БЪЛГАРО-УКРАИНСКИ ВЕСТИ - издание за политика, бизнес, история, култура и спорт
Шануймося, браття, бо ми того варті. (Тарас Шевченко) 
BOL.BG
БЪЛГАРСКА
ХОЛДИНГОВА
КОМПАНИЯ
БУВісті ВИХОДЯТЬ з червня 1998 р. БУВести ИЗЛИЗАТ от юни 1998 г.
Перша/Първа

ДIАСПОРА

АМБАСАДА
УКРАЙНА ДНЕС 
БОЛГАРIЯ СЬОГОДНI
БIЗНЕС - БОЛГАРIЯ
БИЗНЕС-УКРАЙНА
КОМЕНТАР
IНТЕРВ'Ю
ДАЙДЖЕСТ
НАШI ЛЮДИ
СПРАВКА-УКРАЙНА
ДОВIДКА-БОЛГАРIЯ
ИСТОРИЯ-УКРАЙНА
IСТОРIЯ-БОЛГАРIЯ
БАЛКАНИ
АРХIВ
E-MAIL

"ТОЛОКА" ЕТ
преводи - украински, руски
София, тел.772986

 

 

 
АМБАСАДА - 2003

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ВЪРХОВНАТА РАДА ИДВА ПРЕЗ ЯНУАРИ
София, 18 декември 2003.- На 26 януари започва официалното посещение в България на Володимир Литвин - председател на Върховната Рада на Украйна. Това съобщи за "БУВести" Олексий Зарицкий - политически съветник в украинското посолство. Предвиждат се срещи на най-високо ниво, а може би пан Володимир и ще говори от трибуната на Народното събрание.
Следващата година се очаква да бъде много интересна за двустранните отношения. По време на пролетния Пловдивски панаир се планират Дните на Украйна в България. Тогава за участието в тази проява ще пристигнат най-известни украински производители. Дните на България в Украйна ще се проведат през 2005 г.
Същевременно София не е готова по примера на Полша, Литва и Унгария (а най-вероятно и Румъния) максимално да облегчи визовия режим с Украйна. Това сподели през "БУВести" Огнян Гърков от българского външно министерство. "За нас Украйна е много важна страна,- каза той.- Ние имаме големи възможности".
Според някои източници, България едва ли скоро ще премине към асиметричен визов режим с Украйна, защото със средствата от визови услуги се издържат посолството в Киев, генералното консулство в Одеса и представителството в Донецк.(БУВести)

УКРАИНСКАТА ВОЙСКА Е НА 12 ГОДИНИ

София, 6 декември 2003.- Днес украинската армия отбелязва своя празник. Тя стана на 12 г. По този случай родната амбасада в София даде прием, който беше уважен предимно от хората с пагони.
Сега украинската войска е най-голямата в Европа и наброява около 300 хил. души., в т.ч. 120 хил. войници и 160 хил. офицери. Според експертите, тя трябва в най-кратки срокове да бъде намалена до 100 хил. Министерството на отбраната планира всяка година на съкращава по 10 хил. военнослужащи. През 2010 г. армията ще наброява 200 хил., а през 2018 г. - 180 хил. души.(БУВести)

ПОСОЛ ЗУСТРIВСЯ З РАДОЮ ДIАСПОРИ
Софія, 31 жовтня 2003.- Посол України в Софії Вячеслав Похвальський зустрівся з Радою діаспори при амбасаді. Вона існує уже два роки і є, так би мовити, глашатаєм майже 6 тис. тутешніх українців. До склади Ради входить Олена Коцева та Iрина Сардарева з фундації "Мати-Україна", художник Лариса Нінова та лікар Зіновій Бубняк, Антоніна Якімова - директор української недільної школи в Софії, а також журналіст Василь Жуківський.
Зустрічі посла з активістами діаспори є традиційними. Пан Вячеслав розповів про політичну та економічну ситуацію в Україні, зокрема, про мудрі дії нашої влади, дипломатії на острові Тузла і навколо нього тощо. "БУВісті" інформували своїх читачів про неоімперські амбіції Росії на пострадянському просторі.
Представники діаспори запросили пана посла та усіх українських дипломатів приєднатися до діаспори 29 листопада, коли у софійському храмі "Св.Неділі" відбудеться поминальна служба по жертвах Голодомору 1932-1933 рр. Передбачається також влаштування виставки "Геноцид". Матеріали з Києва привезла Олена Коцева. Між іншим, досі, попри зусилля рідної дипломатії, парламент Болгарії так і не спромігся засудити Голодомор та дії сталінського режиму в Україні, жертвами якого стали й етнічні болгари на Півдні.
З Радою діаспори зустрівся також радник посольства з політичних питань Олексій Зарицький та радник з консульських питань Володимир Василенко.(БУВісті)

