БЪЛГАРО-УКРАИНСКИ ВЕСТИ - издание за политика, бизнес, история, култура и спорт
Шануймося, браття, бо ми того варті. (Тарас Шевченко) 
BOL.BG
БОЛГАРСЬКА
ХОЛДIНГОВА
КОМПАНIЯ
БУВісті ВИХОДЯТЬ з червня 1998 р. БУВести ИЗЛИЗАТ от юни 1998 г.
Начало/Початок

ДIАСПОРА

АМБАСАДА
УКРАЙНА ДНЕС 
БОЛГАРIЯ СЬОГОДНI
БIЗНЕС - БОЛГАРIЯ
БИЗНЕС-УКРАЙНА
КОМЕНТАР
IНТЕРВ'Ю
ДАЙДЖЕСТ
НАШI ЛЮДИ
СПРАВКА-УКРАЙНА
ДОВIДКА-БОЛГАРIЯ
ИСТОРИЯ-УКРАЙНА
IСТОРIЯ-БОЛГАРIЯ
БАЛКАНИ
АРХIВ
E-MAIL

"ТОЛОКА" ЕТ
преводи - украински, руски
София, тел.772986

 

 

 

 

 

 БОЛГАРСЬКА ХОЛДIНГОВА КОМПАНIЯ
Товариство є правонаступником Болгаро-голландського приватизаційного фонду, який було засновано в 1996 р. в Софії. Фонд брав участь у першій хвилі приватизації. В 1998 р. він трансформується у холдінг АТ "Болгарська холдінгова компанія".
До складу БХК входить
АТ "АУГУСТА-91", яке пропонує
СТОЛОВУ НАТУРАЛЬНУ МІНЕРАЛЬНУ ВОДУ "ХІСАРЯ", а
"ХІСАРЯ" - ЦЕ ВОДА БОГIВ ТА IМПЕРАТОРIВ
Розливає АТ "Аугуста-91" - м.Хісар, Болгарія

Вода "Хісаря" є цілючою, проте її рекомендують для щоденного вжитку.
Цех розливу став до ладу у вересні 2000 р. Він має сучасну поточну лінію потужністю 4000 пляшок на годину вмістом від 0,5 до 1,5 л. Зайве казати, що там усе відповідає світовим санітарно-гігієнним умовам.
Воду видобувають з джерела №7, яке знаходиться поряд с цехом. Її загальна мінералізація - 0,276 г/л. Вживається для профілактики каріеса, остеопороза, а також у разі виявлення в організмі радіонуклінів. Вода використовується для бальнеолікування. Вона - відповідно до дози і температури, має сприятливу лікувальну дію при наступних хворобах:
нирково-урологічні, шлунково-кишкові, жовчо-кишкові, обмінно-ендокринні, хронічна професійна інтоксікація.
Цілючі властивості хісарської мінеральної води відомі ще з давніх часів. Археологи стверджують, що біля джерел Хісар ще 5000 р. до н.е. існувало фракійське поселення. У добу римського імператора Діоклеціана його огородили кріпосними мурами, побудували палаци і мармурові бані і незабаром воно перетворилося у мальовничий курорт римських патриціїв.
Зараз на території м.Хісар є 22 мінеральних джерела, з яких б'є чиста і смачна вода. Її температура - 37-52 градуса. Фахівці рекомендують вживати хісарську воду заради її профілактичного і цілючого ефекту на тих, хто має проблеми із системою виведення, шлунково-кишковим трактом, печінкою та жовчем, обміном речовин, опірно-рухомим апаратом і системою дихання або має гінекологічні, неврологічні захворювання, захворювання, судин та шкіри. За своїми хімічними властивостями вода "Хісаря" є слабко мінералізованою (вміст солей - 200-270 мл/л) магнетичного інфільтраційного походження, що пов'язується з процесом утворенням гірських масивів. Вода гідрокарбонатно-натрієва, сульфатна, багата на метасіліцієву кислоту, флуор і радон (від 10 до 165 Ем), рН - 7,6-9,02. У ній є понад 20 усіляких мікроелементів. Середній дебіт - 4000 л/сек.
Цілющі властивості води проявляються як внаслідок бальнеологічних процедур, так і у разі безпосереднього вживання - пиття.

ОФЕРТА
Пропонуємо вам ціни на продукцію цеху розливу мінеральної води "Хісаря" - АТ "Аугуста-91" з м.Хісар:
Пляшка 0,5 л - 0,11 EUR/шт.
Пляшка 1,5 л. - 0,16 EUR/шт.
Пляшка 5,0 л. - 0,48 EUR/шт.

