БЪЛГАРО-УКРАИНСКИ ВЕСТИ - издание за политика, бизнес, история, култура и спорт
Шануймося, браття, бо ми того варті. (Тарас Шевченко) 
BOL.BG
БУВісті ВИХОДЯТЬ з червня 1998 р. БУВести ИЗЛИЗАТ от юни 1998 г.
Начало/Початок

ДIАСПОРА

АМБАСАДА
УКРАЙНА ДНЕС 
БОЛГАРIЯ СЬОГОДНI
БIЗНЕС - БОЛГАРIЯ
БИЗНЕС-УКРАЙНА
КОМЕНТАР
IНТЕРВ'Ю
ДАЙДЖЕСТ
НАШI ЛЮДИ
СПРАВКА-УКРАЙНА
ДОВIДКА-БОЛГАРIЯ
ИСТОРИЯ-УКРАЙНА
IСТОРIЯ-БОЛГАРIЯ
БАЛКАНИ
АРХIВ
E-MAIL

"ТОЛОКА" ЕТ
преводи - украински, руски
София, тел.772986

 

 

 

 

 

 

 
Діаспора

ЗВІТ ПРО РОБОТУ ФУНДАЦІЇ "МАТИ УКРАЇНА" - 2003 РIК
У 2003 р. в за даними перепису населення Болгарії від 01.03.2001 р. тут мешкає 2489 болгарських громадян українського походження. Українських громадян, які постійно або тимчасово проживають в Болгарії і перебуває на обліку в українському консульстві, нараховується понад 2500 осіб. Вважаємо, що наша діаспора тут складає 5,5-6 тис. осіб.
Великою проблемою в Болгарії, як і для нашого товариства, так і для інших, є відсутність приміщення (офісу) для проведення роботи та зібрань. У Софії діаспора збирається у приватних помешканнях, а учні недільної української школи, яка почала працювати в Софії восени 2002 р., проводять навчання у офісі приватної фірми.
Соціальний статус членів фундації - це лікарі, вчителі, філолги, журналісти, службовці різних фірм, безробітні, пенсіонери, студенти. Налагодилась більш тісна співпраця з відділенням україністики кафедри слв'янської філології Софійського університету.
Фінансування заходів, які проводяться, здійснюється за рахунок членських внесків (пенсіонери та студенти сплачують на добровільних засадах) та добровільних пожертвувань. Спонсорські надходження у 2003 р.: ми отримали комп`ютер від Одеської олбдержадміністрації. У 2003 р. фінансування з боку болгарської держави не було.
Протягом звітного періоду здійснили ряд заходів, а саме:
1.Зустріч Нового року, святкування Різдва Христового, Дня матері, масляниці.
2.У березні відзначили Шевченківські дні - організували виставку книжок творів Кобзаря та літератури про нього (із фонду нашої бібліотеки), провели вечір поезії за участю студентів-україністів, членів громади, перекладачів.
3.Поетичними вечорами відзначали дні народження Лесі Українки, відвідали софійський квартал Владая, де у 1894-1895 р.р. відпочивала українська поетеса. Поклали квіти до пам`ятної дошки на місці будинку, в якому жила поетеса.
4.На свої зустрічі громада запрошує фахівців, які безкоштовно надають юридичні консультації з питань болгарського та українського законодавств.
5.За прикладом Світового конгресу українців маємо свою програму "Допомога українцю" - надаємо матеріальна допомогу конкретним особам (пенсіонерам, безробітним, студентам). За браком коштів така допомога надається також у вигляді предметів побуту, продуктами харчування, одягом. За звітний період за нашим клопотанням Посольство України в Софії надало одноразову матеріальну допомогу 8 українцям (по $85).
6.У травні 2003 р. влаштували прийом Антонові Кіссе - заступникові голови Одеської держадміністрації, та делегації Одещини на чолі з губернатором Сергієм Гриневецьким.
7.Разом із Посольством організували виставку талановитого художника українки і члена нашої громади Лариси Нінової - провідного ілюстратора дитячої книги Болгарії.
8.Наприкінці жовтня (26-29 жовтня) 2003 р. представник фундації Антоніна .Якимова брала участь у міжнародній науково-практичній конференції "Освіта в українському зарубіжжі: досвід становлення і перспективи", організованої товариством "Україна-Світ" та Міністерством освіти України в м.Київ.
9.У 2003 р. спільно з Посольством України розпочали вшанування жертв Великого Голодомору - організували перегляд фільму "Прийшла осінь 46-го" болгарського режисера. Заплановано ще ряд заходів пам'яті жертв Голодомору.
10.У листопаді 2003 р. провели презентацію книги "Злочин" П.Кардаша.
11. 29 листопада 2003 р. у м.Софія у церкві Св.Неделі - в одному з центральних храмів БПЦ, організували поминальну літургію в пам'ять жерт Голодомору (70 років).
12.У січні 2004 р. разом з Посольством та Міністерством культури Болгарії плануємо організувати виставку плакатів "Забуттю не підлягає" (про Голодомор).
13.В першу неділю листопада, коли БПЦ вшановує померлих (2 листопада), відвідали могилу похованих у Софії українців Михайла Драгоманова та Михайла Паращука.
14.Взяли участь у радіопередачі (Олена Коцева - Софія, Мар'ян Горбань - м.Бургас, Сергій Юзефович - м.Велико Тирново) "Україна та українці в Болгарії" в ефірі національного радіо "Дарик-радіо" в рамках серії радіопередач "Національні меншини Болгарії".
15.Відбулася ділова зустріч з відповідальним секретарем Національної ради з питань національних меншин при Раді Міністрів Болгарії Михаілом Івановим з метою налагодження співпраці.
16.Представник фундації брав участь у роботі VIIІ Світового Конгресу Українців у Києві (за квотою ЄКУ). Керівництво фундації подало необхідні документи для набуття членства в СКУ та УВКР.
Виконавчий директор: Олена Коцева
м.Софія, Болгарія
 БОЛГАРСЬКI УКРАЇНЦI НАПИСАЛИ ЛИСТА ВОЛОДИМИРУ ЛИТВИНУ>>>