Б О Л Г А Р С Ь К І.. В І С Т І
Шануймося, браття, бо ми того варті. (Тарас Шевченко) 
BOL.BG
БОГДАН СТОЙКО - ИЗРАБОТВАНЕ НА
ЦЪРКОВНА УТВАР
БУВісті ВИХОДЯТЬ з червня 1998 р. БУВести ИЗЛИЗАТ от юни 1998 г.

"ТОЛОКА" ЕТ
преводи - украински, руски
София, тел.772986

КОНСУЛСТВОТО НА УКРАЙНА В СОФИЯ 
гр.София, "Овча купел", ул."Боряна", №29, тел.(02) 9559354;
www.ukrembassy.com

ГЕНЕРАЛНО КОНСУЛСТВО НА УКРАЙНА ВЪВ ВАРНА

гр.Варна-9000, ул."Генерал Колев", №92, тел.052/321800, факс 321900
www.consul-ua.com


ТЪРГОВСКО-ИКОНОМИЧЕСКА МИСИЯ КЪМ ПОСОЛСТВОТО НА УКРАЙНА В СОФИЯ 
гр.София, "Овча купел", ул."Боряна", №29, тел./факс (02) 9559349; тел.9554072

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АМБАСАДА

В СОФІЇ ПРЕДСТАВИЛИ УКРАЇНСЬКУ "ПАНОРАМУ"
Софія, 13 грудня 2007.- Учора за сприянням посольства України в культурно-інформаційному центрі міністерства культури Болгарії був представлений черговий номер болгарського журналу "Панорама", повністю присвяченій українській літературі.
>>>

БОЛГАРСЬКІ УКРАЇНЦІ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ
Софія, 23 листопада 20
07.- Сьогодні болгарські українці вшанували пам'ять жертв Голодомору. За ініціативою посольства та діаспори в церкві Св.Івана Рильського на території Софійської духовної семінарії митрополит Відінський Дометіан (на фото зліва) відслужив панахиду.>>>

КОМПАНІЯ "АВКО" ДАЛА ПОЖЕРТВУ НА ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Софія, 19 листопада 2007.- Русенська компанія "АВ
КО" дала кошти на будівництва пам'ятника Тарасу Віктор КальникШевченку в болгарській столиці. Про це "УБВістям" повідомили з українського посольства в Софії.
Посол Віктор Кальник перебував з робочою поїздкою в придунайському м.Русе. У рамках зазначеного візиту відбулася його зустріч з Русенським митрополитом Неофітом. Дипломат проінформував митрополита про стан гуманітарного співробітництва між Україною та Болгарією. Він також звернувся до митрополита з проханням вшанувати пам’ять загиблих українців та болгар в Голодомор 1932-1933 рр.
Згідно із програмою візиту посол провів робочі зустрічі з міським головою Б.Йотовим та обласним головою М.Дімовою. Під час розмови з керівництвом міста та області Його високоповажність повідомив про політичну ситуацію в Україні та про перебіг формування нової Верховної Ради та уряду. Було порушено низку питань економічного характеру. Болгари виявили інтерес до тролейбусів українського виробництва, а також прагнуть до співробітництві в інших сферах економіки.
Посол зустрівся і з представниками бізнесу м.Русе. Він особисто подякував та нагородив почесною грамотою посольства власника фірми "Авко" В.Коле за пожертву на будівництво пам’ятника Тарасу Шевченку. потім Віктор Кальник відвідав два підприємства, що співпрацюють з Україною.
Наприкінці візиту спільно з керівництвом області Віктор Кальник дав прес-конференцію. Журналістам він розповів про візовий режим між двома країнами та про вшанування жертв Голодомору в Україні. Пан амбасадор звернувся з проханням підтримати акцію Президента України Віктора Ющенка "Запали свічку" 24 листопада з приводу 75-ї річниці Голодомору.(УБВісті)
P.S.Станом на 18 жовтня 2007 р. пожертви на ПАМ'ЯТНИК ТАРАСУ ШЕВЧЕНКУ в Софії склали:
3183.12 лв. та 40 євро>>>

