Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

ПЕРЕД САМІТОМ ЛІДЕРИ СКУ ЗУСТРІЛИСЯ З ПРЕЗИДЕНТОМ ЗЕЛЕНСЬКИМ

У Бухаресті розпочався саміт Світового конгресу українців за участю понад 200 лідерів та представників українських громад із 55 країн

Чернівці – Бухарест, 13 квітня 2024.- Учора в Чернівцях делегація Світового конгресу українців (СКУ) на чолі з Президентом СКУ Павлом Ґродом  провела офіційну зустріч з президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє пресова служба СКУ.

Ця зустріч відбулася перед початком саміту СКУ в Бухаресті.

Саміт СКУ у Бухаресті

Головною темою зустрічі стало просування ідеї Формули миру, ініційованої президентом Зеленським, а також вступу України до НАТО та Європейського Союзу. Також йшлося про участь світової української спільноти в наближенні перемоги та відбудові України.

Павло Ґрод представив президентові Зеленському ключові проєкти СКУ – “Unite With Ukraine” для допомоги українським захисникам, що зібрав близько $60 млн., а також “Energize Ukraine” – ініціативу СКУ для підтримки та відновлення української енергосистеми.

“Це зустріч була надзвичайно важливою, адже СКУ та офіс президента отримали нагоду скоординувати ключові пріоритети та плани у нашій співпраці”, – заявив лідер СКУ Павло Ґрод. 

“У Чернівцях зустрівся з представниками Світового конгресу українців. Обговорили, як активізувати міжнародну підтримку та зберегти увагу світу до України. Важливо, щоб усі наші люди дбали про державу і незалежність”, – написав у Фейсбуці президент Зеленський. 

Пізніше, учора, але уже в Бухаресті розпочався саміт СКУ. На зустріч з’їхалися понад 200 очільників та представників українських громад із 55 країн та 5 континентів світу. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих українських захисників. Українську діаспору Болгарії представляє Олена Коцева – голова Спілки українських організацій в Болгарії “Мати Україна” (СУОБ “Мати Україна”).

До відкриття долучилися представники українського та румунського урядів, міжнародні експерти, почесні гості, партнери, прихильники та друзі СКУ. Зокрема, з вітальним словом виступили Павло Ґрод – президент СКУ, Микола-Мирослав Петрецький – віце-президент СКУ в регіоні Східної Європи, Віктор Опаскі –  державний радник, канцелярія прем’єр-міністра, Лумініца Одобеску – міністерка закордонних справ Румунії, генерал-майор Габрієл Ангел – радник міністра національної оборони Румунії, Ігор Прокопчук – посол України в Румунії, Гевін Бучан – посол Канади в Румунії, Мар’яна Беца – посол з особливих доручень міністерства закордонних справ України з питань світового українства.

“Нині існує багато викликів і ми мусимо думати, як організувати життя – об’єднати новий український світ довкола України. Наше головне завдання – аби українці, які вимушено виїхали, змогли потрапити в українське середовище й український світ закордоном”, – сказав президент СКУ Павло Ґрод. 

Ця зустріч дозволить СКУ отримати нові зв’язки, розширити стратегічне партнерство та діяти активніше задля наближення перемоги України та розбудови українського світу.

“Маємо домовитися про стратегічні відповіді на історичні виклики, які стоять перед Україною та світовим українством”, – зазначив Мирослав-Микола Петрецький, відкриваючи захід.

Павло Грод та Олена Коцева

“Лунають голоси, які кажуть, що треба припинити війну і сісти за стіл перемовин, але вони не враховують, що ці втрати від війни величезні. Україна не може погодитися на той мир, за якого жертви українського народу будуть даремними – мир, який пропонує Росія”, – наголосила міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску.

Голова СКУ Павло Грод відзначив роботу, зокрема, лідерів структур цієї організації. Серед нагороджених була й наша Олена Коцева. Її відзначили за вагомий внесок у розбудову діаспори та України, за сприяння у протидії російській агресії.

Щиро вітаємо пані Олену з високою нагородою – медаллю Святого Володимира Світового конгресу українців! Це високе, заслужене визнання її титанічної багаторічної, майже 25-річної, праці на благо української ідеї, захисту українців та України! Вітаємо пані Олену!

У рамках саміту в Бухаресті заплановано панельні дискусії щодо основних напрямів діяльності СКУ – для формування нового поштовху для розвитку наших організацій, ініціатив, рад та комісій. Саміт триватиме до 15 квітня.(УВести)

Голова СУОБ “Мати Україна” Олена Коцева серед нагороджених (вона третя справа)