Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

У ДЕНЬ РІЧНИЦІ РОСІЙСЬКОГО ВТОРГНЕННЯ В УКРАЇНУ У СОФІЇ ВІДБУВСЯ ВЕЛИКИЙ МІТИНГ-ХОДА

Софія, 25 лютого 2023.- Учора, у день річниці вторгнення Росії в Україну і початку російсько-української війни, у болгарській столиці відбувся багатотисячний мітинг-хода (вид з дрону) на підтримку України.

На майдані Незалежності у центрі міста українська діаспора, українські біженці та болгари – друзі нашої держави, були разом.

Насамперед організатори закликали людей хвилиною мовчання вшанувати пам’ять загиблих українських вояків.

Потому оратори, серед яких була і Олена Коцева – голова Спілки українських організацй в Болгарії “Мати Україна”, засудили російську агресію проти нашої держави, висловлювали впевненість у перемозі України та ратували за притягнення Путіна та його банди до карної відповідальності за злочини проти людяності. Пані Олена, яка тут керує Центром допомоги біженцям, зокрема, подякувала тим болгарам, які переймаються долею України і дають пожертви та стають спонсорами Центру.

Присутні скандували проукраїнські гасла і уже відомі усьому світу кричалки “Путін х..о!”, “Русскій воєнний корабль іді на… х!”, а також суто болгарські “Тут – не Москва!”, “Демонтаж пам’ятника червоній армії!” тощо.

Біля адміністрації президента присутні вимагали відставки державного глави Румена Радева, який є русофілом і проти надання зброї українській армії і вважає, що Болгарія не повинна бути “донором ЗСУ”.

На мітингу лунали українські патріотичні пісні у виконанні Катерини Бужинської, люди співали гімн України.

Від майдану Незалежності хода рушила до парламенту і далі – до Орлового мосту – знакового перехрестя у Софії, і заблокувала його.

Учора такі мітинги відбулися ще у кількох містах Болгарії – Пловдіві, Русе, Веліко Тирново, Бургасі, Стара Загорі, Габрово.

Станом на зараз тут перебуває 50 тис. українських біженців.

Відповідно до даних соціологічної агенції “Євробарометр”, 48% болгар погоджується із підтримкою, яку ЄС надає Україні у боротьбі против російської агресії.(УВісті)

Відеорепортаж Анни Жуківської

Фоторепортаж Василя Жуківського