МАРІЯ КАЛЬНИК ПРИЙНЯЛА ДРУЖИН ПОСЛІВ
Софія, 7 листопада 2007 р. - Сьогодні Марія Кальник - дружина Посла України в Болгарії, провела тематичну Марія Кальникзустріч із дружинами Послів, акредитованих в РБ. Тема зустрічі – "Познайомся з Україною". Захід уважили:
Пані Ірина Манасарян – Дружина Надзвичайного й Повноважного Посла Республіки Вірменія.
Пані Марина Качанова – Дружина Надзвичайного й Повноважного Посла Республіки Беларусь.
Пані Нуну Напетварідзе – Дружина Надзвичайного й Повноважного Посла Республіки Грузія.
Пані Асел Уразаева – Дружина Надзвичайного й Повноважного Посла Республіки Казахстан.
Пані Марта Мадан – Дружина Надзвичайного й Повноважного Посла Республіки Молдова
Пані Івета Коттманова – Дружина Надзвичайного й Повноважного Посла Словацької Республіки.
Пані Любоміра Фаллер – Дружина Надзвичайного й Повноважного Посла Республіки Угорщина.
Пані Даворка Вуков-Цолич – Дружина Надзвичайного й Повноважного Посла Республіки Хорватія.
Пані Злата Радославова.
Присутнім показали уривок з документального фільму "Мій Київ" про історію заснування міста Київ. Після цього відбувся показ колекції капелюшків талановитого українського дизайнера Ірини Сардарьєвої. Учасниці показу – Альона Пейчева, Наталя Розум, Ірина Назаренко, Анастасія Кюрчева, Анастасія Пейчева. У ході зустрічі пані Марія Кальник відкрила виставку українського художника О.Текеліева.
Наприкінці зустрічі Марія Кальник запросила гостей скуштувати смачних традиційних українських страв, повідомляє прес-служба українського посольства.(УБВісті).

АКО ИСКАТЕ ДА СЛЕДВАТЕ В УКРАЙНА>>>

ПОСОЛ ПРИЙНЯВ ЛІДЕРІВ УКРАЇНСЬКИХ БОЛГАР
Софія, 24 жовтня 2007.- Учора посол України в Болгарії Віктор Кальник зустрівся з представниками Конгресу болгар України. До складу делегації входили Президент Конгресу Ю.Граматик, виконавчий директор Конгресу, головний редактор газети "Роден край" Д.Костова, директор Болгарського культурного центру "Академік А.Теодоров-Балан" П.Русев, директор туристичної фірми "Алмаріс" А.Яхніс, публіцист І.Серт. Делегацію супроводжував голова Товариства зв’язків з бессарабськими й таврійськими болгарами "Родолюбець" Н.Караіванов.
Зустріч з п ослом (четвертий справа)
Під час зустрічі Ю.Граматик проінформував посла про головні завдання (культурні, освітні, економічні), які намагається вирішити Конгрес. Одним з пріоритетних залишається питання навчання українських громадян болгарського походження в Болгарії. Було констатовано, що число таких студентів щороку зменшується. Д.Костова ознайомила пана посла з роботою та планами газети "Роден край" – яка виходить в Одесі болгарською мовою і фінансується Верховною Радою.
Окремо під час розмови була порушена тема Голодомору в Україні. На думку присутніх, лише спільними зусиллями можна досягти позитивного результату у визнанні Болгарією Голодомору як геноциду українського народу. Н.Караіванов пообіцяв сприяти в порушенні даного питання перед представниками громадських організацій в Болгарії, сказав "УБВістям" прес-секретар посольства Віталій Пейчев.(УБВісті)

ВІКТОР КАЛЬНИК ЗУСТРІВСЯ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ДІАСПОРИ
Варна, 21 вересня 2007.- Відбулася зустріч посла України в Болгарії Віктора Кальника з представниками української діаспори, а також громадянами України, які проживають на території консульського округу Генерального консульства у Варні.
Під час зустрічі амбасадор звернувся до представників українства, які є потенційними виборцями, взяти участь у позачергових парламентських виборах 30 вересня 2007р. Голосувати можна буде у Софії та Варні - у приміщеннях посольства та Генерального консульства.
Окрім цього, Віктор Кальник розповів про ініціативу посольства та софійської діаспорної організації "Мати-Україна" щодо встановлення в Софії пам’ятника Тарасу Шевченку, а також звернувся з проханням на належному рівні вшанувати 75-у річницю Голодомору 1932–1933 рр., повідомили "УБВісті" з посольства України у Софії.(УБВісті)

