Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

СУОБ “МАТИ УКРАЇНА” ВИПОВНИЛОСЯ 10 РОКІВ. МЗС НАГОРОДИВ СПІЛКУ ГРАМОТОЮ

Софія, 01 березня 2023.- Сьогодні Спілці українських організацій в Болгарії “Мати Україна” виповнилося десять років. З цього приводу її нагородили грамотою МЗС України. Нагороду Олені Коцевій – голові товариства, вручила тимчасово повірений у справах України в Болгарії Ірина Козік, для якої це був перший офіційний захід на цій посаді.

Грамоту надіслав заступник міністра закордонних справ Андрій Мельник. “Приємна відзначити, що за час своєї діяльності Спілка стала провідним та авторитетним осередком закордонного українства, який згуртував навколо себе українську громаду з багатьох куточків Болгарії”, пише пан Андрій.

Ірина Козік (ліворуч) та Олена Коцева

Він особливо високо цінує те, що з перших днів повномащабного вторгнення Московії в Україну СУОБ активно допомагає нашим біженцям, які отримали захист в Болгарії, а також проводить ефективну роботу зі збору гуманітарної допомоги для нашої держави. “Незважаючи на нові загрози та виклики, ми їх обов’язково подолаємо, адже де б не були українці, Україна завше в їх серцях”, зазначає Андрій Мельник.

Отримуючи відзнаку плідності роботи СУОБ, Олена Коцева, яка очолює організацію з дня її заснування, сказала: “Ніколи не думали, що наші 10 років припадуть на річницю повномасштабної війни та геноциду проти українського народу, але доля нашої спілки нерозривно пов’язана з долею України”. Пані Олена додала, що оцінка МЗС стимулюватиме “Мати Україну” працювати ще краще не лишень у сфері збереження та популяризації української мови та культури і зміцнення українсько-болгарських відносин, але й, насамперед, у керунку відстоювання інтересів Української держави, що є важливим саме зараз, коли наша армія боронить країну від орди жорстоких та підступних московитів.

Софія, 24 серпня 2022 р. Мітинг-хода діаспори на підтримку України

За рік, як триває війна, товариство та його біженський центр за допомогою спонсорів опікаються тисячами біженцями (це – 50 тис. людей). СУОБ відправила в Україна понад 60 т гуманітарних вантажів. “Сьогодні на Батьківщину вирушила ще одна вантажівка з кількома тонами помочі”, – додала пані Олена.

Грамота МЗС України

СУОБ “Мати Україна” Софійський міських суд (суддя – Десіслава Добрева) зареєстрував 01 березня 2013 р. – справа №807/2012. Товариство є організацією з негосподарською діяльністю. До першого складу правління увійшли: Олена Коцева – голова; Антоніна Якімова – виконавчий директор; Ольга Конова – заступник голови та секретар; Красімір Панковські – заступник голови; Лариса Нінова – заступник голови.

Ідея заснування організації, яка представляла б усі українські товариства Болгарії, з’явилася наприкінці лютого 2012 р. Її підтримав Світовий конгрес українців, тогочасний голова якого – Євген Чолій, у жовтні 2012 р. з офіційним візитом відвідав Софію.

Засновниками СУОБ “Мати Україна” стали українські організації в Болгарії, зокрема, це: товариство “Діаспора – Україна” з м.Бургас, товариство “Добруджа – Україна” з м.Добріч, товариство “Український дім” з м.Сілістра та товариство “Пловдів” з м.Пловдів.

Тоді першим заходом СУОБ “Мати Україна” стало спільне з посольством України покладання вінків та квітів до пам’ятника Шевченка у Софії 9 березня.(УБВісті)

Софія, 09 березня 2013 р. Біля Кобзаря на площі “Возраждане”

Наша довідка:

Першою юридично зареєстрованою організацією українців у Болгарії стала фундація “Мати Україна”, яку у Софії заснували у 2000 р. за ініціативи тогочасного першого секретаря посольства України в Болгарії Миколи Ярмолюка. Головою фундації було обрано Ірину Сардареву, а виконавчим директором – Олену Коцеву.