УКРАЇНСЬКЕ ПОСОЛЬСТВО ВЛАШТУВАЛО ПРИЙОМ
Софія, 4 вересня 2003.- Сьогодні з нагоди Дня незалежності український посол Вячеслав Похвальський влаштував прийом.
Це вже другий рік рідна амбасада збирає друзів України не в День національного свята - 24 серпня, а на початку вересня. Серпень в Болгарії, як, власне, й в усій Європі, "мертвий" місяць. З відпусток усі повертаються у вересні. Тому сьогодні на прийомі в посольстві можна було уздріти високоповажних політиків, відомих бізнесменів, культурних діячів, представників духовенства, дипломатів, активістів діаспори.
"БУВісті" констатують: пити-їсти було що, була навіть і горілка з перцем, яку дехто плутав з віскі. Були й жваві розмови і знайомства. Одне слово, все пройшло на вищому рівні.(БУВісті)

МИКОЛА ЯРМОЛЮК: В БОЛГАРІЇ Я ПРОЖИВ П'ЯТЬ ЩАСЛИВИХ РОКІВ

ПОСОЛ ПРИГОСТИВ ЖУРНАЛІСТІВ
Софія, 24 серпня 2003.- З нагоди Дня незалежності посол України в Болгарії Вячеслав Похвальський пригостив вином тутешніх журналістів. Щоправда, перед цим він дав брифінг. Присутнім - представникам провідних мас-медіа столиці, було цікаво послухати про здобутки та помилки України за 12 років самостійного розвитку, про етапи євроінтеграції нашої Вітчизни.
Взагалі, протягом останніх двох-трьох днів присутність України на шпальтах центральних та регіональних видань, на радіо та телебаченні була суттєвою. Пан посол дав інтерв'ю Болгарській телеграфній агенції та радіо "Дарік", про нас згадували державне радіо "Хоризонт", приватні ТБ "Ден" та "2001", газети "Болгарська армія" та "Монітор". "БУВісті" вважають, що це є результатом плідної роботи прес-секретаря амбасади Миколи Ярмолюка.(БУВісті)

ВІЗИТ СІМЕОНА САКС-КОБУРГГОТСЬКОГО ДО КИЄВА ОЧІКУЄТЬСЯ ВОСЕНИ
Софія, 29 травня 2003.- У жовтні цього року має відбутися офіційний візит болгарського прем'єра Сімеона Сакс-Кобургготського в Україну. А 2 червня до Києва відбуває спікер Народних Зборів проф.Огнян Герджіков. Програмою перебування передбачається також поїздка до Приазов'я - Запоріжжя, Бердянська та Приморська, де мешкає майже 50 тис. етнічних болгар.
Про це повідомив український посол у Софії Вячеслав Похвальський. Сьогодні він влаштував прес-конференцію і розповів про політичну та економічну ситуацію в Україні, її поступ на шляху євроінтеграції.
За останнім переписом населення, в Україні проживає 203 тис. болгар. Українська діаспора в Болгарії нараховує 6 тис.(БУВісті)