ПОСОЛ УКРАЇНИ ЗАКЛИКАЄ БОЛГАРСЬКИХ ПІДПРИЄМЦІВ ДО СПІВПРАЦІ
Софія, 17 вересня 2007.- Сьогодні відбулася робоча зустріч посла України в Болгарії Віктора Кальника з президентом Болгарської господарчої палати Божидаром Даневим та головою обласної адміністрації Плевена Цветко Цветковим.
Під час зустрічі посол ознайомив їх із сучасною політичною та економічною ситуацією в Україні, основними показниками економічного розвитку, проінформував про інвестиційний клімат в країні. До господарчої палати в Болгарії були передані відповідні матеріали економічного характеру, включно на електронних носіях. Сторони досягнули домовленості щодо постійного направлення посольством до палати та в Плевенську облдержадміністрацію пропозицій комерційного характеру від українських підприємств, поширення цих матеріалів, а також проведення бізнес-форумів як на центральному, так і регіональному рівнях.
Пан Цветков, зокрема, наголосив, що плевенські фірми зацікавлені у співпраці з українськими партнерами, повідомила "УБВісті" прес-служба посольства України в Софії.(УБВісті)

УКРАЙНА ИМА НОВ ПОСЛАНИК В БЪЛГАРИЯ
София, 12 февруари 2007.- С президентски указ Виктор Калник е назначен за нов посланик в България.
Според справката на "УБВести", Виктор Калник е роден на 21 май 1948 г. в Житомирска област в семейството на военни. Украинец е. Завършва Киевския институт за народно стопанство. Икономист. През 1971 г. работи в Мукачивския винен завод като икономист в планов отдел. Служи в Съветската армия. До 1990 г. работи в Държавната инспекция по цените и в Държавния комитет по цените, като се издига до поста заместник-началник на комитета. През 1992 г. е назначен за заместник-министър на икономиката, а през 1998 г. – първи заместник министър на икономиката. През 1994 г. следва в Института по мениджмънт в Атланта (САЩ). През 1994-1998 гг. е депутат във Върховната Рада, член на парламентарната асамблея на Черноморското икономическо сътрудничество (ЧИС). През 2000 г. е председател на Наблюдателния съвет към Спестовната банка на Украйна.
През 2001 г. е стажант в Дипломатическата академия на Украйна. През 2001-2005 г. е посланик на Украйна в Гърция.
В края на 2005 г. е назначен за първи заместник-министър на финансите.
Награден е с орден "За заслуги" ІІІ степен.
Автор на редица публикации, посветени на икономическото и социално развитие на Украйна.
Владее руски и английски (свободно).
Хоби: живопис, ски спорт и градинарство.


АРХІВ
Посольство України в Софії у 2006 р.
Посольство України в Софії у 2005 р.
Посольство України в Софії у 2004 р.

Посольство України в Софії у 2003 р.

Посольство України в Софії у 2002 р.


ОТ 30 МАЙ 2002 ГОДИНА СЪГЛАСНО Т.1 И 2 НА ЧЛ.13 ОТ СПОГОДБАТА МЕЖДУ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА УКРАЙНА И ПРАВИТЕЛСТВОТО НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ ЗА ВЗАИМНИ ПЪТУВАНИЯ НА ГРАЖДАНИ:
1.Консулската служба на Посолството на Украйна в Република България ще издава безплатни визи при наличието на съответно оформени покани или визи за трети страни на:
а) лицата на възраст над 60 години;
б) лицата на възраст до 16 години;
в) участниците в културни прояви и спортни състезания, организирани чрез централните държавни ведомства по културата и спорта (Министерството на културата и изкуствата на Украйна, Държавния комитет по спорта);
г) участниците в курсове по специализация, организирани от висшите учебни заведения или други учебни или научни организации и учреждения чрез централните държавни ведомства по наука и образование (Министерството на образованието и науката на Украйна, Националната академия на науките на Украйна, Украинската академия на аграрните науки, Академията на медицинските науки на Украйна, Академията на педагогическите науки на Украйна);
2. Консулската служба на Посолството на Украйна в Република България ще издава безплатни визи на български граждани, които имат законен брак с украински гражданин независимо от местоживеенето им, а също така на техните деца на възраст до 18 години, родени по време на този брак, при наличие на документ, с който се удостоверява законния брак.

 

 

 


ПАРЛАМЕНТАРНИ
ИЗБОРИ'2006
>>>

УКРАЇНСЬКА МОВА В СОФІЙСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ТРИМАЄТЬСЯ НА ЕНТУЗІАЗМІ ЖМЕНІ ВИКЛАДАЧІВ>>>

ВСИЧКО ЗА УКРАИНСКАТА ВИЗА


СПРАВКА: БЪЛГАРИЯ - УКРАЙНА - СЪТРУДНИЧЕСТВО
>>>


БЪЛГАРО-УКРАИНСКИ ДИПЛОМАТИЧЕСКИ ОТНОШЕНИЯ
>>>

АКО ИСКАТЕ ДА СЛЕДВАТЕ В УКРАЙНА>>>