БЪЛГАРО-УКРАИНСКИ ВЕСТИ - издание за политика, бизнес, история, култура и спорт
Шануймося, браття, бо ми того варті. (Тарас Шевченко) 
BOL.BG
Софійськая фірма "Солвекс" запрошує українців відпочити в Болгарії
БУВісті виходять з червня 1998 р.
БУВести излизат от юни 1998 г.

Перша/Първа


ПРО (ЗА) НАС

ДIАСПОРА

АМБАСАДА
УКРАЙНА-ДНЕС 
БОЛГАРIЯ-СЬОГОДНI
БIЗНЕС-БОЛГАРIЯ
БИЗНЕС-УКРАЙНА
КОМЕНТАР
IНТЕРВ'Ю
ДАЙДЖЕСТ
НАШI ЛЮДИ
СПРАВКА-УКРАЙНА
ДОВIДКА-БОЛГАРIЯ
ИСТОРИЯ-УКРАЙНА
IСТОРIЯ-БОЛГАРIЯ
БАЛКАНИ
АРХIВ
E-MAIL 

 

 

 

 "СОЛВЕКС"
ВИЗОВИ УСЛУГИ
За контакти: София, тел.(02) 9872260, 9801118
ПРЕВОДИ - украински
тел.(02) 77298
6

Туризм


ГАЛIН ГЕОРГIЄВ: ДЕРЖАВА МАЄ СТВОРИТИ ПРЕФЕРЕНЦІЙНІ УМОВИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ

Галін ГеоргієвГалін Георгієв. Народився у 1961 р. в м.Пазарджик, потім сім'я переїхала в м.Добріч. За Зодіаком - Водолей. У 1987 р. закінчив Московський інститут міжнародних відносин. За фахом - економіст. Працював у зовнішньо-торговельній організації "Iзотімпекс". З 1990 р. - у приватному бізнесі, один із засновників компанії "Солвекс" (1991 р.). Був представником у Москві, а зараз - її виконавчий директор.
Володіє російською, англійською і німецькою.
Одружений, має двох дітей.

- Пане Георгієв, на туристичному ринку ваша фірма працює уже давно...
- Так, з початку 90-х років. А з Україною працюємо з 1993 р. Ми навіть мали там своє представництво, але потім перейшли до безпосередньої співпраці з українськими туроператорами. У 1997 р. у структурі компанії "Солвекс" ми створили агенцію, яка опікається винятково туризмом.
- I як вам працюється з українцями?
- Відповідь на це питання має дві частини. Перша. Що стосується суто бізнесових контактів, то упродовж оце уже десяти років наші партнери є порядники і коректними людьми. Ми не мали жодних проблем. Гадаю, що ці "Юнона" - готель фірми "Солвекс" стосунки збережуться й надалі. Друга частина - зараз справи з Україною йдуть не так, як нам хотілося б. Основна причина - візовий режим, який Болгарія впровадила у жовтні 2001 р., а зараз ще й румуни це зроблять. Туристичний потік з України різко зменшився. Віза дуже ускладнила процедуру поїздки до Болгарії і відштовхнула українця. Якщо, скажімо, раніше ми орендували для перевезення туристів з України понад 100 автобусів на сезон, то зараз, на превеликий жаль, значно менше.
- Однак українець десь відпочиває влітку! Якщо не в Болгарії, то - де?
- Нашим клієнтом є українець середнього достатку. Деякі дані свідчать, що його приваблюють курорти, приміром, Туреччини.
- В Агентстві туристичної реклами і інформації вважають, що наразі основними конкурентами Болгарії є Туреччина, Хорватія і Єгипет. Саме вони притягують туристів з країн СНД і України, зокрема. Але ж ви не думаєте здаватися без битви, чи не так?
- Звичайно. Турки мають дуже гнучку цінову політику. Одну і ту саму оферту вони можуть запропонувати, умовно кажучи, і за $5, і за $50. Це тому, що там держава підтримує туристичний бізнес. Йдеться не про дотацію, а про пакет преференцй (податкові пільги, доступ до вигідних кредитів тощо), які влада надає туризмові. Та й дешеву візу можна отримати при в'їзді до Туреччини. Одне слово, там є державна політика в сфері туризму. А в Болгарії вона лишень формується. Так, зараз до нас переважно приїжджають туристи з Німеччини, Великої Британії, Скандинавських країн, але не варто втрачати й таких ринок, як Україна та Росія. Болгарії неодмінно треба переглянути свою візову політику щодо цих країн, а також створити преференційні умови для розвитку туризму. Нам дуже заважає і "валютна рада", нав'язана у 1997 р. Міжнародним валютним фондов. Йдеться про систему суворої фінансової дисципліни, стримання інфляції, "прив'язку" лева раніше до німецької марки, а зараз - до євро.
- А реклама? За дякими даними, бюджет згаданого агенства на цей рік був 2,3 млн. лв. і ці кошти воно уже витратило. Мені казали, що Туриччина дає на рекламу своєї туристичної галузі майже $100 млн.
- Можливо. Болгарія, однак, навряд чи спроможна виділити таку суму. Та воно може й не треба стільки. А ось $10-15 млн. - було б добре. Наша фірма витрачає на рекламу значні кошти. Без реклами немає бізнесу. Тому ми є постійними учасниками туристичних бірж в Лондоні, Берліні, Москві, Києві. Тому ми рекламуємося в друкованих та електронних мас-медіа, в Iнтернеті, організовуємо рекламні тури. До речі, зараз завершуємо наш новий сайт і він скоро буде у Глобальній мережі. Особисто я вітаю наміри Агентства туристичної реклами і інформації під гаслом "Болгарія багата своїм розмаїттям" популяризувати наші морські та зимові курорти, культурно-історичні об'єкти - монастирі, етнографічні музеї-містечка, археологічні пам'ятки, пов'язані з Орфеєм, Спартаком та Діонісом, тощо. Болгарія - древня країна, і вона має що показати своїм гостям.
- I останнє запитання. Чи вибагливий нинішній турист з України?
- Ні, не вибагливий, але знає свої права і має більше вимог, які ми прагнемо максимально задовільняти. Бо хочемо, щоби він знову, наступного року чи будь-коли, скористався нашими послугами.
Iнтерв'ю взяв Василь Жуківський
Софія, 22 червня 2004 р.Українці в Болгарії
Якщо бажаєте відпочити в Болгарії - фірма "СОЛВЕКС" до ваших послуг!
Готель "Юнона" (три зірки, на фото ліворуч) в чорноморському курорті "Сонячний берег" - всього в 180 м від пляжу. Має 112 кімнат, 6 апартаментів та 4 сімейних кімнати, просторе фой'є, ресторан, пункт обміну валюти, паркінг. В кімнатах є телевізор (супутникова програма), кондиціонер, міні-бар, телефон тощо.
Телефонуйте, пишіть:
Болгарія, м.Софія-1000, бульвар "Васіл Левскі", 84, тел./факс (+359 2) 9801118, 9872260; E-mail: sofi@solvex-bg.com

Всі матеріали, що знаходяться на сайті www.ukrpress.bol.bg, охороняються відповідно до чинного законодавства Болгарії. У разі використання чи передруку наших матеріалів просимо зробити гіперпосилання (hyperlink) на нас. Позоваването е задължително
   
ПРО (ЗА) НАС