Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

ЛІДЕР СВІТОВОГО КОНҐРЕСУ УКРАЇНЦІВ ЗУСТРІВСЯ З ПРЕЗИДЕНТСКОЮ ЄК У КАНАДІ

Торонто, 10 березня 2023.- Президент Світового конґресу українців (СКУ) Павло Ґрод зустрівся з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн після її дуже сильного виступу на спільній сесії парламенту Канади в Оттаві.

Урсула фон дер Ляєн

“Від імені понад 20 млн. українців, які об’єднані в СКУ в понад 65 країнах, ми дякуємо президенту фон дер Ляєн за її глобальне лідерство на підтримку українського народу. Підтримка з боку громадян ЄС і Канади була і продовжує бути критично важливою для допомоги тим українцям, які були змушені покинути свої домівки, і тим, хто захищає Україну і ЄС на передовій нищівної війни Росії проти України”, – заявив пан Ґрод.

Президент СКУ закликав ЄС розпочати переговори про вступ якнайшвидше цього року, визнаючи, що український парламент продовжує досягати вражаючих успіхів у прийнятті необхідного законодавства, пов’язаного з членством в ЄС.

Президентка Єврокомісії погодилася цього року зустрітися з СКУ та лідерами українських громад з усіх 27 країн ЄС, щоб обговорити подальшу підтримку українських біженців та залучення громадянського суспільства до захисту та відбудови України.

Павло Ґрод

“СКУ та наші громади в 27 країнах ЄС є життєво важливим мостом для ЄС і потужним адвокатом України, – зазначив Павло Ґрод. – Ми продовжуємо підтримувати Україну як серед народу, так і серед керівництва кожної країни ЄС і я дуже вдячний тим українцям і друзям України, які невтомно працюють, щоб забезпечити сильну моральну, політичну, військову та економічну підтримку України та її народу”.

У своєму зверненні  до парламенту Канади президентка Комісії ЄС закликала переслідувати Росію за злочин агресії та засудила Володимира Путіна та його режим за “застосування зґвалтування та сексуального насильства як частини своєї військової стратегії в Україні”. Вона також заявила канадським законодавцям напередодні Міжнародного жіночого дня, що це не тільки війна проти України, це також війна за права людини, це війна за права жінок”, повідомляє Оля Федюк – директор з комунікацій СКУ.(УВести)