БЪЛГАРО-УКРАИНСКИ ВЕСТИ - издание за политика, бизнес, история, култура и спорт
Шануймося, браття, бо ми того варті. (Тарас Шевченко) 
BOL.BG
БУВісті ВИХОДЯТЬ з червня 1998 р. БУВести ИЗЛИЗАТ от юни 1998 г.
Начало/Початок

ДIАСПОРА

АМБАСАДА
УКРАЙНА ДНЕС 
БОЛГАРIЯ СЬОГОДНI
БIЗНЕС - БОЛГАРIЯ
БИЗНЕС-УКРАЙНА
КОМЕНТАР
IНТЕРВ'Ю
ДАЙДЖЕСТ
НАШI ЛЮДИ
СПРАВКА-УКРАЙНА
ДОВIДКА-БОЛГАРIЯ
ИСТОРИЯ-УКРАЙНА
IСТОРIЯ-БОЛГАРIЯ
БАЛКАНИ
АРХIВ
E-MAIL

"ТОЛОКА" ЕТ
преводи - украински, руски
София, тел.772986

 

 

 

 

 

 
Візит

ВОЛОДИМИР ЛИТВИН: ГРУЗИНСЬКИЙ ВАРІАНТ НАДИХНУВ ОПОЗИЦІЮ
Софія, 27 січня 2004.- "Грузинський варіант надихнув нашу Володимир Литвинопозицію,- заявив Володимир Литвин на зустрічі з українською діаспорою в Болгарії.- Однак, Україна - не Грузія". Він як голова Верховної Ради написав листа до кожного депутата з роз'ясненнями про перебіг переговорів між ним та головами фракцій. Спікер вважає, що не всі нардепи, особливо від опозиції, знають, про що йдеться. "Мені здається, що голови опозиційних фракцій не доповідають своїм колегам про хід переговорів з більшістю",- сказав пан Литвин, який вчора прибув до Софії з офіційним візитом.
Українцям в Софії він розповів про конституційну реформу, про те, хто і що пропонує. На його думку, якщо зараз не перейти до парламентсько-президентської форми правління, то протягом наступних 10 років добра марно чекати. Він розкритикував опозицію, яка зачіпилася за спосіб обрання глави держави і не хоче конструктивних розмов. "Справа не в тому, як обирати президента, а які повноваження він буде мати",- заявив спікер. Він вважає, що в процесі реалізації змін до Основного Закону Києву не варто озиратися на Росія, Польщу, Європу чи США. "Це - наша власна справа",- стверджував Литвин.
Одне слово, Володимир Литвин боронив позицію парламентської більшості і президента. Воно й зрозуміло. А діаспора уважно і виховано слухала. I коли пан спікер закінчив, Валентина Драгулева з болгаро-української фундації "Мати Україна" зачитала листа до нього. Пан Володимир прокоментував деякі положення цього звернення. Скажімо, пообіцяв, що парламент ще попрацює над Законом про статус закордонного українця (президент повернув його, бо має деякі застереження). А щодо визнання ОУН-УПА воюючою стороною, то, як порадив пан Литвин, авторам законопроектів (іх понад два десятка) треба зустрітися і підготувати один варіант і подати його на розгляд парламенту.
Діаспора вручила пану Володимиру й копію одно документа з архіву Михайла Паращука про українство в Болгарії в 20-30-х роках. Як з'ясувалося, багато проблем є актуальними й нині.
На запитання "БУВістей", чи планує спікер відвідати могилу Михайла Драгоманова та Михайла Паращука, відповідь була: "Не превеликий жаль, зараз не виходить. Наступного разу". Нагадаємо нашим читачам, що з усіх можновладців, які з 1991 р. прибувають до Болгарії, квіти на молигу цих двох великихи українців поклали Iван Курас, Iван Драч, Віктор Юшченко. Леонід Кучма, який двічі був тут, так і знайшов часу, щоби вклонитися Драгоману.
Для тутешньої преси візит Володимира Литвина, звичайно, не став темою №1.Мас-медіа повідомили про приїзд української делегації, відтак коротенько відзвітували про зустріч в Народних Зборах, з прем'єром та президентом. ЗМI особливо звернули увагу на те, що Україна шукає стратегічного інвестора для приватизації гірничо-збагачувального комбінату в Кривому Розі (ще у радянські часи участь в його спорудженні брала Болгарія і зараз Україна їй винна якісь кошти). Пан Литвин дав інтерв'ю кільком телеканалам, включно й національному державному "Канал-1". Лунали слова про гостинність, братерство двох народів, слов'янську єдність тощо.(БУВісті)

СПІКЕР ВЕРХОВНОЇ РАДИ ВІДКРИВ ЕКСПОЗИЦІЮ ПРО ГОЛОДОМОР В СОФІЇ
Голод 1932-1933 рр. забрав 8 млн. українських громадян, сказав він
Софія, 27 січня 2004.- Вчора голова Верховної Ради Володимир Володимир Литвин відкриває експозицію про Голодомор. Фото  Галини ДімітровоїЛитвин відкрив у залі "Средец" в центрі болгарської столиці фотодокументальну експозицію "Забуттю не підлягає". Вона про Голодомор 1932-1933 рр. і створена на базі матеріалів, які ретельно протягом десятиліть збирали дослідники американського та канадського фонду "Меморіал". В центрі експозиції - труд Петра Кардаша про геноцид українського народу.
"Це глибоко драматична сторінка в історії України", - сказав у вступному слові міністр культури Болгарії проф.Божідар Абрашев. "Цією експозицією ми не просимо співчуття, - мовив у відповідь Володимир Литвин.- Вона має стати застереженням, уроком того, до чого призводять тоталітарні режими - від цього штучно створеного голоду Україна втратила 8 млн."
Володимир Литвин (ліворуч) та посол Вячеслав Похвальський оглядають експозицію. Фото Богдана СтойкоСпікер Верховної Ради повідав присутнім, що Голодомор як геноцид нашого народу визнали парламенти 38 держав. Однак він етично не зазначив, що серед них немає болгарського парламенту, попри зусилля рідної амбасади та діаспори.
Організаторами експозиції "Забуттю не підлягає" стали посольство України, міністерство культури Болгарії та болгаро-українська фундація "Мати Україна". Передбачається показати її й у Варні, де працює наше Генеральне консульство(БУВісті)

