УБВісті виходять з червня 1998


УБВести излизат от юни 1998

Сайт «Украински вести» (перша назва - «Украйна прес») з'явився у Iнтернеті у червні 1998 р. Він є винятково приватним проектом, хоча й вважається трибуною української діаспори в Болгарії (нас тут майже 6 тис. осіб).
«Украински вести» мають за мету… Власне, а що ми маємо за мету? Очевидно, щоби українці і болгари більше знали один про одного. Ми поширюємо новини, коментарі, інтерв'ю тощо. Ми подаємо нариси з історії України та з історії Болгарії, накопичує базу даних про лідерів України та Болгарії, поширюємо бізнесову інформацію. Ми також знайомимо читачів з матеріалами, які надсилають українські організації у світі, зокрема, Світовий конгрес Українців та Європейський конгрес Українців. На нашому сайті є адреси усіх офіційно зареєстрованих українських організацій в Болгарії, баннери українських Iнтернет-видань української діаспори, посольства України в Болгарії, а також баннери органів влади України та Болгарії - президент, парламент, уряд, міністерство закордонних справ.
«Украински вести» - це нині єдине українське видання в Болгарії. Одним з останніх українських видань тут був журнал «Українсько-Болгарські вісті», який у 30-ті роки ХХ ст. лишень місяць видавав відомий скульптор Михайло Паращук (1878-1963).
«Украински вести» мають невеличку редакцію. Редакція це, власне, тільки я - Василь Жуківський. А народився я на Буковині. Вчився на факультеті журналістики Львівського університету ім.Iвана Франка, але закінчив журфак Софійського університету ім.Св.Клімента Охрідського. У Болгарії мешкаю з 1978 р. Працював у агенції «Софія-Прес», у 90-ті роки ХХ ст. був власним кореспондентом «Голосу України», агенції УНIАН та «Всеукраинских ведомостей-ВВ». З 1990 р. співпрацюю з болгарськими мас-медіа. А у серпні 1994 р. розпочав видавати власну щомісячну газетку "Украйна прес" (останнє число вийшло у світ у березні 2001 р.).
«Украински вести» виходять у світ винятково на ентузіазмі. Тому ми вдячні всім, хто нам інколи допомагав. Цих людей не багато, але вони були. Працювали чи мешкали вони в Софії, Києві, Одесі і навіть у США. Щоправда, зараза уже не допомагає ніхто. Проте ми вдячні всім!
Наша адреса : tolokaster@gmail.com