УБВісті виходять з червня 1998


УБВести излизат от юни 1998

АННА ТЕРТИЧНА: СЬОГОДНІ ЗАХИСТИЛА ДИСЕРТАЦІЮ. ДЯКУЮ УСІМ ЗА ПОРАДИ, ДОПОМОГУ, ЗАУВАЖЕННЯ, КРИТИКУ
Київ, 26 березня 2021.- Сьогодні в МЗС України було презентовано Стратегію публічної дипломатії. А в Інституті історії НАН України відбувся захист дисертаційного дослідження на тему «Публічна дипломатія в українсько-болгарських відносинах (1991-2018)»
Це дослідження - квінтесенція п’ятирічного дипломатичного мандату Анни Тертичної в Республіці Болгарія, спроба узагальнення майже столітнього досвіду промоції України в цій балканській країні.
Ось що пані Анна написала у Фейсбуці:
«Передусім, висловлюю глибоку вдячність науковій керівниці, пані професорці Ірині Матяш, і за ідею, за честь навчатися новому виду діяльності, за довіру, безцінні поради на кожному етапі наукової подорожі. Без Вас ця подія у моєму житті не сталося б.
Також дякую Надзвичайному і Повноважному Послу України в Республіці Болгарія Віталію Москаленку за неймовірну підтримку та наукові консультації, а також надання копій унікальних архівних джерел про діяльність посольства Української Народної Республіки в Софії, осередків української еміграції в Царстві Болгарія у міжвоєнний період, діяльність першого складу посольства України у 1990-х рр.
Щиро вдячна шановним офіційним опонентам - пану професору Ігорю Жалобі (Київський національний університет ім. Бориса Грінченка) та пану доценту Вячеславу Ціватому (Київський національний університет ім. Тараса Шевченка) за фахові змістовні рецензії. Дякую пані професорці Аллі Атаманенко (Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара Національного університету «Острозька академія»), пані професорці Валентині Піскун (Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України), пану професору Михайлу Станчеву (Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна), пану професору Олегу Машевському (Київський національного університету імені Тараса Шевченка, пану професору Ігорю Дацківу (Західноукраїнський національний університет), пані доценту Тетяні Шинкаренко (Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка ), пану доценту Євгену Магді (Видавничо-поліграфічний інститут НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»), пану доценту Валерію Власенку (Сумський державний університет) та пані докторці Інні Манасієвій (Інститут історичних досліджень Болгарської академії наук) за відгуки на автореферат, позитивні оцінки та важливі практичні рекомендації.
Не можу не згадати і цілу когорту друзів та колег, які всіляко допомагали своїми порадами у зібранні фактологічного матеріалу. Це - Василь Жуківський, Оля Солока, Олена Чмир, , Антоніна Якімова, Райна Манжукова, Лілія Желева, Албена Стаменова, Лідія Терзійська, Анна Багряна, Мар"яна Імреорова і багато-багато інших, дуже перепрошую, що не згадую усіх поіменно», зазначила пані Анна.
На думку «УВести», Анна Тертична досягла цікавого практичного результату, яким, безумовно, будуть послуговуватися для подальшого успішного представлення України в Болгарії та зміцнення українсько-болгарських взаємин.(УВести)

АННА ТЕРТИЧНА УЗАГАЛЬНИЛА ПОНАД 100-РІЧНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ В БОЛГАРІЇ

Відеоінтерв'ю з Анною Тертичною після закінчення її дипломатичного мандату в Болгарії