БЪЛГАРО-УКРАИНСКИ ВЕСТИ - издание за политика, бизнес, история, култура и спорт
Шануймося, браття, бо ми того варті. (Тарас Шевченко) 
BOL.BG
БУВісті ВИХОДЯТЬ з червня 1998 р. БУВести ИЗЛИЗАТ от юни 1998 г.
Начало/Початок

ДIАСПОРА

АМБАСАДА
УКРАЙНА ДНЕС 
БОЛГАРIЯ СЬОГОДНI
БIЗНЕС - БОЛГАРIЯ
БИЗНЕС-УКРАЙНА
КОМЕНТАР
IНТЕРВ'Ю
ДАЙДЖЕСТ
НАШI ЛЮДИ
СПРАВКА-УКРАЙНА
ДОВIДКА-БОЛГАРIЯ
ИСТОРИЯ-УКРАЙНА
IСТОРIЯ-БОЛГАРIЯ
БАЛКАНИ
АРХIВ
E-MAIL

"ТОЛОКА" ЕТ
преводи - украински, руски
София, тел.772986

 

 

 

 

 

 

 
ФЛАГМАНИ БОЛГАРСЬКОГО БIЗНЕСУ

"ОВЕРГАЗ" РОЗГЛЯНУВ ПЛАН НА НАСТУПНИЙ РІК
Софія, 10 грудня 2003.- Сьогодні відбулося чергове засідання Правління та Наглядової Ради ОТ
"Овергаз". Йшлося про те, як підготуватися до виконання плану на 2004 р. Учасники засідання констатували, що є всі підстави - фінансові, кадрові, організаційні та технічні, для реалізації усіх проектів наступного року.
А нарік "Овергаз" планує зосередити свої зусилля на Софії, Варні та Русе. У газифікацію цих міст компанія вкладе, відповідно, 38 млн., 27 млн. та 9,6 млн. євро.
"Овергаз" є найбільшою в Болгарії компанією по розподілу природного газу. Одним з її акціонерів є російське товариство "Газпром", інтереси якого в АТ "Овергаз" представляє" українець Богдан Будзуляк. У засіданні брав участь і Александр Медвєдєв - генеральний директор російської компанії "Газекспорт".
Наступне засідання Правління та Наглядової Ради АТ "Овергаз" відбудеться в середині 2004 р. в Москві.(БУВісті)
НАША ДОВІДКА:
Болгарія є бідною на природні ресурси, зокрема, газ та нафту. За офіційними даними, станом на 31 грудня 1994 р. Болгарія мала в своїх надрах такі запаси нафти та газу: нафта - 774 тис. т, газ - 2,473 млрд. куб. м. Видобування у 1994 р. склало: нафта - 43 тис. т, газ - 67 млн. куб. м.
В 2002 р. імпорт російського газу до Болгарії склав 2,2 млрд. У 1991 р. споживання було 7 млрд., у 1997 - 5,2 млрд. куб. м. Попередній уряд прогнозував, що у 2000 р. споживання становитиме 7 млрд., а в 2005 р. - 8 млрд. куб. м. Зараз за імпорт газу та нафти з Росія Болгарія платить $1,2-1,5 млрд.
Довжина магістральних газопроводів Болгарії складає 800 км, а розгалудження - 860 км. Зараз одним з основних споживачів (30%) природного газу є АТ "Теплофікація" - Софія, а імпортером - компанія "Овергаз", яку засновано у 1991 р.

В БОЛГАРІЇ СТВОРЮЮТЬ АСОЦІАЦІЮ "АВТОМОБІЛІ НА ПРИРОДНОМУ ГАЗІ"
Софія, 5 грудня 2003.- В Болгарії треба створити Асоціацію "Автомобілі на природному газі". Це рішення ухвалили учасники I Національного семінару "Автомобілі на природному газі", який відбувся в Софії. Iніціатором заходу була фірма "ГАЗТЕК БГ" - дочірне товариство компанії "Овергаз". Участь у ньому брали представники понад 20 болгарських фірм.
Зараз в Болгарії активно пропагується ідея ширшого використання природного газу не тільки в побуті, але й на транспорті.(БУВісті)
ДОВІДКА:
Зараз в Болгарії є майже 300 автомашин, які працюють на природному газі, з них приватних легкових авто - 200, автобусів - 60, та вантажівок - 20. Експлуатація транспортних засобів на "синьому паливі" за статею витрат на паливо коштує втричі дешевше порівняно з бензином і двічі дешевше - з пропан-бутаном. У разі використання природного газу в галузі транспорту в кілька разів зменшується емісія шкідливих викидів - в довкілля взагалі не виділяються окиси сірки та олова, значно скорочуються викиди азотних газів.
В Болгарії є лишень чотири АЗС, на яких можна заправити авто природним газом, - дві в Софії і по одній в Русе і Пловдіві. Наразі проектується ще 5 об'єктів.
З пресової служби компанії "Овергаз" стверджують, що в Німеччині водії авто, які працюють на метані (себто, природному газі), мають право на безкоштовну заправку протягом двох років. Цю преференцію фінансує держава, щоби стимулювати використання природного газу в галузі транспорту і у такий спосіб добитися економічного та екологічного ефекту.

