Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

ЗЕЛЕНСКИ ДАВА ОПЕРАТОРИ ДА СВАЛЯТ “ШАХЕДИ” В БЛИЗКИЯ ИЗТОК, НО ИСКА ПРИМИРИЕ

Киев, 03 март 2026.- Украинският президент Володимир Зеленски предложи да изпрати най-добрите си оператори по сваляне на ирански дронове в Близкия изток, ако лидерите на региона убедят руския диктатор Путин да се съгласи на едномесечно прекратяване на огъня във войната.

Зеленски каза това в телефонен разговор с  Bloomberg News.

Нашият президент добави, че Украйна има уникален опит в прихващането на дронове, много от които са произведени в Иран.

“Бих предложил следното: лидерите на Близкия изток имат отлични отношения с руснаците. Те могат да ги помолят да обявят едномесечно прекратяване на огъня. Веднага щом прекратяването на огъня бъде обявено, ще изпратим най-добрите си оператори за сваляне на дронове в страните от Близкия изток”.

Той добави, че прекратяването на огъня може да бъде обявено и за два месеца или две седмици, “за да могат украинците да помогнат на страните от Близкия изток да защитят цивилното население”.

Вчера британският премиер Киър Стармър заяви, че страната му ще привлече експерти от Украйна за сваляне на ирански дронове в Персийския залив. Същевременно Зеленски сподели, че засега Лондон не е отправял директни искания за включване на украински експерти за сваляне на ирански дронове в Персийския залив.(УВести)