УБВісті виходять з червня 1998


УБВести излизат от юни 1998

ФАКТОР.БГ: БОЛГАРСЬКИЙ СУД ВИЗНАВ, ЩО ПАТРІАРХ РПЦ КІРІЛ - АГЕНТ КГБ
Провадження за позовом тутешніх русофілів проти колишнього віце-прем’єра тривало аж три роки

Софія, 18 квітня 2021.- Болгарський суд визнав, що візит патріарха Російської православної церкви Кіріла в Болгарію у 2018 р. фактично був візитом політика, а не священнослужителя, і не побачив наклепу в словах тогочасного віце-прем’єра Болгарії Валері Сімеонова (на світлині), котрий назвав Кіріла (Гундяєва) аґентом КГБ. Про це йдеться у рішенні Софійського районного суду від 17 березня 2021 р., про яке болгарські мас-медіа повідомили лише зараз.
Сімеонов так різко відреагував на публічно висловлене Кирилом невдоволення позицією болгарського керівництва, коли тут відзначали 140-річчя визволення Болгарії від османського ярма.
Прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов тоді звернувся зі словами вдячності до всіх народів, які допомагали Болгарії 140 років тому. Зокрема листи зі словами подяки за визволення Болгарії під час російсько-турецької війни 1877-1878 рр. було надіслано урядам Польщі, Румунії, Чорногорії, Молдови, Фінляндії, України - на знак вдячності націям, представники яких загинули за свободу Болгарії. З нагоди свята відбувся парад, на якому президент Болгарії Румен Радев так само висловив вдячність всім народам, які боролися з Османською імперією. У відповідь московський патріарх розкритикував виступ болгарського президента, підкресливши, що Болгарія має бути вдячною лише Росії.
Ось як тоді, 7 березня 2018 р., відповів Кірілу Валері Сімеонов: «Ми повинні чітко сказати людям, яким є Патріарх Кирило. Він не зійшов з неба. Він не походить з Раю і не є посланцем Господа  Бога чи Ісуса Христа. Патріарх Кіріл відомий як сигаретний митрополит Росії. З 1996 р. він зароив 14 млрд. на імпорті безакцизних цигарок. Цей хитрун безакцизних цигарок на 14 млрд. доларів імпортував та на 4 млрд. вина для потреб церкви, знову ж без акцизів. Він має приватний літак, він має віллу в Швейцарії. Його годинник коштує 30 000. І він ще наважується чинити правосуддя над болгарським президентом… Це не східно-православний священнослужитель. Це агент Міхайлов, із радянського КГБ, доведено, другосортний радянський агент з КГБ… І він ще наважується чинити правосуддя над болгарським президентом. І цей хитрун має мені щось казати?»
Суд відхилив усі звинувачення та постановив стягнути із заявника 150 левів (75 євро) судових витрат.
Позивачем у справі був Еміл Страхілов – колишній генерал поліції, тогочасний лідер проросійської партії «Відродження Вітчизни» та один з керівників руху «Русофіли». Зараз лідером цієї партії є Ніколай Малінов, нагороджений Владіміром Путіним орденом «Дружба народів». Малінова звинувачують у шпигунстві на користь Росії. 4 квітня цього року його партія брала участь у парламентських виборах. За остаточними даними ЦВК, за неї проголосувало 0,41% виборців.
Партія Валері Сімеонова також не потрапила до Народних Зборів. Її підтримало лишень 2,37% болгарів при необхідних 4%.(УВісті)