ВАЛЕРИЙ КОВАЛЕНКО: "ЧЕРНОБИЛ" Е НАЙ-СТРАШНАТА ТЕХНОГЕННА КАТАСТРОФА В СВЕТА"
София, 23 април 2003.- "Чернобилската катастрофа е най-страшната техногенна катастрофа в света",- заяви Валерий Коваленко - икономически съветник в украинското посолство в София. Днес той и Микола Ярмолюк - прессекретар, дадоха в БТА прес-конференцията, посветена на 17 г. от аварията в АЕЦ "Чернобил". Пан Коваленко напомни, че след 26 април 1986 г. над 36 хил. хектара украинска земя са били заразени с цезий-137, а родните си места са напуснали 90 хил. души. Украинското здравно ведомство води на отчет над 2,6 млн. души, в т.ч. 530 хил. деца, пострадали от аварията. "Здравето на украинците постоянно се влошава",- сподели съветникът.
През 1995 г. в Отава Украйна и страните от Г-7 са подписали меморандум, според който Киев се задължава да спре АЕЦ "Чернобил", а Западът да окаже на страната финансова помощ. Злополучната централа спря в края на 2000 г., но кредитите и грантове от Г-7 закъсняват. Тъкмо с тях Украйна е трябвало да завърши изграждането на два енергоблока с капацитет по 1000 мегавата - в АЕЦ "Ривне" и АЕЦ "Хмелницкий". Те са руско производство, но са друг тип и имат една от най-добрите системи за сигурност. Киев очаква от ЕБВР, Евроатом (ЕС) и по линията на двустранните договори (например, с Русия) да получи $1,4 млрд.
"Трябва също така да се обезопаси "саркофагът", който покрива разрушения реактор",- сподели пан Коваленко.- Необходимо е той да се превърне в екологично чистата система". Социалните проблеми, свързани със закриването на "Чернобил", също се нуждаят от решаване. През 2001 г. без работа са останали почти 3 хил. специалисти. Още толкова ще бъдат уволнени до края на 2008 г. И ако не се пристъпи към реализация на редица програми, подготвени от правителството, безработица в гр.Славутич (там живее персонал от "Чернобил") може да стигне до 57% още през тази година.
С една дума, под натиска на Запада Киев спря АЕЦ "Чернобил" окончателно, но като че ли Украйна остана насаме с проблемите, свързани с най-страшната в света техногенна катастрофа.(БУВести)

НЯМА ИНТЕРЕС КЪМ УКРАИНСКИЯ ТОК НА БАЛКАНИТЕ
София, 23 април 2003.- "Засега не се предвижда Украйна да изнася електроенергията си за Балканите",- заяви за "БУВести" Валерий Коваленко - икономически съветник в украинкото посолство. Но технически това е възможно. Причината е, че няма интерес. "Тук, на Балканите, е създаден енергиен пазар и сега няма дефицит",- сподели пан Коваленко. Украйна изнася ток за някои страни от Източна Европа и, според сайта на "Держзовнішторг", той се предлага срещу $0,02-0,021 кВт-час.
Валерий Коваленко заяви, че вече е готова спогодба в областта на енергетиката между Украйна и България и се очаква в най-скоро време тя да бъде подписана.(БУВести)

ВЯЧЕСЛАВ ПОХВАЛЬСЬКИЙ: В УКРАЇНІ ОЧІКУЮТЬ БОЛГАРСЬКИХ БІЗНЕСМЕНІВ
Софія, 26 січня 2003.- Сьогодні посол України в Болгарії Вячеслав Похвальський дав інтерв’ю популярній програмі "Седмица" ("Тиждень") національного приватного радіо "Дарік". Основною темою розмови був візит президента Георгі Пирванова до Києва, що розпочивається 30 січня. Пана амбасадора розпитував ведучий Кіріл Вилчев, а перекладав - перший секретар посольства Микола Ярмолюк.

