Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

У БОЛГАРІЇ УЖЕ ТРЕТІЙ ТИЖДЕНЬ НЕ ОБРОБЛЯЮТЬ НАШІ ФУРИ ІЗ СОНЯШНИКОМ, ВОДІЇ БІДУЮТЬ

Софія, 19 квітня 2023.- Біля бази олійного заводу “Олива” у болгарському місті Добріч утворилася багатокілометрова черга з українськими вантажівками, що доставили насіння соняшника. Фур майже сто. Вони з усієї України – Києва, Черкас, Чернігова, Львова, Тернополя. Деякі з них тут ще з 31 березня, повідомила нашому виданню Олена Дімітрова – українка, яка там мешкає. “Раніше машини обробляли щонайбільше за дві доби, але зараз доводиться значно довше чекати”, каже вона.

Про складну ситуацію біля “Олива” сповістив і місцевий сайт “Про Нюз“. “Водії не знають, що робити – чи повертатися в Україну, чи чекати”, пише видання. Хлопці мали із собою певний запас харчів та грошей, але зараз вони закінчилися або закінчуються. Питної води немає, хімічних вбиральнь також. “Ми не хочемо засмічувати район, але що робити?” розводять руками водії.

Пані Олена, яка вчора була з шоферами і перекладала їм у спілкуванні з журналістами, розмовляла з Анатолієм з Івано-Франківська. Він сьомий у черзі. Якщо крига скресне, то його скоро розвантажать. Але у чоловіка болить спина. “Я купила йому ліки, бо залишився без грошей”, сказала вона.

“Про Нюз” пише, що хлопці зверталися до нашого консульства у Софії, але конкретної відповіді не отримали. Журналісти зателефонували до мерії Добріча, але й там не знають, як допомогти водіям. Лишень місцевий осередок Болгарського Червоного Хреста взявся посприяти українцям. Сьогодні обіцяли воду, хліб, консерви.

Хлопці вимагають зустрічі з керівництвом заводу “Олива”. У противному випадку погрожують заблокувати бульвар, де стоять вантажівки.

Сьогодні тимчасовий уряд Болгарії має розглянути звернення спілок виробників зерна та соняшника про заборону імпорту українських продуктів – окрім зерна й соняшкика, ще й меду, молочної продукції тощо.

Після того, як торік ЄС дозволив експорт українського сільськогосподарської продукції, в Болгарії, зокрема, значно (ледь не вдвічі) здешевіла олія, бо ціна нашого насіння соняшника нижча, ніж болгарського. Якщо тутешній уряд все ж таки заборонить український імпорт, то треба очікувати стрибка вартості олії, а, хтозна, може й хліба. І тоді на вулицю вийдуть пенсіонери з баняками.(УВести)

Світлини: “Про Нюз