Шануймося, браття, бо ми того варті. (Тарас Шевченко)

КАКВО ОЗНАЧАВА ДУМАТА "УКРАЙНА"

ЛАСКАВО ПРОСИМО!

УБВісті виходять з червня 1998

УБВести излизат от юни 1998


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
№04/30.06.2016 р.    

ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ


Вельмишановний пане Президенте України!
Українська діаспора в Болгарії пильно стежить за подіями в Україні та усвідомлює фінансові можливості нашої держави на тлі російсько-української війни. В умовах потужної інформаційної війни Російської Федерації в Європі, і зокрема на Балканах, де більшість держав традиційно позиціонують себе з русофільським, а на сьогодні і з путінофільським рухом, українська громада в Болгарії наполягає на створенні повноцінного Українського культурного центру (УКЦ), який би мав окреме приміщення і бодай одного штатного працівника. Рішення про відкриття подібного центру в Республіці Болгарія було ухвалено ще за президентства В.Ющенка, але через несприятливу внутрішньополітичну кон’юнктуру, УКЦ існує радше на папері при Посольстві України в Софії. Звісно, на дипломатичну місію за кордоном покладено зовсім інші завдання, ніж це передбачає УКЦ.
УКЦ як організатор та реалізатор заходів з популяризації України та протидії російській пропаганді став би також осередком і місцем проведення зустрічей української діаспори в Болгарії. Українська громада в Болгарії розпорошена і наразі не має можливості самостійно утримувати приміщення. Наразі діаспора має певну матеріально-технічну базу, отриману від держави Україна, і її передача на баланс УКЦ стала б основою для розгортання його роботи.
З метою заохочення болгарської сторони надати приміщення для такого центру є доцільним на паритетних умовах запропонувати болгарській владі відкрити болгарський центр в Україні, скажімо, в Одесі (в Одеській області проживає 150 тис. етнічних болгар) чи у Києві.
З повагою Олена Коцева, голова СУОБ