БОЛГАРСЬКІ ВІСТІ
Шануймося, браття, бо ми того варті. (Тарас Шевченко) 
BOL.BG
"ТОЛОКА" ЕТ
преводи - украински, руски
София, тел.8872986
БУВісті ВИХОДЯТЬ з червня 1998 р. БУВести ИЗЛИЗАТ от юни 1998 г.
Начало/Початок

ДIАСПОРА

АМБАСАДА
УКРАЙНА ДНЕС 
БОЛГАРIЯ НИНI
БIЗНЕС-BG
БИЗНЕС-UKR
КОМЕНТАР-UKR
КОМЕНТАР-BG
ИНТЕРВЮ-UKR
IНТЕРВ'Ю-BG
ДАЙДЖЕСT-UKR
ДАЙДЖЕСT-BG
НАШI ЛЮДИ
СПРАВКА-UKR
ДОВIДКА-BG
ИСТОРИЯ-UKR
IСТОРIЯ-BG
БАЛКАНИ
АРХIВ
КОНТАКТИ
E-MAIL

 

 

 

 

 

 

 Дайджест

УКРАЇНЦІВ ЩЕ РАЗ ВИПРАВДАЛИ – ПРЕМ'ЄРА ВОНИ НЕ ВБИВАЛИ
Софія, 15 березня 2007.- Вищий касаційний суд повністю виправдав українських громадян, яких Олексій Кічатов (ліворуч) та Олександр Русовзвинувачували у вбивстві 2 жовтня 1996 р. Андрея Луканова – болгарського прем'єра початку 90-х років. Рішення цієї інстанції є остаточним і оскарженню не підлягає. Наші земляки – Олександр Русов та Олексій Кічатов, можуть повернутися на Батьківщину. Разом з ними суд виправдав і трьох болгарських громадян, включно й "організатора" замаху бізнесмена Ангела Васілева.
Справа "Луканова" тривала вісім років і у ній проходило п'ятеро осіб – троє болгар та двоє українців, причому Русова вважали кілером. У 2003 р. Софійський міський суд засудив їх на довічне ув'язнення. Однак влітку 2006 р. Софійський апеляційний суд вирок скасував, бо прокуратура не зуміла довести провину цих людей. Єдине, що їй вдалося, то це довести час, місце та механізм вбивства Луканова.
Українців не лишень виправдали. У липні 2006 р. Русов і Кічатов подали позов проти міністерства юстиції Болгарії за те, що упродовж слідства їх катували. Перший судить болгарську державу за суму 65 тис. лв. (32,5 тис. євро), а другий – за 80 тис. лв. (40 тис. євро).
Наразі невідомо, чи будуть Олександр Русов та Олексій Кічатов судити українську державу, яка навіть не внесла ноту протесту про те, що, скажімо, Русова у 2000 р. схопили у рідному Бердянську і тайно вивезли до сусідньої Росії, а потім пароплавом переправили до Болгарії. Щоправда, українські дипломати відвідували їх у в'язниці регулярно.(БУВісті)

УКРАЇНЦІ СУДЯТЬ БОЛГАРСЬКУ ДЕРЖАВУ
Софія, 17 вересня 2006.- Українські громадяни Олексій Кічатов та Олександр Русов, яких 8 червня 2006 р. Олександр Русов (ліворуч) і Олексій КічатовСофійський апеляційний суд визнав невинними у справі вбивства екс-прем'єра
Андрея Луканова, судять болгарську державу в особі міністерства правосуддя. Вони звинувачують владу у вчиненні насилля – фізичного та морального, проти них. Кічатов вимагає від Болгарії компенсацію розміром 55 тис. лв. (27,5 тис. евро), а Русов – 65 тис. лв. (32,5 тис. евро).
У тюрмі українці провели майже десять років. У листопаді 2003 р. Софійський суд визнав їх винними, зокрема, Русова вважали кілером, й присудив до довічного ув'язнення. Виправдувальний вирок опротестувала прокуратура і зараз остаточне рішення – за Верховним апеляційним судом.
Андрія Луканова застрелили 2 жовтня 1996 р., коли він вранці виходив з власного будинку. Він був одним з ініціаторів усунення від влади Тодора Житкова у 1989 р., керував урядом у 1990 р. Пішов у відставку під натиском профспілок.(УБВісті)

