Б О Л Г А Р С Ь К І.. В І С Т І
Шануймося, браття, бо ми того варті. (Тарас Шевченко) 
  
БУВісті ВИХОДЯТЬ з червня 1998 р. БУВести ИЗЛИЗАТ от юни 1998 г.

  

 

 

 

 УКРАЇНСЬКУ МОВУ В ЗАХІДНУ УКРАЇНУ ЗАВЕЗЛИ... БІЛЬШОВИКИ?
Львів, 19 грудня 2010.- Генконсул Росії у Львові - історичний невіглас, дипломатичний провокатор чи політичний диверсант? Це нериторичне запитання постає після заяви генерального консула РФ у Львові Євгенія Гузєєва про те, що українську мову завезли в Західну Україну більшовики, зазначає сайт "Щоденний Львів". Про це він сказав 16 грудня на зустрічі з представником учасників акції протесту проти "кавказького терору" в Росії, яка відбулася перед Генеральним консульством Російської Федерації у Львові.
"Було дві російські школи у Львові. "Російські" (!?) вони називалися, не "українські". Тому що у поляків не було української мови тут. Не було ні професорів українських — всі були або австрійці, або євреї, або німці, або поляки. Українців не було, і студентів не було українців — так, трошки було", — сказав він, свідомо плутаючи назви - "російські" з "руськими", "русинськими" і брешучи про відсутність українських професорів, інтелігенції, яку одразу взялися винищувати на Західній Україні більшовики-"освободітєлі".
"До 40-х, коли прийшла Червона армія, комуністи... Вони сказали: "Які ви русини? Ви — українці. Ви були русинами всі тут. Українську мову принесли більшовики сюди зі Сходу України. Вони організували тут українські школи і назвали вашу російську (?!) мову українською мовою", — додав Генконсул.
Окрім того, Генеральний консул РФ у Львові висловив думку, що Україна була створена Австрією для того, щоб відокремити її від Росії. "Тут була Русь — Галицька Русь, Червона Русь. Люди говорили російською (?!), тому що вони були русини. Проект "Україна" створили австрійці для вас, аби відірвати вас від Росії, від Русі. Розділили нас", — зазначив він.
Нагадаємо, 16 грудня, відбулася акція протесту біля Генерального консульства РФ у Львові проти "кавказького терору" в Росії, організована "Автономним опором".
А тепер спробуємо уявити, що український консул у Москві сказав би публічно місцевим пікетникам не, перепрошую, нахабну брехню, якою брутально маніпулює у Львові пан Гузєєв, а історичну правду, наприклад, про те, що російський народ - це формальна суміш народів і народностей, котрі населяли і досі населяють Російську імперію, яка постала на основі Московського царства і його наступних земельних загарбань, а назва "Росія" на початку вісімнадцятого століття просто була вкрадена Москвою від Київської Руси-України для підвищення престижу перед Європою і перелицьована московським царем-богохульником з багатьма фізичними і розумовими вадами Петром І. Адже навіть у Полтавській битві ще не було ніяких "російських" солдатів, а тільки московити, москалі. Це - історичний факт, який знають фахові історики. Назва-прикметник "русский" свого роду унікальна ще й тим, що не є іменником, як-от "англієць", "німець", "молдованин", "білорус", а означає на приналежність комусь. Словом, чийсь?
Така правда, що, не маючи власної історії, новоутвореній колись давно войовничій державі на Півночі звісно простіше було забирати собі-красти чужі багаті історії, чим і користається, на жаль, дотепер багатонаціональна країна під назвою "Росія". До речі, генографи науково нині підтверджують, що відсоток нащадків слов'ян у Росії нині катастрофічно мізерний - у межах 5-10. Тож, зокрема, без українського генофонду, котрий століттями щедро поповнював, зміцнював і оздоровлював людський організм і мозок Росії, цій країні стає все важче вирішувати демографічні проблеми. Останні події у Москві - яскраве підтвердження прикрого переростання демографічних проблем у міжнаціональні, які справедливо в Росії ніколи не вирішувалися, особливо на окупованому нею Кавказі.
