БЪЛГАРО-УКРАИНСКИ ВЕСТИ - издание за политика, бизнес, история, култура и спорт
Шануймося, браття, бо ми того варті. (Тарас Шевченко) 
BOL.BG
БОГДАН СТОЙКО:
ЦЪРКОВНА УТВАР

NEW
БУВісті виходять з червня 1998 р.
БУВести излизат от юни 1998 г.

Перша/Първа


ПРО (ЗА) НАС

ДIАСПОРА

АМБАСАДА
УКРАЙНА-ДНЕС 
БОЛГАРIЯ-СЬОГОДНI
БIЗНЕС-БОЛГАРIЯ
БИЗНЕС-УКРАЙНА
КОМЕНТАР
IНТЕРВ'Ю
ДАЙДЖЕСТ
НАШI ЛЮДИ
СПРАВКА-УКРАЙНА
ДОВIДКА-БОЛГАРIЯ
ИСТОРИЯ-УКРАЙНА
IСТОРIЯ-БОЛГАРIЯ
БАЛКАНИ
АРХIВ
E-MAIL 

 

 

 

 ПРЕВОДИ - украински
тел.(02) 77298
6

Вибір
Спеціально для "БУВістей" із Києва передає Данило Бенатов
НОВА ДОБА ДЛЯ УКРАЇНИ
Київ, 23 січня 2005.- Сьогоднішній день, безумовно, увійде до підручників історії України, як логічне завершення "помаранчевої революції". Віктор Ющенко, який за останні півроку став уособленням надій і сподівань прогресивної частини українського народу, склав присягу на вірність.
Третій президент України відразу після офіційної церемонії у Верховній Раді та Маріїнському палаці прибув на головну площу української столиці - Майдан Незалежності, де виголосив промову перед 500-тисячною аудиторією. За усю новітню історію нашої держави це був перший публічний виступ українського президента перед такою громадою.
У своїй промові Ющенко подякував усім учасникам "помаранчевої революції" та висловив сподівання, що в наступні роки Україна стане процвітаючою країною і посідатиме гідне місце у європейській родині.
Атмосфера на Майдані Незалежності була напрочуд теплою від жовтогарячих кольорів та усмішок людей. Перебуваючи на Майдані під час громадської інавгурації Ющенка, я з усмішкою згадував нарікання його опонентів, що, мовляв, усіх, хто брав участь у заходах на підтримку Ющенка, купили на американські гроші. Гадаю, навіть у багатої Америки не вистачить її вічнозеленої валюти, щоби купити серця тих тисяч людей, що прийшли вітати з перемогою свого президента!
Хочеться вірити, що Віктор Ющенко виправдає сподівання народу, хоча виконати свої обіцянки йому буде дуже важко. Стара радянська система ще жива і, попри поступову зміну поколінь, управлінські традиції колишнього СРСР залишаються популярними серед українського істеблішменту. Зазирання у рота, окозамилювання, бурхливі оплески й обціловування деяких інтимних місць вищестоящим (звичайно, у фігуральному розумінні слова) - ось головні ознаки сучасної української влади. Парламентарі, міністри й президент давно стали відокремленою частиною суспільства - елітою, родиною, кланом. Вони існують окремо від власного народу і звертають свої погляди на нього тільки перед виборами.
Мені стає заздрісно, коли президент Литви Адамкус може спокійно у обідню перерву зайти до студентської їдальні Вільнюського університету (бо його резиденція знаходиться у 10 метрах від головної будівлі університету), коли Варшавою проїжджає авто президента Кваснєвського, не перекривають півміста, а коли президент Естонії Рютель іде на концерт, не змушують людей стояти в черзі перед рамкою металошукачів. Ці діячі також не всім подобаються. І вони, напевно, мають чимало темних секретів своєї політичної кар'єри, але вони пам'ятають те, що вони звичайні люди без сяючих німбів і ангельських крил.
Хочеться вірити, що Віктор Ющенко не забуде про те, що він людина з народу і його перемогу виборов, вистраждав народ. Я сподіваюсь, що, коли новий Президент говорить "мій народ" та "моя Україна", він у вірному сенсі вживає слово "мій". І мені хочеться сподіватись, що колись я випадково зустрінусь з ним та його родиною на Хрещатику і зможу знов узяти автографа, як я зробив це напередодні запровадження гривні у далекому тепер 1997 р.
А наразі в небо над Майданом злетіли білі голуби та символічні підкови, зроблені з повітряних кульок, прогриміли салюти та пропищали свої протести сигнали нечисленні прихильники Віктора Януковича, які також були на площі.
Свято закінчилося. Завтра - понеділок. Починається новий робочий тиждень. І мені дуже хочеться вірити, що для України з цього понеділка наступить нова доба.

 Всі матеріали, що знаходяться на сайті www.ukrpress.bol.bg, охороняються відповідно до чинного законодавства Болгарії. У разі використання чи передруку наших матеріалів просимо зробити гіперпосилання (hyperlink) на нас. Позоваването е задължително
   
ПРО (ЗА) НАС