УКРАЇНЦІ НЕПРИЧЕТНІ ДО ВБИВСТВА
Софія, 9 червня 2006.- Українці непричетні до вбивства екс-прем'єра Болгарії Андрея Луканова. Це 8 червня 2006 р. постановив Софійський апеляційний суд. Він випустив на волю Олександра Русова та Олексія Кічатова, яким у 2003 р. дали довічне ув'язнення.(УБВісті)

ЗА ВБИВСТВО ЕКС-ПРЕМ'Є
РА УКРАЇНЦЯМ ДАЛИ ДОВIЧНЕ УВ'ЯЗНЕННЯ
Софія, 28 листопада 2003.- Сьогодні Софійський суд оголосив вирок у справі вбивства екс-прем'єра Болгарії Андрея Луканова, Андрей Лукановповідомили тутешні мас-мадіа. Українським громадянам Олександру Русову та Олексію Кічатову суддя дав довічне ув'язнення. Перший, за вироком суду, є вбивцею, а другий - його помічником. Організаторів вбивства - трьох болгарських громадян, також засудили до довічного ув'язнення. Вирок можна оскаржити протягом двох тижнів у Софійському апелятивному суді.
На виході із зали суду Олександр Русов та Олексій Кічатов заявили репортерам, що є невинними. Це доводить багато фактів, зокрема, ДНК-експертиза волосся Русова. Як з'ясувалося, воно не співпадає з волоссям, яке знайшли на місці злочину і яке начебто належало вбивцеві.
Олександр Русов заявляє, що у 2000 р. болгарські спецслужби викрали його з України і нелегально доставили в Болгарію.
Екс-прем'єра Андрія Луканова застрелили 2 жовтня 1996 р. Тоді він був депутатом парламенту і одним з лідерів лівиці. Вважається, що Луканов був провідником російських економічних планів в Болгарії, зокрема, газових. На думку суду, причиною його вбивства стало зіткнення бізнесових інтересів Луканова та болгарського угрупування "Оріон".
Слідство у справі вбивства Андрея Луканова тривало 5 років, а судовий процес - 2 роки.(УБВісті)


УКРАЇНЦІВ БИЛИ В СОФІЙСЬКОМУ СУДІ
Софія, 22 липня 2002.- "Нас змушують наговорювати на себе, нас Олександр Русов (ліворуч) і Олексій Кічатовб'ють!"- з такими словами сьогодні переступили поріг залу Софійського суду українські громадяни Олександр Русов та Олексій Кічатов, яких звинувачують в убивстві екс-прем'єра Болгарії Андрея Луканова. Підсудні були в крові, з ранами на голові та обличчі. За цих обставин суд припинив розгляд справи. Українців відвезли до клініки швидкої допомоги. Як потім з'ясувалося, запрози для їх життя та здоров'я немає.
Адвокат Русова Марін Марковські заявив журналістам, що українців побили поліцаї, які їх конвоювали в приміщенні суду, мовляв, у такий спосіб їх змушували визнати себе винними за вбивство, до якого вони непричетні. Водночас з прес-центру МВС Болгарії повідомили, що саме українці спровокували інцидент. У спецавтомашині вони вели себе агресивно, а в суді напали на конвоїрів і хотіли захопити їх зброю. "Поліцаї були змушені застосувати силу",- йдеться в офіційному повідомленні МВС. Наразі цим випадком займається військова прокуратура.
Нагадаємо, що Андрея Луканова вбили 2 жовтня 1996 р., коли він виходив зі свого будинку в Софії. Слідство доводить, що Олександр Русов і Олексій Кічатов є кілерами. Адвокат Марковські стверджує, що Русова з рідного Бердянська викрали два роки тому болгарські спецслужби і пароплавом Чорним морем відправили до болгарського порту Бургас, де офіційно оголосили, що арештували вбивцю Луканова. Замовником усунення екс-прем'єра начебто є Ангел Васілев, який входив до бізнесового угрупування "Оріон" і якому Луканов нібито заважав.(УБВісті)

