Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

У СОФІЇ НА ВУЛИЦІ “ДЕНКОГЛУ”, №40 ВДРУГЕ ВІДКРИТИ ПАМ’ЯТНУ ДОШКУ НА ЧЕСТЬ ДРАГОМАНОВА

Софія, 21 червня 2024.- Учора, в день 129 річниці з дня смерті видатного українця історика проф.Михайла Драгоманова, у болгарській столиці відкрили меморіальну дошку на місці, де колись був будинок, в якому він з родиною проживав з 1889 до 1895 рр.

Ініціатива у такий спосіб вшанувати Драгоманова належить посольству України та власнику нещодавно зведеного на тому місці готелю “Жуно” пану Георгі Чопеву.

На цю подію завітали депутати, представники мерії, громадські діячі, викладачі-україністи, журналісти, актив діаспори.

Зі словом до них звернулася Олеся Ілащук – посол України. Вона розповіла про викладацьку діяльність Драгоманова в Болгарії в щойно заснованій тут першій вищій школі – нині це престижний Софійський університет “Св. Климент Охридський”. Своє слово пані посол закінчила гаслом “Слава Україні! Да живее България!”

Це вдруге на цьому місці – на вулиці “Іван Денкоглу”, №40, відкривають дошку на честь Драгоманова. Вперше це сталося у грудні 1996 р., коли тут відбувалися Дні культури України в Болгарії. Тоді рушійною силою заходу був перший секретар нашого посольства (а потім і посол) Віталій Москаленко. Влітку 2017 р. будинок з дошкою довелося знести і зараз замість нього виріс готель “Жуно”.

У Софії меморіальна дошка Михайлу Драгоманову є і у фоє факультету журналістики СУ “Св.Климент Охридський”, яку наше посольство та керівництво цього вузу відкрили у грудні 2022 р.(УВести)

СЛОВО ПОСЛА УКРАЇНИ В БОЛГАРІЇ ПРИ ВІДКРИТТІ ПАМ’ЯТНОЇ ДОШКИ НА ЧЕСТЬ МИХАЙЛА ДРАГОМАНОВА

Фоторепортаж Василя Жуківського

На цьому місці був будинок, в якому проживав Михайло Драгоманов
Посол України Олеся Ілащук
Посол України разом з представникали місцевої та виконавної влади відкривають пам’ятну дошку на честь Драгоманова
Дипломати, науковці, викладачі-україністи, журналісти
Захід вшанувало багато людей