Пляшки 0,5 л упаковуються в коробку - 24 пляшки.
Пляшки 1,5 л упаковуються в коробку - 12 пляшок.
Пляшки 5,0 л упаковуються в коробку - 2 пляшки.
Коробки укладаються на піддон. Кількість коробок на піддоні залежить від способу транспортування - контейнер, вантажівка чи вагон.

Ціни - FOB Варна:
Пляшка 0,5 л - 0,13 EUR/шт.
Пляшка 1,5 л. - 0,20 EUR/шт.
Пляшка 5,0 л. - 0,58 EUR/шт.

Натуральна мінеральна вода "Хісаря" має сертифікат №7 від 19.07.1999 р. Міністерства охорони здоров'я та інші сертифікати.

Просимо звертатися на адресу:
Болгарія, м.Софія, вул. "Незабравка", № 25, "Парк Хотел Москва", пов.1
тел.: (+359 2) 971-23-91 або 087 20-47-27; факс: (+359 2) 963-07-11
Е-mail: bhc@bhc-bg.com
АНТОАНЕТА ТОМОВА

До складу Болгарської холдінгової компанії входить також:

Софія - парк-готель "Москва" "ПАРК-ХОТЕЛ МОСКВА" АД
"Парк-хотел Москва" функционира в два основни сегмента на туристическия пазар - бизнес-туризъм и конгресен туризъм. Хотелът разчита и на български туристи. Част от нашите клиенти са чужденци, дошли в България служебно или за почивка.
"Парк-хотел Москва" е модерен хотел "три звезди" с огромна и постоянно осъвременяваща се материална база. Той може да приеме голям брой гости и е изключително удобен за провеждане на бизнес-форуми, срещи и семинари.
"Парк-хотел Москва" е построен върху земя с площ 8833 кв. м, която е собственост на дружеството.
Сградата на хотела включва две части - ниска и висока.
Ниската част е на четири нива. Там се намират ресторанти "Москва", "Зимна градина", "Киев", бар "Мецанин", бар-вариете, кафе-сладкарница, грил-ресторант, механа, казино, конферентни зали, подземен гараж.
Високата част е 26-етажна. Стаите и апартаментите, а те са съответно 311 и 24 общо с 474 легла, са разположени от първи до 18-ти етаж. На 19-ти се намира ресторант "Панорама". Там има и магазини, обменно бюро, борю за резервации, фризьорски и козметичен салон, аптека, зъболекарски и лекарски кабинет.
За справки: София 1113, ул."Незабравка", №25
тел.: (+359 2) 9711024, факс 9632041, телекс: 22411,
За резервации: (+359 2) 710035
www.parkhotelmoskva.com

"АУГУСТА-91" - УНИКАЛЕН ЦЕНТЪР
Комплекс "Аугуста" по уникален начин съчетава в себе си удобства на модерния хотел "три звезди" с предимствата на балнеологичен център, център за бизнес-срещи и семинари.
В гр.Хисар, където се намира хотелът, има 22 минерални извора с бистра и приятна на вкус вода. Тя е с доказан профилактичен и лечебен ефект при заболявания на отделителната система, стомашно-чревния тракт, чернодробно-жлъчната система, обмяна на веществата, неврологични, съдови и кожни заболявания. Това предопределя първостепенното значение на балнеологията за развитието на хотелския комплекс.
Същевременно, поради близостта на курорта до Пловдив и София той представлява интерес и за конгресен туризъм. В хотела има три конферентни зали общо с 320 места, зали за бизнес-срещи, бюро за информационни услуги, бюро за обработка на кредитни карти, съхраняване на ценности, обменно бюро, поръчка на такси, закупуване на билети, бизнес-център.
Комплексът е подходящ и за т.н. "weekend"-туризъм. Три дневни и един нощен бар, открит басейн с минерална вода и мокър бар, магазини, фризьорски и козметичен салон, билярдна и фитнес-зала, зала за тихи игри, две сауни - всичко това осигурява условия за пълноценен отдих. Хотелъм разполага и с охраняем паркинг.
"Аугуста-91" АД също така бутилира минерална вода от сондаж №7 в гр.Хисар. Микроелементите в нея са в границите на изискванията на Световната здравна организация , Български държавен стандарт и наредбата на Германия за минерални води.
За справки: България, гр.Хисар 4180, ул."Гурко", №3
тел.: (+359 337) 3811, 3821, факс 3815, E-mail: augusta@bse.bg
www.hissaria-water.bhc-bg.com