Вячеслав Похвальський- Ваша Високоповажність, перед тим, як ви увійшли в студію, тут йшлося про ситуацію в Перській затоці. Нам цікаво було б дізнатися, якою є українська позиція щодо Iраку. Ваш президент пан Кучма оце відвідав Кувейт, Бахрейн, ОАЕ.
- Насамперед хотів би привітати колектив радіо "Дарік" з першим 10-річним ювілеєм, який ви щойно відзначили, і побажати вам такої ж динаміки у розвитку свого авторитету і оперативності.
- Дякую.
- А що стосується української позиції щодо Iраку, то зазначу, що ми виходимо з превантивної дипломатії. Вважаємо, що на сьогодні арсенал дипломатичних засобів ще невичерпаний. Під час свого 6-денного візиту країнами Перської затоки наш президент знайшов повну підтримку цієї позиції. Ми виходимо з того, що треба перш за все дочекатися дискусії у Раді Безпеки 29 січня. Безумовно, Багдад повинен у повному обсязі виконати Резолюцію 14-41. Ми виходимо з того, що рішення про застосування силових дій є останнім заходом і його має ухвалити Рада Безпеки.
- А тепер про майбутній візит президента Пирванова в Київ, Одесу та Болград. Які очікування?
- Насамперед зазначу, що це - черговий візит на вищому рівні керівника болгарської держави в Україну. Незалежно від того, яка політична сила перебуває при владі у нас або у вас, братні дружні стосунки між нашими народами - це консеснусне питання. Україна лишень із шістьма державами має зафіксовану в документах дефініцію "стратегічне партнерство". Серед них - і Болгарія.
- А хто решта стратегічні партнери України?
- США, Росія, Польща. Це ті країни, які відіграють дуже велику роль у світовій спільноті і в інтеграційних процесах. I серед них - Болгарія, в силу історичних умов, в силу спільності слов'янської писемності. Нагадаю, що писемність прийшла в Київську Русь з вашої землі.
Для нас цікавим є досвід Болгарії, як країни-кандидата до ЄС, як країни, яку запросили до НАТО, як країни, яка є островом стабільності і міжетнічної толерантності на Балканах. Важливо, що Болгарія активно підтримує прагнення України стати повноправним членом ЄС і НАТО.
- Скільки болгар мешкає в Україні?
- Даних останнього перепису, який відбувся два роки тому, я ще не маю, але думаю, що чверть мільйона є. Це також міст між нашими двома народами.
- Що найбільше експортується в Україну? I навпаки - з України в Болгарію?
- Ваші ліки, вино, консерви, тютюн, авто- та мотокари, чоловічий та жіночий одяг. Українці люблять ваші курорти. Хоча нас не може задовільнити товарообіг в $400 млн. у 2002 р. і великий дисбаланс на користь Києва - $260 млн. Тому дуже важливою частиною перебування президента Пирванова в Україну буде бізнесовий форум. Я розмовляв з екс-прем'єром України і президентом Союзу українських промисловців і підприємців. То він сказав, що українські бізнесмени з нетерпінням очікують своїх болгарських колег для налагодження прямих зв'язків, підписання конкретних контрактів. Гадаю, що саме у такому вимірі і відбудеться цей бізнесовий форум, на якому мають виступити президенти Кучма і Пирванов.
- Дакую вам, пане посол.


Посольство України в Софії у 2002 р.


 
- ВАЛЕРИЙ КОВАЛЕНКО: ЕВРОПЕЙСКИЯТ ИЗБОР НА УКРАЙНА>>>
ВОЛОДИМИР ВАСИЛЕНКО: УКРАЙНА МОЖЕ ДА ПРЕМАХНЕ ВИЗИТЕ ЗА БЪЛГАРИ>>>
- МИКОЛА ЯРМОЛЮК: В БОЛГАРІЇ Я ПРОЖИВ П'ЯТЬ ЩАСЛИВИХ РОКIВ>>>
- ВАЛ
ЕНТИН ШЕВАЛЬОВ: УКРАЇНА ВІДКРИВАЄ СВІЙ РИНОК>>>
- ВОЛОДИМИР ВАСИЛЕНКО:
ПРЕДИ ВСИЧКО ТРЯБВА ДА СЕ ОТКАЖЕМ ОТ ПРИГЛАШЕНИЯТА >>>

- МИКОЛА ЯРМОЛЮК:
УКРАИНСКИТЕ ВЪЗПИТАНИЦИТЕ СА НАШЕТО ЛОБИ ТУК
>>>

- ДО 2004 ГОДИНА УКРАЙНА ТРЯБВА ДА СТАНЕ АСОЦИИРАН ЧЛЕН НА ЕС, заяви в посланието си към Върховната Рада президентът Леонид Кучма. ПЪЛНОТО ЧЛЕНСТВО СЕ ПЛАНИРА ЗА 2011 ГОДИНА.