БЪЛГАРО-УКРАИНСКИ ВЕСТИ - издание за политика, бизнес, история, култура и спорт
Шануймося, браття, бо ми того варті. (Тарас Шевченко) 
BOL.BG
БУВісті ВИХОДЯТЬ з червня 1998 р. БУВести ИЗЛИЗАТ от юни 1998 г.
Начало/Початок

ДIАСПОРА

АМБАСАДА
УКРАЙНА ДНЕС 
БОЛГАРIЯ СЬОГОДНI
БIЗНЕС - БОЛГАРIЯ
БИЗНЕС-УКРАЙНА
КОМЕНТАР
IНТЕРВ'Ю
ДАЙДЖЕСТ
НАШI ЛЮДИ
СПРАВКА-УКРАЙНА
ДОВIДКА-БОЛГАРIЯ
ИСТОРИЯ-УКРАЙНА
IСТОРIЯ-БОЛГАРIЯ
БАЛКАНИ
АРХIВ
E-MAIL

"ТОЛОКА" ЕТ
преводи - украински, руски
София, тел.772986

 

 

 

 

 

 

 
КОМЕНТАР

ЩЕ ТРИ РОКИ - І БОЛГАРІЯ БУДЕ В ЄС. ЯКЩО НЕ НАЛАМАЄ ДРОВ
А Європа змусить Румунію якомога швидше домовитися з Україною про морський кордон

Софія, 13 грудня 2003.- "Якщо не наламаємо дров, то у 2007 р. будемо в Європейському союзі",- заявив сьогодні радіостанції "Дарік" екс-президент Болгарії Желю Желев. Вчора на саміті в Брюсселі лідери 25 країн-членів спільноти та 10 країн, які через 5 місяців стануть членами ЄС, ухвалили рішення щодо Болгарії та Румунії. А воно визначає конкретну дату приєднання цих двох держав до союзу - січень 2007 р. Щоправда, у разі, що вони будуть готовими. Передбачається, що у 2004 р. Болгарія має завершити процес переговорів про повноправне членство. У 2005 р. Софія хоче ухвалити договір про приєднання, а 1 січня 2007 р. уже бути в ЄС.
Наразі Болгарії та Румунії конче треба продовжити реформування державної адміністраціі, судової системи, добитися значного поступу на шляху екононічної та структурної реформи.
Тутешні аналітики звертають увагу на наступне. Незалежно від того, що Болгарія та Румунія крокують до ЄС в одному пакеті, досягнення кожної з них ЄС буде розглядати окремо. Для Софії це дуже важливо, бо вона дещо випереджає Румунію і хоче дистанціюватися він неї. Скажімо, румуни узгодили з Європою на сім глав менше, ніж болгари. Окрім того, Бухарест має прикордонні проблеми із сусідньою державою - Україною. Справді, влітку 2003 р. в Чернівцях президенти двох країн ухвалили договір про кордон, але лишень на суходолі. Румуни не поспішають погоджуватися з морським кордоном, бо мають територіальні претензії - острів Зміїний та чорноморський шельф. На форумі "Майдану" (http://maidan.org.ua) позаминулого тижня на запитання "БУВістей" з вищезазначеної проблеми екс-міністр закордонних справ України і нинішній лідер РУХу Борис Тарасюк заявив: "Належність острова Зміїний ми успадкували від СРСР. Саме виходячи з принципу правонаступництва, ми маємо всі підстави стверджувати, що цей острів належить до України. В разі, якщо румунська сторона наполягатиме, справу треба буде предати до Міжнародного суду ООН в Гаазі, де, я переконаний, рішення буде на нашу користь".
Отож, у 2004 р. Румунія перебуватиме у цейтноні. З одного боку, треба буде завершувати переговори з ЄС (а Європа не любить країни, які не вирішили свої прикордонні питання), а з другого - без домовленості з Україною переговори не закінчити. Очевидно, офіційний Бухарест буде змушений поступитися і пожертвувати своїми надуманими претензіями щодо Зміїного, нафти та газу у шельфі, Північної Буковини. Як, власне, Болгарія заради великої ідеї - воз'єднання з Європою, пожертвувала двома енергоблоками єдиної в країні АЕС "Козлодуй". Європейський союз, наляканий Чорнобилем, змусив Софію зобов'язатися у грудні 2006 р. вивести з експлуатації 3-и та 4-й реактор радянського виробнитва (1-й та 2-й болгари зупинили торік). На думку болгарського прем'єра Сімеона Сакс-Кобургготського, якби Софія не завершила переговори по главі "Енергетика", то ЄС навряд чи визначив би конкретку дату входження Болгарії в союз. Європа, між іншим, не проти, щоби болгари розморозили будівництво АЕС "Белене". Iнтерес до цього проекту за кордоном уже є. Однак, це уже інша справа.
Василь Жуківський