Киев, 10 август 2025.- Краят на войната в Украйна трябва да бъде справедлив. Това подчерта президентът на Украйна Володимир Зеленски, коментирайки съвместното изявление на европейските лидери.
“Благодарен съм на всички, които сега са с Украйна, с нашия народ в името на мира в Украйна, който защитава жизненоважните интереси за сигурност на нашите европейски народи. Украйна оценява и напълно подкрепя изявлението на президента Макрон, премиера Мелони, канцлера Мерц, премиера Туск, премиера Стармер, президента Урсула фон дер Лайен и президента Стуб за мир за Украйна“, отбеляза Зеленски.
“УВести“ съобщи, че европейските лидери са публикували изявление, в което отбелязват, че дипломатическото решение трябва да защитава интересите на Украйна, а международните граници не трябва да се променят със сила.(УВести)