Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

ДІАСПОРА ТА ПОСОЛЬСТВО У СОФІЇ ВШАНУВАЛИ КОБЗАРЯ. ЧИТАЛИ ЙОГО ВІРШІ, СПІВАЛИ “РЕВЕ ТА СТОГНЕ…”

Софія, 09 березня 2023. – Сьогодні українці Софії та болгари зібралися на площі “Възраждане” біля пам’ятника Тарасові Шевченку, щоб відзначити 209-ту річницю від дня народження Кобзаря.

Захід відбувся з ініціативи Арт-клубу Анни Багряної, Спілки українських організацій в Болгарії “Мати Украйна” та за участі посольства України.

На заході були присутні, зокрема, Ірина Козік – тимчасово повірений у справах України в Болгарії, активісти української діаспори, українці, котрі знайшли тимчасовий притулок у Болгарії, а також болгари – друзі України.

Вірші Тараса Шевченка прочитали письменниця Анна Багряна, яка була ведучою акції, Антоніна Якімова – науковець, заступниця голови Фундації “Мати Україна”, активістки Арт-клубу Любов Садиріна, Валерія Дудко, Людмила Облог, Олена Алієва та інші. Журналіст Василь Жуківський декламував вірш “Садок вишневий коло хати” у перекладі болгарською мовою Дімітра Методієва – найкращого перекладача “Кобзаря” в Болгарії.

Учасники заходу підкреслили у своїх виступах актуальність творчості Тараса Шевченка в наш час, його важливу роль у згуртуванні української нації і заспівали пісню на вірш Кобзаря “Реве та стогне Дніпр широкий”.

Сьогодні, в день народження Кобзаря, сайт “Украински вести” поширив промову болгарського професора Івана Шишманова – зятя Михайла Драгоманова, яку болгарин виголосив у березні 1920 р. у Будинку офіцерів у Софії. В ній пан професор розповідає про вплив творчості Тараса Шевченка на тогочасну болгарську літературу.(УВести)

Фоторепортаж Василя Жуківського

Світлана: “В Болгарії мені подобається…”
Анна Багряна – ведуча заходу

Біженці

У You Tube однохвилинний відеорепортаж можна побачити ТУТ