БЪЛГАРО-УКРАИНСКИ ВЕСТИ - издание за политика, бизнес, история, култура и спорт
Шануймося, браття, бо ми того варті. (Тарас Шевченко) 
BOL.BG
БУВісті ВИХОДЯТЬ з червня 1998 р. БУВести ИЗЛИЗАТ от юни 1998 г.
Начало/Початок

ДIАСПОРА

АМБАСАДА
УКРАЙНА ДНЕС 
БОЛГАРIЯ СЬОГОДНI
БIЗНЕС - БОЛГАРIЯ
БИЗНЕС-УКРАЙНА
КОМЕНТАР
IНТЕРВ'Ю
ДАЙДЖЕСТ
НАШI ЛЮДИ
СПРАВКА-УКРАЙНА
ДОВIДКА-БОЛГАРIЯ
ИСТОРИЯ-УКРАЙНА
IСТОРIЯ-БОЛГАРIЯ
БАЛКАНИ
АРХIВ
E-MAIL

"ТОЛОКА" ЕТ
преводи - украински, руски
София, тел.772986

 

 

 

 

 

 
Iнтерв'ю

КУЧМА ЗНАВ ПРО ПРИЧЕТНІСТЬ ПУТIНА ДО ТОРГIВЛI НАРКОТИКАМИ
Це стверджує Микола Мельниченко в інтерв'ю болгарській телепрограмі "Бліц"
Софія, 26 січня 2004.- Сьогодні вранці екс-працівник СБУ майор Микола Мельниченко дав інтерв'ю програмі "Бліц" - одній з найпопулярніших передач (2 млн. глядачів) національного приватното телебачення бТV. Ведучий Георгі Корітаров вийшов на нього у зв'язку з протестною заявою посольства Росії в Болгарії. Нагадаємо, що 23 січня в тій же програмі Александр Литвиненко - колишній працівник КГБ і ФСБ, зокрема, заявив, що президент Владімір Путін є "дахом" російських злочинних угрупувань. Амбасада Росії звинуватила бТV у поширенні наклепу на сучасну Росію та її керівництно і закликала Раду електронний медіа Болгарії розглянути "брехливу кампанію" телеканалу.
Георгі Корітаров запросив посла Росії взяти участь у передачі "Бліц" і у прямому ефірі спростувати "усі домисли скандальних осіб". Однак пан амбасадор не скористався правом на відповідь. А представник Об'єднання свободи слова в Болгарії Ясен Бояджієв дав зрозуміти, що в Болгарії є справжня свобода слова і порадив росіянам звернутися в суд і порушити справу на Литвиненка. До речі, згадана Рада розглядає лишень передачі, які, скажімо, популяризують расизм, фашистські ідеї, національну ворожнечу тощо. У випадку з інтерв'ю з паном Литвиненком ознак подібного не було. Більше того, ведучий зв'язався з Миколою Мельниченком, бо, як з'ясувалося, твердження Литвиненна про причетність Путіна до наркотрафіка грунтуються на інформації українця.
Ось інтерв'ю Миколи Мельниченка програмі "Бліц" - 26.01.2004 р., 8.30:
- Ви маєте докази, що президент Путін причетний до торгiвлi наркотиками?
- Маю докази, що українські спецслужби - СБУ, мають такі докази. Це записано під час розмови Леоніда Кучми і Деркача - керівника СБУ, 12 липня 2000 р. Тоді Деркач був головою СБУ і доповідав президентові, що має інформацію, що Рудольфа Ріхтера арештували в Ліхтенштейні за торгівлю наркотиками. В записі є така фраза, коли Деркач каже, цитую: Деркач: "Ось документи". Кучма: "Це стосується Путіна?" Деркач: "Так".
- У який спосіб причетний Путін як президент? Чи це було ще до того, як він став президентом?
- До того, як став президентом. Кучма пробував цими документами шантажувати Путіна.
- Кучма пробував цими документами шантажувати Путіна?
- Так.
- Як ці документи потрапили до вас?
- Документів я не маю. Маю лишень запис розмови про ці документи. А запис я зробив під час розмови Кучми з Деркачем, коли вони детально говорили про це.
- Ви маєте запис розмови Кучми і Деркача?
- Так.
- А як ви їх зробили? Запис автентичний?
- Цю розмову я записав на диктофон. Запис пройшов експертизу в американській компанії і тимчасової комісії Верховної Ради України. Фахівці довели автентичність запису. Комісія полковника Григорія Омельченка допитала свідків тієї розмови від 12 липня 2000 р. Вони також посвідчують автентичність розмови.
- Отож, запис автентичний? Чому ж суд не береться за цю справу?
- Щоби справа потрапила в суд, потрібен позивач. Хтось має звернутися в суд.
- Який висновок можна зробити з розмови Кучми з Деркачем? Яка роль Путіна у всьому цьому?
- Мій висновок полягає в тому, що документи є вельми серйозними і Путін і Патрушев доклали всіх зусиль, щоби ця інформація не потрапила в пресу…
- Ви зберігаєте запис Кучми з Деркачем?
- Щодо випадку, про який ми говоримо, - так.
- Можете представити його в суді.
- Не лишень представити запис, але й самому з'явитися в суд. А позов в суд можуть подати або Патрушев, або Путін, або хтось інший. Я готовий з'явитися в суд.
(Розмова велася російською мовою з перекладом болгарською).
Коментарі, як то кажуть, зайві. Однак, цікаво, як українське посольство буде реагувати на передачу "Бліц" і інтерв'ю з Миколою Мельниченком?(БУВісті)


 ВЛАДІМІР ПУТІН - "ДАХ" РОСІЙСЬКИХ ЗЛОЧИННИХ УГРУПУВАНЬ
стверджує колишній співробітник КГБ і ФСБ Александр Литвиненко
>>>