Об'єктивні прогнози багатьох відомих геополітиків сьогодні такі, що уже через кілька десятиліть у Росії спочатку другою державною мовою стане татарська, а відтак - дуже ймовірно - і китайська мови. А християнство з часом утратить домінуючу державну роль. Також унаслідок того, що левова частка доходів Російської православної церкви перестане надходити в Москву з України. Таким чином "Росія" може в час прогресивних та інформаційних технологій швидко повторити долю Римської та Візантійської імперій і повернутися на круги своя, точніше - на свої прадавні землі, і знову зменшитися до величини, приміром, Московського царства часів якогось князя Івана. Бо те, що немає справжнього історичного кореня, рано чи пізно розчиняється в часі та просторі. Саме цього вже сьогодні бояться пани гузєєви.
Прикро, що нинішня державна влада в Україні і політичні сили не дають рішучої відсічі такій безпардонній поведінці дипломата з Росії, котрий подібними заявами  постає або історичним неуком, або дипломатичним провокатором, або політичним диверсантом. Безумовно одне: пан Гузєєв грубо порушив Віденську конвенцію про дипломатичні відносини від 24 квітня 1964 року, зокрема, її третю статтю, де говориться - для ліпшого розуміння паном Гузєєвим подаємо цей пункт російською мовою - "функции дипломатического представительства состоят, в частности, в поощрении дружественных отношений между аккредитующим  государством и государством пребывания и в развитии их взаимоотношений в области экономики, культуры и науки".
Стаття 31 Віденської конвенції зафіксувала у міжнародному праві, що - знову російською - "дипломатический  агент ... пользуется также иммунитетом от гражданской и административной юрисдикции, кроме случаев... исков,   относящихся   к   любой   профессиональной    или коммерческой деятельности,  осуществляемой дипломатическим агентом  в государстве пребывания за пределами своих официальных функций". Цікаво, чи говорив пан Гузєєв з пікетниками як професійний історик за межами своїх офіційних функцій? Чи, може, офіційна Москва офіційно уповноважила пана Гузєєва робити такі провокаційні заяви у межах його офіційних функцій?
Бо в таких випадках цивілізовані держави, якою мріє колись стати Україна, вдаються до дії статті 9 Віденської конвенції: "Государство пребывания может в любое время, не будучи обязано мотивировать свое решение, уведомить аккредитующее государство, что глава представительства или какой-либо из членов дипломатического персонала представительства является persona non grata  или  что  любой  другой  член  персонала  представительства является неприемлемым.  В  таком  случае аккредитующее государство должно, соответственно,  отозвать  данное  лицо или прекратить его функции в представительстве".
Випускник Московського державного інституту міжнародних відносин, яким є пан Гузєєв, мав би це добре знати. Але ж Євгеній Фьодоровіч Гузєєв, який майже 60 років тому народився у Донецькій області, у місті Макіївка, і колись служив в радянській армії єфрейтором-сержантом у Львові, не гірше знає, що Україна ще ні разу за останніх 20 років не захистила свою державну і національну гідність від аналогічних і ще гірших заяв. Адже приблизно так уже говорив неодноразово нині покійний екс-посол Росії в Украхні Чєрномирдін, ще не таке дозволяв собі на публіці в Криму екс-мер Москви Лужков та відома антиукраїнська компанія з Держдуми. Усіх "любителів і знавців України" навіть не перелічити. Та й прем'єр-міністр Російської Федерації Владімір Путін, оцінюючи роль України  в існуванні Росії, також розслабляє дипломатичну пильність своїх чиновників.  А "на Росії" - як і на Мальті, на Кіпрі і на Кубі - така заява українського дипломата про походження росіян і російської мови була б неможливою, сказав би міністр освіти України Дмітрій Табачнік. Якби, звісно, хтось хотів запитати його про це.

Ще до теми:
На статтю у "Щоденному Львову" зреагувало Всеукраїнське об’єднання "Свобода" - права партія, яка користується все більшою підтримкою не лише в Західній Україні, але й на Сході . Сьогодні, 20 грудня, воно виступило із заявою, в якій закликає офіційний Київ оголосити Генерального консула РФ у Львові Євгенія Гузєєва персоною нон грата.
   

МОСКОВСЬКИЙ ПАТРІАРХ ВИВІЗ З УКРАЇНИ ЗАЛИШКИ ІЛЮЗІЙ
Україна не є частиною "русского мира"
>>>