ДIАСПОРА ХОТIЛА НАЛУПЦЮВАТИ ГОЛОВУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛРАДИ!
Софія, 27 січня 2004.- Представники діаспори ледь не побили голову Одеської обласної ради Володимира Новацького. Однак йому вдалося втекти і сховатися у мікроавтобусі, що охоронявся поліцією. Новацький прибув до Софії у складі делегації на чолі з Володимиром Литвином.
Після зустрічі пана спікера з діаспорою, якій передувало відкриття експозиції про Голодомор, і коли усі почали розходитися, одесит Новацький раптом розгнівано заявив російською мовою, що "виставка погана і її треба зняти". "Никакого Голодомора не было!",- сказав він. "Як не було, та ви що!?"- накинулися на нього місцеві українці. Тут Новацький взяв ноги в руки і підтюпцем покинув зал.
На превеликий жаль, журналістів київських електронних медіа, які супроводжували Володимира Литвина, в залі уже не було і цей антиукраїнський акт з боку представника української влади зафіксувати не вдалося. Проте свідки - є.
Тут виникає питання - хто і яку Україну розбудовує, кому, власне, одеські виборці делегували владу?(БУВісті)

"СІГМА БЛЕЙЗЕР" ОПІКУВАЛА УКРАЇНСЬКИХ ЖУРНАЛІСТІВ В СОФІЇ
Софія, 28 січня 2004.- Представництво американсько-українського фонду "Сігма Блейзер" в Болгарії опікувало журналістів, які супроводжували Володимира Литвина протягом офіційного візиту сюди 26-27 січня, довідалися "БУВісті". Михайло Станчев - Михайло Станчевпредставник фонду, болгарин з України, харків'янин, доктор наук і екс-дипломат, взяв на себе обов'язки господаря і гіда. У ті короткі перерви між офіційними заходами спікера Верховної Ради пан Михайло розповідав їм про історію та традиції болгар, про українство в Болгарії, ознайомив з центром болгарської столиці, яка в той день була холодною і засніженою.
Тому зрозуміло, що у мексіканському ресторані, куди Михайло Станчев запросив журналістів на вечерю, майже ніхто не відповився від пропозиції хильнути по чарці тутешньої 40-градусної винагродної ракії.
Ще з радянських часів наші туристи полюбляти місцевий шопський салат (нарізані овочі, посипані бринзою). Ось ним хлопці і дівчата й закусили - порції були величезними. Потім чарівна офіціантка Доні піднесла, кому що - одним форель, іншим - курятину або свинину, печену на решітці (скара - по-болгарськи).
Бути в Болгарії і не посмякувати вина - то, певна річ, гріх. Тим паче, що врожай минулого року був чудовий. А там, де м'ясо, там - черлене вино.
Від десерту журналісти відмовилися, але від чаю з цілющих місцевих трав - ні. Щоправда, ті, кому треба було працювати вночі (писати кореспонденції), як, скажімо, Яна Стадільна з "Голосу України", зажадали кави.
"Дякую вам за гостиність, пане Михайле,- сказала Маргарита Трубачова з СТБ.- Нам було дуже добре з вами". Всі присутні солідарно її підтримали і висловили думку, що Болгарія є прекрасною темою для репортажів - скоро вона буде в НАТО, у 2007 р. - ЄС (куди завела одновекторність зовнішньої політики), тут цікава українська діаспора (Драгоманов, Паращук), болгарські традиції, побут, а море, а гори, а сонце! Та що там товорити! Одне слово, приїжджай - і знімай. Звичайно, були б кошти (спонсори).
Разом з Михайлом Станчевом українських журналістів - з Iнтерфаксу, УНIАНу, ДIНАУ, УТ-1, СТБ, "Голосу України" та інших мас-медіа, опікував й Олег Охотник - перспективний молодий дипломат, який в рідній амбасаді тимчасово виконує функції прес-секретаря.(БУВісті)


ИНВЕСТИЦИОНЕН ФОНД "СИГМА БЛЕЙЗЪР" - ПРЕДСТАВИТЕЛСТВО В БЪЛГАРИЯ">>>

-----------
ХАРКИВСКО ДЪРЖАВНО АВИАЦИОННО ПРОИЗВОДСТВЕНО ПРЕДПРИЯТИЕ">>>
ПАВЛО НАУМЕНКО: ИСКАМЕ АН-140 ДА СТАНЕ "НАРОДЕН САМОЛЕТ"
>>>
-------------


БОЛГАРСЬКI УКРАЇНЦI НАПИСАЛИ ЛИСТА ВОЛОДИМИРУ ЛИТВИНУ>>>