Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

КАК УКРАИНЦИТЕ ОЦЕНИХА ПРЕГОВОРИТЕ В ИСТАНБУЛ: ДАННИ НА АГЕНЦИЯ “РЕЙТИНГ”

Киев, 18 май 2025.- Преди два дни, на 16 май, в Истанбул се проведоха директни преговори между Украйна и Русия. Как украинците ги оценяват?

74% от анкетираните подкрепят инициативата за 30-дневно прекратяване на огъня без условия. Освен това, 53% от допитаните смятат неотдавнашното посещение на президента Володимир Зеленский в Турция за успешно. Това показва последното проучване на социологическата група “Рейтинг”.

Според проучването, само 25% от респондентите вярват, че преговорите в Турция ще доближат мира, а 66% смятат, че нищо няма да се промени.

47% от анкетираните подкрепят участието на Зеленский в преговорите дори в отсъствието на Путин. Според допитаните, основните причини за отсъствието на руския диктатор от преговорите са нежеланието за прекратяване на войната (54%) и страхът (22%).

Проучването на друга социологическа агенция – Киевски международен институт по социология, доверие към ръководителя на Украйна Володимир Зеленский се е повишил от 69% на 74%, а делът на тези, които не му вярват, е намалял от 28% на 22%. Съответно балансът доверие-недоверие се подобри от +41% на +52%.(УВести)

КРЕМЪЛ ИЗДИГНА ПЕТ ИСКАНИЯ НА ПРЕГОВОРИТЕ В ИСТАНБУЛ ВЧЕРА