Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

У БУРГАСІ ПОЧАЛА ПРАЦЮВАТИ ПЕРША УКРАЇНСЬКА ПОЧАТКОВА ШКОЛА

Софія, 18 вересня 2023.- У Бургасі, що на болгарському побережжі Чорного моря, відкрилася українська початкова школа. Зараз в ній – 40 наших дітей.

Про це у Фейсбуці повідомляє Людмила Куликівська.

Цей освітній заклад отримав ліцензію від України і почав працювати на базі престижної болгарської середньої школи “Петко Росен”, директором якої є Даніела Петрова і яка розташована у житловому кварталі “Меден рудник”.

Відкриття української школи у Бургасі стало можливим завдяки наполегливим зусилля Олени Караваєвої – вчительки англійської мови із Запоріжжя, біженки, яка разом із сином прибула сюди у жовтні минулого року. А ідея належить групі українців-підприємців – також біженців, які торік заснували у Бургасі асоціацію “Бургас – Україна”. Нашим дітям біженців треба ж було десь вчитися!

Пані Людмила стверджує, що не обійшлося без сприяння і нашого почесного консула у цьому місті Дімітра Ненова, міської мерії та мера Дімітра Ніколова, а також Болгарської православної церкви.

Окрім предметів за українською освітньою програмою, юні українці будуть вивчати й болгарську мову. З підручниками для цього допомогло інше тутешнє чорноморське місто – Варна, яке є побратимом Одеси. Йдеться про тамтешній центр “Просвета”.

У Софії наші школярі відвідують Український освітній хаб. У столиці є болгарська середня школа №153 “Неофіт Рілскі”, де навчається найбільше юних українців.

За деякими даними, в Болгарії залишається понад 20 тис. українських біженців. Переважно це жінки та діти.(УВести)

Світлини з Бургасу – 15 вересня у школі “Петко Росен”, як і в усій Болгарії почався новий навчальний рік.

Ще до теми:

УКРАИНСКИЯТ ПОСЛАНИК ПОСЕТИ УЧИЛИЩЕ, КЪДЕТО ИМА НАЙ-МНОГО УКРАИНСКИ УЧЕНИЦИ