Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

ДМИТРО КУЛЕБА: ЧОЛОВІКІВ МОБІЛІЗАЦІЙНОГО ВІКУ НАШІ КОНСУЛЬСТВА ОБСЛУГОВУВАТИ НЕ БУДУТЬ

Київ, 23 квітня 2024.- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підтвердив інформацію про призупинення надання консульських послуг громадянам України призовного віку, які перебувають за кордоном. Він зазначив, що у теперішніх умовах головним пріоритетом є боротьба за виживання України, пише “Європейська правда”

“Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна”.

Кулеба наголосив, що захист прав та інтересів громадян України за кордоном був і залишається пріоритетом МЗС, але у теперішніх умовах головним пріоритетом є боротьба за виживання України. Він нагадав, що обов’язок оновлювати свої дані у територіальних центрах комплектування існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію.

“Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає своє життя за нашу державу, а хтось посидить за кордоном, але при хоче отримувати послуги від цієї держави, – то так це не працює. Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обов’язку перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно”, наголосив Дмитро Кулеба.

Посольство України в Болгарії

Він додав, що невдовзі МЗС надасть уточнені роз’яснення щодо подальшого порядку отримання консульських послуг для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах.(УВести)

Наша довідка:

“З урахуванням пунктів 6 та 16 частини першої статті 8 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, у зв’язку з широкомасштабною збройною агресією рф проти України, з метою недопущення уникнення громадянами України обов’язку з врегулювання питання військового обліку територіальними центрами комплектування й соціальної підтримки та наявності військово-облікових документів з 23.04.2024 року тимчасово призупинити вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років”, йдеться у листі за підписом Андрія Сибіги – першого заступника міністра закордонних справ України..

Зазначається, що можливі лише консульські дії, пов’язані з оформленням посвідчень особи на повернення в Україну.

Пункти 6 та 16 статті 8 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, на які посилається МЗС, передбачають:

6) встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в’їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів;

16) забороняти громадянам, які перебувають на військовому або спеціальному обліку у Міністерстві оборони України, Службі безпеки України чи Службі зовнішньої розвідки України, змінювати місце проживання (місце перебування) без дозволу військового комісара або керівника відповідного органу Служби безпеки України чи Служби зовнішньої розвідки України; обмежувати проходження альтернативної (невійськової) служби.