"БИСТРЕЦ" АД, гр.Кърджали
Предмет на дейност е проучване, проектиране, производство, монтаж и сервиз на машини и съоръжения за биологическо и химическо почистване на води, а също така търговска дейност.
Дружеството разполага с пресово-разкроечния, механическия, шлосерския и бояджийския участъци. Всички помещения са оборудвани със смукателна и нагнетателна аспирационна система.
Основните продукти, които дружеството произвежда, са:
пречиствателни инсталации с вертящи се биологични контрактори, презназначени за механично и биологично пречистване на битови отпадъчни води от малки населени места, хотели, почивни станции, мотели, къмпинги и др., както и анаеробно стабилизиране на получените утайки. Нашите инсталации могат да се използват и за пречистване на промишлени отпадъчни води (от млекоцентрали, кланици и др.) с органични замърсители.
За контакти: София 1113, ул."Незабравка", №25, Българска холдингова компания, тел.: (+359 2) 9714620, 9712391, факс 9714683,
E-mail: bhc@bhc-bg.com

"ХАРМАНЛИЙСКА КЕРАМИКА" АД, гр.Харманли
"Харманлийска керамика" АД е дружество с капитал 124656 лв., като "Българска холдингова компания" притежава 40,43% или 50403 акции. Друг основен акционер е държавата с 18,9% или 23564 акции. "Холдинг Света София" притежава 14,34% или 17873 акции. Останалите акции са собственост на различни физически и юридически лица.
Предмет на дейност: производство на строителни материали, покупка на стоки и други вещи с цел препродажба, продажба на стоки от собствено производство, външнотърговска дейност, търговско представителство и посредничество, комисионни, спедиционни и превозни сделки, складови сделки.
Дружеството притежава 18 административни и помощни сгради и 20 - производствени. То разполага с две линии за постоянно производство на тухли и една линия - за сезонно производство. АД има разрешително за добив на речен пясък и баластра от р.Марица. Очаква се дружеството да получи концесионни права за експлоатация на кариера за глина "Белите пътеки" край Харманли.
За контакти: София 1113, ул."Незабравка", №25, Българска холдингова компания, тел.: (+359 2) 9714620, 9712391, факс 9714683,
E-mail: bhc@bhc-bg.com

"ЕЛПРОМ-АНН" АД, гр.Петрич
"Елпром-АНН" е дружество с капитал 66440 лв. То има предмет на дейност: електротехническа и електронна промишленост, развойно-внедрителска и производствена дейност в областта на електротехниката, градивни елементи и стоки за бита, търговия в страната и чужбина, транспортна дейност.
"Елпром-АНН" произвежда и предлага на вътрешния и външния пазар следните продукти:
- електромагнити за хидравлични разпределители тип ЕМА, разработени през 1998-2000 г. и съобразени с най-новите изисквания на Европейските технически стандарти и чрез фирмите "Хидропневмотехника" и "Капрони" от Казанлък се продават в страните от ОНД и ЕС.
- командни бутони тип ПВ22, които отговарят на изискванията на ЕN60947-5-1 и се вграждат в електрическите табла на металорежещите машини и други машини, които се изнасят на международните пазари.
- взривозащитна електроапаратура. Произвеждания осветител с живачна лапма тип ОЗЖЛ 125 е съобразен с изискванията за категория на приложение Ех/d/II ВТЗ. През 1999 г. е разработен вариант на взривозащитна разклонителна кутия, предназначена за вътрешния пазар.
- пакетни гърбични прекъсвачи тип ПГП и кранова микроапаратура, които се използват като резервни части.
- магнитопровод GSL1201007R1. Произвежда се чрез промишлено коопериране с ABB-SST от Германия. Изделието е на високо техническо ниво и отговаря на изискванията на DIN и конструктивната документация на ABB-SST.
Основни клиенти на дружеството са "Раде Кончар" (Македония) и ABB-SST(Германия), "Капрони", "Хидропневмотехника", "Филком", "ЛУКойл-България", "АББ Контрол", АЕЦ "Козлодуй". Конкурентите са АВВ, "Сименс", АЕГ от Германия, а също така чешки, полски и турски фирми.
За контакти: София 1113, ул."Незабравка", №25, Българска холдингова компания, тел.: (+359 2) 9714620, 9712391, факс 9714683,
E-mail: bhc@bhc-bg.com

"МОДТРИКО" АД, гр.Левски
Дружеството е с капитал 50610 лв., който е разпределен в 5061 акция с номинал 10 лв. Предмет на дейност е: производство и търговия в страната и чужбина на трикотажни изделия.
През последните години "Модтрико" се специализира в производство на тениски и пижами на ишлеше за компании от Западна Европа, предимно Италия и Германия. Основен клиент през 2000 г. е била фирма "Самар" от Италия, която е използвала почти целия капацитет на завода.
Върху собствената земя на дружеството са разположени производствените сгради, парокотелна, гараж, стол и магазин.
За контакти: София 1113, ул."Незабравка", №25, Българска холдингова компания, тел.: (+359 2) 9714620, 9712391, факс 9714683,
E-mail: bhc@bhc-bg.com"ХІСАРЯ"

ЦЕ ВОДА БОГIВ ТА IМПЕРАТОРIВ