Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

У БОЛГАРСЬКІЙ СТОЛИЦІ СТАРТУВАЛА КАМПАНІЯ “ДОПОМОЖИ МОЛОДИМ З УКРАЇНИ”

Софія, 25 квітня 2024.- Учора тут стартувала кампанія “Допоможи молодим з України”. Її ініціатором став Нікола Бобоков – син почесного консула нашої держави у місті Русе бізнесмена Пламена Бобокова. Кампанія проходитиме під патронатом українського посла Олесі Ілащук.

Організатори вирішили перший крок заходу зробити у столичній художній галереї на вул. “Генерал Гурко”, №1, де якраз зараз свої роботи під загальною назвою “Подорож” виставив відомий тутешній художник Греді Асса. Тема виставки якнайкраще доповнює ідею Ніколи Бобокова – глобальний рух людей, міграція, адаптація, толерантність, емпатія, свобода.

Відкриваючи захід, пан Нікола сказав: “Наша кампанія має за мету допомогти молодим українцям, які навчаються в Болгарії та хочуть залишитися тут, щоб продовжити навчання та підвищити свою кваліфікацію. Ми також хочемо підтримати дітей іммігрантів із багатодітних сімей та дітей іммігрантів з особливими освітніми потребами. Акція триватиме один місяць – до 24 травня”.

Він також повідомив, що протягом тих місяців, коли готував цю кампанію, державні установи в Болгарії не залишилися байдужими до справи і минулого тижня до закону “Про вищу освіту” парламент вніс зміни, які передбачають пом’якшений режим вступу та навчання для іноземних громадян, які мають статус тимчасового захисту в Болгарії.

Пан Нікола додав, що банківський рахунок для переказу коштів надала Спілка український організацій в Болгарії “Мати Україна”, яку очолює Олена Коцева.

На зібранні говорила й посол України в Болгарії Олеся Ілашчук. “Сьогодні рівно 781 день з початку російської повномасштабної війни. Ці 26 місяців українці борються за свою свободу. За право жити на рідній землі. За право говорити рідною мовою. За право будувати вільну європейську державу. І ця боротьба є можливою завдяки усім вам. Завдяки усім спільним рішенням про допомогу Україні – політичну, фінансову, оборонну, гуманітарну. Сьогоднішня ініціатива є теж частиною і внеском у глобальну справу підтримки українців. Підтримка освіти українських дітей – це не просто кауза. Це підтримка найціннішого скарбу людства – дітей. Це інвестиція в майбутнє і розвиток маленьких українців, у яких держава-терорист Росія вкрала дитинство”.

Пані Олеся подякувала Ніколі Бобокову за активну персональну участь у проєкті. “Дякую Американському коледжу у Софії за підтримку. Дякую Олені Коцевій, голові товариства “Мати Україна”, дякую усім нашим добровольцям і благодійникам. Дякую усім Вам, присутнім сьогодні, і усім тим, хто вже підтримав і підтримає благодійну ініціативу “Help education Ukrainian Youth in Bulgaria”. Окремо дякую пану художнику Греді Асса, і художній галереї. Хочу також окремо подякувати депутатам Народних Зборів за планове ухвалення змін до закону про вищу освіту, що дозволить українським абітурієнтам продовжити навчання в Болгарії”, сказала наш посол.

“СУОБ “Мати Україна” відправила в Україну майже 100 т гуманітарної допомоги”, повідомила Олена Коцева, яка щойно повернулася в Києва після супроводження чергової партії вантажу. Вона подякувала пересічним болгарам, підприємцям, фахівцям з різних областей, які наближають нашу перемогу над ворогом хто грошима, хто товарами, хто консультаціями.

Серед присутніх на заході були депутати болгарського парламенту, представники столичної громадськості, іноземні дипломати, журналісти, волонтери, активісти нашої діаспори. Акцію підтримав і колишній міністр фінансів в уряді Болгарії проф. Сімеон Дянков.

Наразі освітні заклади для українських дітей є в Софії, Варні, Пловдиві. За попередніми даними, станом на вчора на рахунку компанії “Допоможи молодим з України” уже було кілька тисяч левів. За офіційними даними, в Болгарії перебуває майже 50 тис. українських біженців.(УВести)

За подкрепа на каузата може да исползвате следните банкови сметки:
Титуляр: Сдружение на украиските организации в България «Мати Украйна»
BGN: IBAN: BG79UNCR70001522046600 BIC: UNCRBGSF
EURO: IBAN: BG28UNCR70001524785246 BIC: UNCRBGSSF
USA: IBAN:BG68UNCR70001524785496 BIC: UNCRBGSSF
Основание за плащане: ДАРЕНИЕ ЗА УКРАИНСКО ОБРАЗОВАНИЕ И ОБУЧЕНИЕ

Фоторепортаж Василя Жуківського

На захід прийшло чимало людей – високопосадовці, дипломати, представники громадськості, активісти діаспори, друзі України
У центрі світлини – Христина та Пламен Бобокови
Нікола Бобоков: “Наша кампанія має за мету допомогти молодим українцям, які навчаються в Болгарії”
Олеся Ілашчук: “Підтримка освіти українських дітей – це не просто кауза. Це підтримка найціннішого скарбу людства – дітей”
(зліва-направо): Олена Коцена – СУОБ “Мати Україна”, проф.Сімеон Дянков – екс-міністр фінансів Болгарії, Олеся Ілашчук – посол України в Болгарії, та Анна Тертична – заступник посла України в Болгарії
Депутати парламенської партії Руху за права та свободи розмовляють з художником Греді Асса
У центрі – Георгі Лозанов, громадський діяч, палкий прихильник України