БЪЛГАРО-УКРАИНСКИ ВЕСТИ - издание за политика, бизнес, история, култура и спорт
Шануймося, браття, бо ми того варті. (Тарас Шевченко) 
BOL.BG
БОГДАН СТОЙКО:
ЦЪРКОВНА УТВАР

NEW
БУВісті виходять з червня 1998 р.
БУВести излизат от юни 1998 г.

Перша/Първа


ПРО (ЗА) НАС

ДIАСПОРА

АМБАСАДА
УКРАЙНА-ДНЕС 
БОЛГАРIЯ-СЬОГОДНI
БIЗНЕС-БОЛГАРIЯ
БИЗНЕС-УКРАЙНА
КОМЕНТАР
IНТЕРВ'Ю
ДАЙДЖЕСТ
НАШI ЛЮДИ
СПРАВКА-УКРАЙНА
ДОВIДКА-БОЛГАРIЯ
ИСТОРИЯ-УКРАЙНА
IСТОРIЯ-БОЛГАРIЯ
БАЛКАНИ
АРХIВ
E-MAIL 

 

 

 

 ПРЕВОДИ - украински
тел.(02) 77298
6


Туризм
ДАРЯ ЗАРІЧІНОВА: НАШ ГЛОЖЕНСЬКИЙ МОНАСТИР ЗАСНУВАВ ВАШ КИЇВСЬКИЙ КНЯЗЬ

Даря ЗарічіноваДаря Зарічінова. Народилася в м.Плевен. За Зодіаком Телець. Дитячі роки провела у гірському м.Апрілці. Закінчила гімназію з викладанням російською мовою у Софії. У 1984 р. закінчила Софійський університет ім.Св.Клімента Охрідського. За фахом - педагог. Працювала вчителькою. Вчилася в аспірантурі. З 1995 р. - у приватному бізнесі. У 1996 р. заснувала власну рекламну агенцію. У 2001 р. разом зі своїм чоловіком Ніколаєм Зарічіновим створила туристичне об'єднання "Турклуб Ремарк". Популяризує мальовничий гірський регіон "Балканія" - Апрілці-Троян-Тетевен.
Володіє російською, німецькою та англійською мовами.
Одружена. Виховує двох дочок.

