Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

ВІДБУВСЯ ІХ МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС З ОРФОГРАФІЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ. ПЕРЕМОГЛИ СОФІЯ ТА КРАКІВ

Софія, 17 березня 2024.- Понад 50 учасників із 16 країн світу (Австрії, Болгарії, Бразилії, Естонії, Італії, Канади, Китаю, Республіки Корея, Німеччини, Польщі, Сербії, Сполучених Штатів Америки, Туреччини, України, Хорватії, Чехії) змагалися у категорії “Найкращий знавець української орфографії”. Цьогорічний, дев’ятий, Міжнародний конкурс з орфографії української мови виявився надзвичайно багатим на переможців, бо аж шестеро студентів здобули призові місця, що в історії конкурсу трапляється вперше.

Оля Божекова – серед іноземних студентів-україністів вона найкраще у світі знає українську орфографію

Краків і Софія – на найвищій сходинці: Зузанна Куцала (Ягеллонський університет, Польща) і Оля Божекова (Софійський університет ім. Св. Климента Охридського, Болгарія), яка навчається на четвертому курсі.

Друге місце виборола студентка з Любліна – Наталія Кіх (Люблінський католицький університет ім. Івана Павла ІІ, Польща).

Брно, Оломоуць і Варшава поділили третє місце: Анна Меліхарова (Університет ім. Масарика, Брно, Чеська Республіка), Артур Тисовський (університет ім. Палацького в Оломоуці, Чеська Республіка) та Якуб Колодзейчак (Варшавський університет, Польща).

Вітаємо переможців і бажаємо успіхів! Дякуємо всім учасникам і їх викладачам, написала у Фейсбуці д-р Лілія Желева – викладач-україніст Софійського університету ім. Св. Климента Охридського, яка була у складі міжнародного жюрі. Команда студентів-україністів цього вузу не пропустила жодного конкурсу у Кракові.(УВести)

Учасники змагання