Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

РЕКОРДНА СВІТОВА АКЦІЯ ДО 24 ЛЮТОГО: ПОНАД 1000 ПОДІЙ У 69 КРАЇНАХ, ВКЛЮЧНО В БОЛГАРІЇ

Торонто, 25 лютого 2024.- До 24 лютого цього року, коли виповнюється два роки, як Московія повномаштабно напала на Україну, українські громади та організації діаспори провели 1023 акції на підтримку України. Заходи відбулися у 746 містах в 69 країнах, на всіх континентах світу, включно з Антарктидою. Учасники рекордної за своїм масштабом глобальної кампанії реєстрували свої події на інтерактивній карті, створеній спільно Світовим конґресом українців (CКУ) та “Українською правдою”.

Найбільше подій 24 лютого відбулося в Німеччині, США, Франції, Сполученому Королівстві та Канаді.

Президент СКУ Павло Ґрод виголосив промову на акції у Вашингтоні, біля одного з найважливіших символів американської демократії – Меморіалу Лінкольна.

“Світовий конґрес українців та наші друзі по всьому світу закликають міжнародну спільноту дати Україні те, що потрібно для перемоги – більше зброї, більше боєприпасів, посилення санкцій та арешт російських активів. Треба змусити Росію заплатити” – наголосив Павло Ґрод у своєму виступі.

У Празі масштабний український мітинг відкривав Президент Чехії Петр Павел, в Брюсселі до масової демонстрації доєднався єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс.

З Антарктиди відеозвернення записали учасники 28-ї української антарктичної експедиції.

Переглянути фоторепортаж глобальної акції СКУ можна ТУТ

В Болгарії, приміром, відповідні акції пройшли у Софії, Варні, Бургасі. На своїй стіні у Фейсбуці Василь Жуківський виставив понад 40 світлин заходу у болгарській столиці, а на своєму Ю-Тюб калані – відеорепортаж.

Зокрема, він написав: “Сьогодні тут, у центрі болгарської столиці, відбувся багатолюдний мітинг та хода з 30-хвилинним блокуванням центрального перехрестя, щоби привернути увагу тутешнього люду до війни Московії проти України – до другої річниці російської агресії. Організували захід політична формація “Боец” та Спілка українських організацій в Болгарії “Мати Україна”. Коли люди проходили повз парламент, на його будівлі з’явилася чорно-біла анімація московської агресії, потому – жовто-блакитний напис “Болгарія з вами”. Болгарія справді з нами. Бодай на вищому державному та політичному рівні (окрім президента, але він – другорядна фігура). Щоправда, експреопитування “Гелап” показало, що лишень 31% болгар вірить у завершення війни цього року, 51% – не вірить. Питання “Як закінчиться ця війна” соціологи не задавали.(УВести)