"ОВЕРГАЗ" ІНВЕСТУЄ В СТОЛИЦЮ 38 МЛН. ЄВРО
Софія, 16 жовтня 2003.- "Овергаз" має намір інвестувати в Софію 38 млн. євро, повідомили з пресової служби цієї компанії. Капіталовкладення в Русе - місто на Дунаї (в 320 км. від столиці), сягнуть 9,8 млн. євро. Сьогодні "Овергаз" отримав 10-річну державну ліцензію на газифікацію цих населених міст Болгарії.
Насамперед у Софії, населення якої складає понад 1,2 млн., передбачається газифікувати ті райони, які не мають центрального опалення. Йдеться про 150 тис. сімей. В столиці дочірне підприємство компанії "Овергаз" - АТ "Софіягаз", уже збудувало газорозподільну мережу в районі Банкя (47 км) та Божуріште (23 км), де природним газом користується 10% жителів.
У 2004 р. "Овергаз" планує розширити свою мережу в Софії ще на 127 км, переважно в кварталах на околиці - Горна-Баня, Овча-Купел, Княжево, Бояна, Драгалевці, Горубляне, Панчарево. Потім передбачається "атакувати" житлові мікрорайони - "Металург", "Сухата-Река", "Левскі", "Хаджі Дімітр", "Подуяне", "Хладілніка",
А ось в Русе - гарному обласному центрові (населення - 60 тис.), який своєю архітектурою нагадує Львів та Чернівці, "Овергаз" має намір спорудити 40-кілометрову мережу. Iнвестиції у 2003 р. складуть 2 млн. євро. Зараз в Русе є 37 тис. квартир, в яких мешканці опалюються єлектроенергією або дровами чи вугіллям. До речі, використання в Болгарії у побуті природного газу обходиться втричі дешевше порівняно з електроенергією.
"Овергаз" є найбільшою в Болгарії компанією по розподілу природного газу.(БУВісті)

"ОВЕРГАЗ" РОЗПОЧИНАЄ ГАЗИФІКАЦІЮ СОФІЇ
Софія, 14 липня 2003.- Акціонерне товариство "Овергаз" може розпочати газифікацію Софії. Про це йдеться у постанові Верховного адміністративного суду Болгарії. Він зобов'язує Державну комісію з питань енергійного регулювання надати фірмі "Софіягаз", яка входить до структури "Овергаз", відповідну ліцензію. Досі чиновники цього органу чинили перепони і компанії довелося звернутися до суду.
Населення столиці перевищує 1 млн. жителів, а "Овергаз" є єдиною компанією в Болгарії, яка здійснює газифікацію міст та сіл. Її президент Сашо Дончев стверджує, що за допомогою природного газу як дешевого палива можна полегшити життя пересічного болгарина.
Мерія Софії уже дала "зелену вулицю" газифікації міста. На даному етапі "Софіягаз" має намір зосередити свої фінансові та матеріальні ресурси у Південного районі столиці. Фірма уже інвестувала в маркетинг та розвідку теренів понад 650 тис. євро. До речі, у пригородах Софії - Банкя та Божуріште, вона уже збудувала газорозподільну мережу вартістю 3 млн. євро. Наразі там "синім паливом" користується понад 350 сімей, повідомили з пресової служби "Овергаз".
Компанія "Овергаз" є посередником при транспортуванні природного газу до Болгарії. Через болгарську територію паливо йде до Туреччини, Греції та Мекедонії, будується вихід на Сербію.
На відміну від України, природний газ у Болгарії ще не є популярним паливом у побуті. Тут переважно користуються електроенергією, яка, до речі, з 1 липня подорожчала на 15%, а газ - здешевів на 10%.
"Овергаз" є найбільшою в Болгарії компанією по розподілу природного газу.(БУВісті)
НАША ДОВІДКА:
Компанію "Овергаз" було створено у 1991 р. Основний предмет діяльності - побутова газифікація країни і транзит. Виконавчий директор - Сашо Дончев. Зараз "Овергаз" має 35 дочірних фірм, включно 25 газорозподільних підприємств. Компанія є посередником при імпортері російського газу. Серед її акціонерів - російське АТ "Газпром".
У 2003 р. природний газ в Болгарії споживали 52 адміністративних одиниці - общини. На софійську фірму "Топлофікація" припадає 1/3 всього імпорту газу. Ціна 1000 куб. м у побутовому секторі складає 510 лв. (255 євро).
Компанія "Овергаз" має намір протягом наступним 10 р. вкласти в газифікацію країни $3,7 млрд. За цей період на використання "синього палива" у побутовому секторі має перейти 1,5 млн. болгарських сімей. "Овергаз" розраховує упродовж кількох років відкрити понад 10 тис. робочих місць, стверджує Святослав Iванов - один з керівників компанії. Серед амбітних планів "Овергаз" - також транзит російського газу до Iталії.
У 2002 р. Болгарія закупила 2,2 млрд. куб. м газу з Росії. Довжина магістральних газопроводів країни складає 800 км, а розгалудження - 860 км. Газопроводи є власністю державної компанії "Булгаргаз". Через Болгарію газ транспортується до Туреччини, Македонії, Греції.


 КОМПАНIЮ"ОВЕРГАЗ" було створено у 1991 р. Основний предмет діяльності - побутова газифікація країни і Сашо Дончев транзит. Виконавчий директор - Сашо Дончев. Зараз "Овергаз" має 35 дочірних фірм, включно 25 газорозподільних підприємств. Компанія є посередником при імпорті російського газу. Серед її акціонерів - російське АТ "Газпром".