УБВісті виходять з червня 1998


УБВести излизат от юни 1998

ОСТАП ДРОЗДОВ: «ЗЕЛЕНІ ІДІОТИ, ВИ ТАК НІЧОГО Й НЕ ЗРОЗУМІЛИ…»
Ви спробували оцінити те, що не має матеріальних еквівалентів. Ви оцінили звитягу в 1000 грн.

Київ, 13 липня 2019. - «Зелені ідіоти, ви так нічого й не зрозуміли…» Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив відомий український журналіст Остап Дроздов (на світлині) та закликав Зеленського засунути «військові» 1000 грн собі в одне місце.
Ось що пише пан Остап:
«Узагалі-то я за переконаннями пацифіст, і мене ніколи не надихав вигляд військової техніки та брязкання зброї. Але український парад – це трохи інша історія. Український парад – це історія про одне-єдине слово ДЯКУЮ.
Всі ми чудово розуміємо пропорційне співвідношення нас і ворога.
Так, ми менша країна. Так, ми слабша країна.
Але ми горда країна.
Ми країна, яка стоїть на самому краєчку Європи і протистоїть орді.
Наш парад – це не демонстрація військової техніки і не брязкання зброєю, адже цим не здивуєш російських найманців. Наш парад – це одне-єдине слово ДЯКУЮ, яке раз в рік уся країна (чи, принаймні, свідома її частина) може вголос сказати усім тим, завдяки кому ми їмо морозиво, слухаємо джаз і сваримося за якихось-там мажоритарників.
Наш парад – це не гра м’язами. І не гра на публіку ззовні.
Наш парад – це надважливий акт комунікації між народом і його захисником. З-поміж народу можуть бути як виродки, так і ідейні люди. З-поміж військових можуть бути як заробітчани в погонах, так і справжні звитяжці, які кинули все заради окопу. Але в день параду на Хрещатику буде лунати солідарне ДЯКУЮ. Їм – за те, що вони все ще там. А нам – за те, що ми все ще цінуємо це.
Я довго чекав на оцей ключовий ляп, який зробить Зеленський. Ляпів уже сталося багато і ще більше їх буде далі. Але оцей ляп – системний. Зелені ідіоти так і не зрозуміли, що вони накоїли. Я поясню.
Вони спробували монетизувати честь.
Вони спробували оцінити те, що не має матеріальних еквівалентів.
Вони оцінили звитягу в 1000 грн. Щоб ви розуміли, 1000 грн – це півціни на перший ряд на концерт 95 кварталу. На День Незалежності вони хочуть дати пів крісла людині, яка цю незалежність забезпечує.
Це – безповоротна ляпа. Від учора розпочався відлік делегітимізації президента Зеленського. Героїзм воїна він оцінив у пів крісла на своєму концерті.
Це навіть гірше, ніж нуль. Суть Зеленського якраз у цьому: він схильний монетизувати все на світі, навіть те, що не підлягає монетизації апріорі. Таке його мислення. Таке його нутро. Він щиро думає, що одноразова подачка в 1000 грн буде свідченням його турботи.
Зелені ідіоти, ви так нічого й не зрозуміли. Можливо, в вашій системі координат можна монетизувати і дружбу, і взаємопідтримку, і навіть пожертву. Але ви помилилися в одному. Ви помилилися в країні, очолити яку вам випало нещастя.
Ця країна йшла воювати в ліси навіть тоді, коли це було утопічно. Ця країна пережила репресії за право бути собою. А відтак ця країна навчилася дякувати тим, хто в ХХI столітті лоб в лоб воює з ХХ ст.
І нехай ця вдячність із часом виблякла.
Нехай вона не така гаряча, як 5 років тому, коли все тільки починалося. Але тут, у цій сраній, невдячній, позеленілій,
зазомбованій, стрьомній країні є ще люди, і їх тисячі, і їх мільйони, які 24 серпня хочуть плюватися, але дякувати. Нарікати, але дякувати.
Зневірюватися, але дякувати. Ненавидіти своїх співвітчизників за їхнє патологічне малоросійство – але дякувати, дякувати і ще раз дякувати тим кільком тисячам безіменних людей у камуфляжах.
І ваші зелені 1000 грн запхайте собі в одне місце. І не потрібно вашої трибуни з пігмеєм посередині. І не потрібно ваших 95-квартальних сценаріїв суперпуперкреативних. Люди просто вийдуть і просто скажуть ДЯКУЮ.
А ви готуйтеся. Я думав, ви мудріші.
Остап Дроздов, журналіст