Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

У СОФІЇ ВШАНУВАЛИ КОБЗАРЯ – БУЛО 210 РОКІВ ВІД ДНЯ ЙОГО НАРОДЖЕННЯ

Софія, 10 березня 2024.- Учора українці зібралися біля пам’ятника Тарасу Шевченку у центрі болгарської столиці. Нагода – 210 років від дня народження Кобзаря.

Ініціатором заходу була Анна Багряна – відома українська поетеса, письменниця, драматург та перекладачка, яка мешкає в Софії і має Арт-клуб.

Серед присутніх були представники нашої діаспори, біженці, наші дипломати та болгари – друзі України.

Зі словом виступила пані Анна та киянка Валерія Дудко, яку війна привела до Болгарії. До зібрання звернулася й перший секретар рідного посольства Ірина Козік. Вони розповіли про геніальність Тарас Григоровича, про його пророчі слова та віру у славу та волю України.

Лунали також вірші поета. Анна Багряна, наприклад, прочитала “Та не однаково мені, Як Україну злії люди Присплять, лукаві, і в огні Її, окраденую, збудять… Ох, не однаково мені”, а Світлана Куликова – “Світає, Край неба палає, Соловейко в темнім гаї Зорі зустрічає. Тихесенько вітер віє, Степи, лани мріють, Меж ярами над ставами  Верби зеленіють…”

Пам’ятник Кобзареві у Софії почали зводити ще у 2008 р., коли послом був Віктор Кальник, на пожертви українських та болгарських підприємців, наших дипломатів та діаспори. Скульптура поета – справа рук київського митця Ігоря Гричаника. У 2009 р. пам’ятник уже був готовий. С того часу це місце у сквері “Возраждане” стало улюбленим для щирих українців та їх болгарських друзів. Однак офіційне відкриття відбулося 30 липня 2016 р., коли у Софії з візитом перебував президент України Петро Порошенко.

У 2014 р. з нагоди 200-річчя від дня народження Шевченка біля пам’ятника українці посадили дубок.(УВести)

Відеорепортаж заходу можна подивитися ТУТ

Фоторепортаж Василя Жуківського

Традиційна світлина на згадку
Анна Багряна: “Ох, не однаково мені…”
Цікавою була розповідь Валенії Дудко про Шевченка

“Усе буде Україна”, вважає Світлана Куликова
Площа “Возраждане”

Розширений фоторепортаж дивіться ТУТ