Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

У СОФІЇ У ВЕЧІР ФІНАЛУ “ЄВРОБАЧЕННЯ-2023” ВІДБУВСЯ БЛАГОДІЙНИЙ ЗАХІД НА ПІДТРИМКУ УКРАЇНИ

Софія, 14 травня 2023.- Учора вечері в софійському клубі “The steps” за ініціативи посольства Великої Британії та участі нашої амбасади відбулося парті з нагоди фіналу “Євробачення-2023” у Ліверпулі.

Британців представляла команда посла Роба Діксона, а українців – команда посла Олесі Ілащук та група Олени Коцевої – голови Спілки українських організацій в Болгарії “Мати Україна”. А поряд з ними було багато наших болгарських і іноземних друзів, які відгукнулися на заклик організаторів, зокрема, Івана Дімова із “The steps”, приєднатися до цього благодійного заходу.

Бо попри перегляд гуртом фіналу музикального єврошоу, мета була й зібрати кошти на підтримку біженців в Болгарії та українців в Україні, зокрема, спілки “Мати Україна”, ініціатив “Unitef24”, “Інсайт”.

До початку фіналу “Євробачення-2023” було трохи офіційної та культурної програми. До присутніх звернувся британський амбасадор пан Діксон, який був у захваті від мужності українського народу та наших вояків, і наша пані посол Ілащук, англійська якої, на думку знавців, є бездоганною. Вона подякувала усім за підтримку України. А пані Олена коротенько розповіла про дуже важке – про понад 70 т гуманітарної допомоги, що її за рік “Мати Україна” відправила в Україну. Вона також подякувала, насамперед болгарським дарувальникам, а не болгарській державі, бо саме пересічний болгарин не втомлюється нам допомагати.

Народ був приємно здивований аматорськими здібностями команд британців та українців. Спочатку наші дипломати на чолі з Олесею Ілащук та дуаєном діаспори Валентиною Драгулевою “підірвали” залу неперевершеним виконанням “Ой, у лузі червона калина”, а потім британці під не менш бурхливі оплески заспівали свою популярну пісню.

Далі культурну програму продовжили Андрій Войніков, який вразив усіх піснею Славка Вакарчука “Все буде добре”, і Наталка Мураткова, яка виконали кілька життєрадісних і популярних наших пісень.

До речі, спочатку присутнім подавали синьо-жовтий безалкогольний коктейль, у залі було багато прапорців як наших, так і британських. Одним словом, був повний “Storm Shadow” або “United by Musik”. (УВести)

Відеорепортаж заходу можна побачити ТУТ

Фоторепортаж Василя Жуківського

Безалкогольний коктейль жовто-блакитний
Посол України Олеся Ілащук, посол Великої Британії Роб Діксон та власник клубу “The steps” Іван Дімов
Валентина Драгулева – дуайєн діаспори, перший секретар посольства Ірина Козік та голова СУОБ “Мати Україна” Олена Коцева (до речі, вишиванці пані Валі уже понад 100 років)
Політичний радник посольства Анна Тертична, Снежана Охотник – працівник консульства, посол Олеся Ілащук та перший секретар Олег Охотник
Захід зібрав багато друзів України та Великої Британії
Крістіна де Бройн – голова представництва УНІЦЕФ в Болгарії та наш посол Олеся Ілащук
Музика об’єднує
Хор посольства України – “Ой, у лузі червона калина”
Хор посольства Великої Британії