Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

У ДЕНЬ ВИШИВАНКИ УКРАЇНЦІ В БОЛГАРСЬКІЙ СТОЛИЦІ ЗІБРАЛИСЯ БІЛЯ КОБЗАРЯ

Софія, 17 травня 2024.- Учора, в День вишиванки, українці, які проживають чи перебувають у болгарській столиці, зустрілися на площі “Возраждане” біля пам’ятника Тараса Шевченка.

Захід через Фейсбук організував колектив тутешнього Інтеграційно-освітнього центру “Український вулик”, керівником якого є Юліанна Кулюкіна з Дніпра.

Попри дощ до Кобзаря прийшло чимало українців. Це був актив діаспори – Спілки українських організацій в Болгарії “Мати Україна”, наші біженці з дітьми, які вибрали Софію місцем свого тимчасового прихистку, наші дипломати, учні та вчителі Українського освітнього HUB у Софії, болгари – друзі України.

Спочатку пані Юліанна, яка була й ведучою зібрання, зробила невеличкий вступ до свята і нагадала, що його цьогорічним гаслом є “Вишиваємо перемогу”.

Потім до присутніх звернулися наш посол Олеся Ілащук та голова СУОБ “Мати Україна” Олена Коцева.

Пані посол, зокрема, сказала: “Вітаю всіх зі Святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури – з Днем вишиванки! Сьогодні всі українці світу вдягають вишиванки, щоб показати свою єдність і приналежність до древнього і могутнього українського роду. Для нас вишиванка – це унікальне поєднання українських краси і змісту, символ нашої культури, історії та національної гордості, глибоких почуттів і сенсів, наша ніжна броня й міць. Вишиванка зберігала нашу українську ідентичність навіть в ті часи, коли робилося все, щоб ми про неї забули. А ми зберігали її у підвалі поміж збіжжям та у схованці в шафі, в бабусиній скрині на горищі, і в Сибіру на засланні. Вишиванка розповідає історії наших предків, передає їхні мрії та надії. Кожен візерунок, кожен колір має своє значення і несе в собі мудрість поколінь. Вдягнувши вишиванку, ми з’єднуємо минуле, теперішнє і майбутнє, показуючи світові, що ми пам’ятаємо і шануємо свої корені. Вишиванка – це невтомні руки, які втілювали і втілюють маленькою голочкою на полотні нашу потужну автентичність в життя. Вишиванка – це справжній код нашої нації, культури, традицій і боротьби за свободу та незалежність нашої держави. Вітаю з Днем української вишиванки та бажаю всім нам Великої Перемоги! Хай вишиванка, як наш бронежилет береже життя патріотів! Дякуємо ЗСУ за можливість жити та одягнути вишиванку сьогодні. Вперед до нових перемог України! Тримаймо настрій, силу, дух і стрій! Слава Україні!”

Відтак була невеличка культурна програма. Діти спочатку читали вірші, а потому разом з дорослими співали пісні про вишиванку, “Два кольори” та інші популярні твори.

Насамкінець присутні сфотографувалися з величезним прапором України. Лунали “Слава Україні”, “Героям слава”, “Слава ЗСУ”, “Смерть ворогам”.

Цей український захід охороняв наряд поліції у складі щонайменше десяти поліціянтів.(УВести)

Фоторепортаж Василя Жуківського

(зліва-направо): посол України Олеся Ілащук, керівник “Українського вулика” Юліанна Кулюкіна та голова СУОБ “Мати Україна” Олена Коцева
Навіть дощ не зіпсував свято…
“…. вишивала я до ранку…
“Два кольори, мої два кольори…”

(зліва-направо): Тетяна, Олена, Катерина, Олена, Євгенія

Катя з Маріуполя