ОЛЕКСАНДР РУСОВ: "МЕНЕ ВИКРАЛИ З УКРАЇНИ"
"Вітаю вас, шановна редакціє! - пише російською мовою Олександр Русов - житель Бердянська.- Приводом мого звернення до вас є завершення слідства і моє переведення до Софійської тюрми (досі він перебував у слідчому ізоляторі - прим.пер.). Я прочитав справу і деякі подробиці допомагають мені зрозуміти, що сталося зі мною. З матеріалів походить, що слідство вдалося до незаконних маніпуляцій, я б навіть сказав - злочину. Приміром, Юрі Ленева та Георгі Георгієва били, поміж пальців встромлювали дощечки і притискували...Таким чином їх змушували свідчити проти мене.
Мене викрали з України і звинувачують у злочині, з яким я не маю нічого спільного. І щоби прикрити факт викрадання, слідчі висунули нове звинувачення, мовляв, ти незаконно перетнув кордон. А тим часом мій чинний міжнародний паспорт та посвідчення іноземця, який має право на постійне перебування в Болгарії, знаходяться вдома, у Бердянську. Панове, які мене викрали болгарським судном, добре це знають. Одного з них я впізнав на газетних фотографіях 19 березня цього року. Це - Ботю Ботев, шеф відділу розслідувань важких злочинів. Саме він переконував мене, щоби я зголосився на пропозиції слідчого і визнав за собою якийсь злочин, а який саме - тоді я ще не знав.Це був єдиний спосіб врятуватися, казав він мені. Я був шокований, наляканий. "Все, що ви мені пропонуєте, - жахливо!- казав я.- Ви мене викрали, незаконно везете за кордон, щось пропонуєте, погрожуєте... Чому ви вибрали мене жертвою, чому ви змушуєте мене наговорювати на себе?" На це Ботев відповів: "Чи ти винний‚ чи ні, зараз це нікого не цікавить, ти мусиш погодитися з нашою пропозицією, і ти це зробиш - повір мені!" Морем ми плили понад добу і пан Ботев багато чого мені пропонував.
В Софії, коли слідчий Янев пред'явив мені звинувачення, мені стало моторошно... Про цей злочин (вбивство Андрея Луканова - прим.пер.) я не знав нічого - ні як вигладав убитий, ні якою зброєю його вбили, ні де знаходиться район і місце злочину. І зараз не знаю. Навіть якби я зголосився взяти на себе цей злочин, то я не зумів би змалювати чи показати все це, бо нічого не знаю. Хоча, якби погодився, панове слідчі розповіли б мені про все, все би показали, порадили б, що казати для протоколу. Я упевнений, що пан Янев прекрасно знає, що я невинний... У моїй справі немає доказів, навіть висновки експертизи доводять те, що я невинний, немає ДНК мого волосся і крові, дактилоскопічних слідів пальців... Та й всього цього там не може бути, бо я не маю нічого спільного з цим злочином.
Під час слідства я просив пана Янева організувати очну ставку зі свідками, які бачили злочинця. Він цього не зробив. Тому що я - невинний! Я взагалі не знав, що в Болгарії хтось скоїв цей злочин...
11 квітня мене перевели до Софійської в'язниці. Очевидно, за рекомендацією слідчого щодо мене визначили жахливий режим... Я перебуваю у камері без вікон, а на свіже повітря виводять в кайданах, як тварину.
Насамкінець хочу сказати, що я є невинним і що я став жертвою слідчого свавілля. Однак я вірю, що болгарське правосуддя установить правду.
З повагою - О.М.Русов
12 червня 2001 р."
Тижневик "168 часа", Софія


Андрей Луканов - екс-прем’єр Болгарії. Народився в 1938 р. в Москві.>>>