
БУВести излизат от юни 1998 г.

Перша/Първа


ПРО (ЗА) НАС

ДIАСПОРА

АМБАСАДА
УКРАЙНА-ДНЕС 
БОЛГАРIЯ-СЬОГОДНI
БIЗНЕС-БОЛГАРIЯ
БИЗНЕС-УКРАЙНА
КОМЕНТАР
IНТЕРВ'Ю
ДАЙДЖЕСТ
НАШI ЛЮДИ
СПРАВКА-УКРАЙНА
ДОВIДКА-БОЛГАРIЯ
ИСТОРИЯ-УКРАЙНА
IСТОРIЯ-БОЛГАРIЯ
БАЛКАНИ
АРХIВ
E-MAIL 

 

 

 

 ПРЕВОДИ - украински
тел.(02) 77298
6

Туризм


СВОЇМ РОЗМАЇТТЯМ БОЛГАРІЯ ПРИВЕРТАЄ ІНОЗЕМНИХ ТУРИСТІВ
Велико-Тирново, 12 червня 2004.- "Туристів з України та інших країн СНД окрім традиційного відпочинку на морі приваблює в Болгарії також культурний та Iвайло Гюровекотуризм, бальнео- та оздоровчий туризм",- стверджує Iвайло Гюров - директор державного Агентства туристичної реклами. Він брав участь в першій біржі "Культурний туризм'2004", яка проходила у старовинному місті Велико-Тирново (Центральна Болгарія). Форум зібрав представників понад 150 провідних тутешніх фірм, які працюють у галузі туризму, а також 60 журналістів з болгарських та зарубіжних мас-медіа.
Мета заходу - обмінятися думками про розвиток туризму країни не лишень на наступні 2-3 роки, але й на перспективу. Стверджується, що через 15-20 р. саме культурний туризм буде провідним у світі. А Болгарії є що запропонувати йому. Скажімо, тут є понад 7 тис. культурно-історичних об'єктів, зокрема, це - монастирі та церкви, етнографічні музеї під відкритим небом та села-заповідники епохи націоналного відродження тощо.
Зараз особливу увагу місцевих та зарубіжних туристів привертають об'єкти в горах Родопи, пов'язані з фракійцями співаком Орфеєм та бунтівником Спартаком і богом виноградарства Діонісом. Розкопки древнього унікального скального міста Перперикон, де був храм Діоніса, майже завершуються. Однак торік це місце уже відвідало понад 100 тис. туристів, а цього року їх буде на 50% більше, вважає археолог проф.Ніколай Овчаров. До речі, саме йому поталанило знайти Перперикон. Пан професор переконаний, що Орфей, Спартак та Діоніс мають служити туризмові. Щоправда, державі варто потурбуватися про інфраструктуру біля цих об'єктів і збудувати добрі шляхи, автостоянки, мережу сувенірних магазинів, ресторанів тощо.
На форумі представники тутешніх туристичних фірм стверджували, що серед закордонних гостей популярними стають, приміром, винні тури - відвідини винокурень і дегустація вина, або ж тури, які включають не лишень знайомство з національною кухнею - туристи під керівництво болгарських кухарів мають змогу навчитися готувати тутешні страви.
"Завдання нашої агенції - рекламувати культурно-історичне і природне розмаїття Болгарії",- заявив "БУВістям" Iвайло Гюров. Він свідомий того, що у 2007 р., коли його Батьківщина стане повноправним членом ЄС, рідному туризмові буде нелегко. "Ми маємо значний туристичних ресурс, навіть більший, ніж деякі країни європейської спільноти,- каже пан Гюров.- Тому нашій присутності в союзі навряд чи будуть раді, але ми готуємося до виклику". Проте наразі основними конкурентами Болгарії є Хорватія, Туреччина та Єгипет.
За статистимчними даними, з початку 2004 р. в Болгарії побувало 0,5 млн. іноземних туристів, з них 50% - гості з країн ЄС. А в 2003 р. тут відпочивало понад 3,5 млн. закордонних гостей. Вони потратили $1,5 млрд. або $430 на особу, стверджують з компанії "TRA госпіталіті консалтінг". Це вдвічі менше, ніж пересічний турист витрачає в інших європейських країнах. На Болгарію припадає 1,25% туристичного ринку Європи, а частка надходжень - лишень 0,54%. Однією з причин такого стану справ фахівці вважають слабку інфраструктуру розваг тощо. "Треба зробити так, щоби іноземний турист - як багатий, так і люди середнього достатку, пенсіонери, молодь мали де потратити свої гроші",- каже пан Гюров. Агентство туристичної реклами та провідні тутешні туроператори, попри те, що сезон "Літо'2004" щойно стартував, уже активно почали готуватися до двох наступних сезонів, щоби у 2007 р. в ЄС бути у всеозброєнні. Уряд обіцяє виділити до кінця поточного року на рекламу Болгарії у світі додатково 4 млн. євро. Це не дуже багато. За деякими даними, турки дають на рекламу $100 млн. в рік. Один з учасників форуму заявив "БУВістям", що було б добре, якби з надходжень від туризму на рекламу спрямовувалося б бодай 5%. А це - $50-60 млн.
Василь Жуківський
Софія - Велико-Тирново - Софія

НАША ДОВIДКА:
За офіційними даними, у 2003 р. Болгарію відвідало 3,531 млн. іноземних туристів (у 2002 р. - 2,992 млн.). Найбільше гостей було з Македонії - 672 тис., Греції - 547 тис., та Німеччини - 535 тис. Російських туристів було 121 тис.
У 2003 р. туристів з України було 42 тис. (а загалом Болгарію відвідало або проїжджало транзитно 104 тис. українських громадян). У 2002 р. наших туристів було 39 тис. (всього відвідувань або транзиту - 96 тис.).

Всі матеріали, що знаходяться на сайті www.ukrpress.bol.bg, охороняються відповідно до чинного законодавства Болгарії. У разі використання чи передруку наших матеріалів просимо зробити гіперпосилання (hyperlink) на нас. Позоваването е задължително
   
ПРО (ЗА) НАС