Коли Бог роздавав людям території, болгарин запізнився і йому нічого не перепало. Господь пожалів бідолаху і виділив шматок землі зі свого, Божого, резерву. Звичайно, то був найкращий клаптик. До речі, болгарський гімн - і нинішній, і соціалістичний, так і починається: "Мила Родино, ти си земен рай!" ("Мило Вітчизно, ти є рай земний!").
Ось таким земним раєм є регіон "Балканія" - це гірські містечка Апрілці, Троян та Тетевен. Там чудова природа, чисте повітря, доброзичливі люди. На карті слова "Балканія" немає. Його придумала Даря та Ніколай Зарічінові - керівники об'єднання "Турклуб Ремарк", який має за мету популяризувати цей край. Між іншим, нагадує наше Прикарпаття, скажімо, Яремчу.
- Я виросла серед цієї краси,- розповідає Даря Зарічінова.- I мені захотілося продемонстрували її Болгарії і світові. А все почалося з того, що ми підготували туристичний каталог, в якому представили спочатку Троян та Апрілці. Це було у 2001 р. Зараз вийшло уже четверте видання, яке охоплює ще одне мальовниче містечко регіону - Тетевен. Власне, "Балканія" є частиною Національного парку "Центральні Балкани" (гори Стара-Планіна).
- Що ж пропонує "Балканія"?
- Тут є все, окрім - моря. Нещодавно ми організували тур для журналістів. Вони були зачаровані красою та розмаїттям краю. В Гложене, Тетевені і Трояні - монастирі, потім - скрізь цікаві природні об'єкти, дегустація страв місцевої кухні, трав'яна лижна траса "Рібаріца", в селах Шіпково і Чіфлік - басейни з мінеральною водою, в Трояні - Музей народних виробів, в селі Орешак - виставка народних виробів, ательє гончарів. Там є корти для тенісу, можна ловити рибу, збирати лікарські рослини, гриби. Цей край, до речі, славиться своїми сливами, горіхами і тиквою. А тутешня сливова ракія (горілка) - чудовий напій, відомий в Болгарії. Одне слово, ми пропонує сучасний туризм, сільський туризм, екотуризм, екстремний туризм. До послуг туристів як сучасні готельні комплекси, так і сільські хати.
- Хто ж відвідує "Балканію"?
- Насамперед, болгари. Iноземців поки що мало - лишень 5-10%, переважно це гості з Франції, Голландії, Німеччини. Бо про нас ще мало знають, потрібна широкомасштабна реклама на державному рівні - в Лондоні, Москві, Берліні, Києві, скрізь, де проходять традиційні туристичні форуми.
Проте, відверто кажучи, наразі місцеві туроператори та власники готелів надають перевагу саме болгарським туристам. Вони щедріші - вміють відпочивати, веселитися, розслаблюватися. Зарубіжні гості - це переважно люди незаможні. А в наших горах пропонується продукт для платоспроможного туриста, який хоче отримати добре обслуговування серед природи, познайомитися з культурними та історичними об'єктами краю. Скажімо, дуже популярним є монастирський тур - відвідини монастирів.
- А українські туристи у вас бувають?
- На превеликий жаль, ні. Хоча там є один об'єкт, який безпосередньо пов'язаний з Україною. За легендою, село Гложене і Гложенський монастирь заснував київський князь Глож. Щоправда, письмових свідчень цього немає, але попри це болгари із покоління в покоління передають легенду про Гложа. Запитайте будь-кого з місцевих жителів і вам розкажуть цікаву історію заснування Гложенського монастиря. Так, Глож приніс із собою з Києва ікону Св.Георгія. Він та його люди переночували, прокидаються - ікони нема. Почали шукати. "Там, де знайдемо, там закладемо монастир",- сказав князь. Iкону знайшли аж на високій скалі. Там і збудували монастир. Від діє понині, там є кілька монахів, є й кімната для гостей, себто, можна переночувати. Ми будемо раді зустріти українців і показати їм красу "Балканії".
...Пані Даря із захопленням розповідає про те, що її фірма уже зробила для популяризації краю, про плани на майбутнє. Маємо чудові рекламні матеріали, зробили гарний сайт в Iнтернеті, каже вона. Їй допомагає державне Агентство туристичної реклами, місцева влада Тетевену, Трояна та Апрілців, власники готелів, ресторанів, гуральня "Тодоров", яка влаштовує дегустаціі вина та ракії. В "Балканію" треба інвестувати, безумовно, але поки інвестицій не дуже багато, там роблять те, що можна роботи зараз, щоби завтра, коли Болгарія стане членом Європейського союзу, мати добрий грунт для заохочення західного туриста. "I українського також",- додає Даря Зарічінова.
Василь Жуківський
Софія, липень 2004 р.

Наша довідка:
Гложенський монастирГложенський монастир. Знаходиться в 10 км від с.Гложене (біля м.Тетевен, 150 км на північ від Софії). Збудований на високій скалі (понад 800 м над рівнем моря) у ХIII ст. За легендою, його заснував київський князь Георгій Глож, який рятувався від монголо-татарської орди. Дозвіл на перебування на території Болгарії отримав від царя Iвана Асеня II. За деякими даними, монастир проіснував до ХVII ст. У ХIХ ст. його відбудували. У 1904 та 1913 рр. він обвалився внаслідок землетрусів. У 1931 р. монастир знову відбудували.
Дивотворна ікона Св.Георгію, яку приніс із собою князь Глож з Київо-Печерської лаври, нині зберігається у Ловчанській метрополії.
Упродовж віків Гложенський монастир був духовним осередком болгарського народу.
 
ТУРИСТИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ "ТУРКЛУБ РЕМАРК"
Болгарія, Софія
Тел. +359 2 9717147, тел./факс +359 2 9717167; GSM +359 887831971
E-mail: remark@interbgc.com

www.balkania.org - ТУТ МОЖНА ЗНАЙТИ ДОДАТКОВУ IНФОРМАЦIЮ ПРО РЕГIОН "БАЛКАНIЯ"


Всі матеріали, що знаходяться на сайті www.ukrpress.bol.bg, охороняються відповідно до чинного законодавства Болгарії. У разі використання чи передруку наших матеріалів просимо зробити гіперпосилання (hyperlink) на нас. Позоваването е задължително
   
ПРО (ЗА) НАС