УБВісті виходять з червня 1998


УБВести излизат от юни 1998

ПОМЕР МАР’ЯН ГОРБАНЬ – ГОЛОВА ТОВАРИСТВА «ДІАСПОРА – УКРАЇНА»
Софія, 02 квітня 2021.- Учора наша діаспора втратила одного зі своїх лідерів – Мар’яна Горбаня. Він два тижні боровся з ковідом. Але безуспішно, бо як перша людина в Болгарії, якій зробили трансплантацію легенів (жовтень 2019 р.), мусив приймати ліки для пригнічення імунітету. В урядовій клініці у Софії, на превеликий жаль, не змогли його врятувати…
Пан Мар’ян був щирим українцем. У 2003 році у чорноморському Бургасі він заснував товариство «Діаспора – Україна» і був незмінним його авторитетним керівником. Востаннє ми чулися з ним десь місяць чи півтора тому. Він дуже переймався тим, що міністерство охорони здоров’я України не цікавиться його історією. «А її можна використати для популяризації України в Болгарії і навпаки – Болгарії в України, - казав пан Мар’ян. – Адже я не тільки перша людина тут з пересадженими легенями, але й українець!» Домовилися продовжити цю розмову у Софії. Проте не судилося.
За ці майже 20 років лідерства пан Мар’ян організував (бувало, за власний кошт) у Бургасі чимало українських заходів – з нагоди Дня незалежності, з нагоди дня народження Тараса Шевченка чи інших пам’ятних дат в історії України. Були у нього наміри і на цей рік – хотів влаштувати виставку картин українських художників, бо нашій державі виповнюється 30 років. Але…
Він хотів відвідати і маму у Львівській області. Бо не бачив її кілька років. А матері Стефанії йде 94-й і одного сина вона уже поховала.
До золотого весілля подружжю Горбанів залишалося всього два роки. Сорок вісім років поряд з ним була дружина Тінка. Коли пан Мар’ян захворів, а відтак, після трансплантації, вона опікувалася ним, без перебільшення, цілодобово. «Після повернення із Софії до Бургасу ми щодня прогулюватися берегом моря, - розповідав пан Мар’ян. – Спочатку «накручували» без відпочинку сто метрів, потім – двісті, а потім ходили аж годину». І ніщо не віщувало біди.
У пана Мар’яна залишилися дочки Корнелія та Маріянна, онуки Єлена та Георгі.
72 роки. Начебто уже вік, але й не дуже. Навіть кажуть, що усе тільки починається…(УВісті)

Це інтерв’ю з паном Мар’яном ми робили ще до пересадки. Складна у його української родини була доля. Доля бандерівців, яких депортували до Сибіру і яких радянська влада не зламала.