Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ ЧИННІ, ЯКЩО ЙОГО ВЛАСНИК МАЄ ТИМЧАСОВИМ ПРИХИСТОК

Софія, 18 лютого 2023.- Болгарський гельсінський комітет на своїй сторінці у Фейсбуці повідомляє:

18 липня 2022 року Європарламент ухвалив спеціальний Регламент (ЄС) 2022/1280, в якому визначив тимчасові заходи щодо документів водія (водійських прав) осіб, переміщених внаслідок війни в Україні.

Згідно з цим Регламентом, дійсні посвідчення водія транспортних засобів, видані в Україні, визнаються на території Європейського Союзу, якщо їх власники користуються тимчасовим захистом або іншим належним захистом відповідно до національного законодавства відповідної країни (статус біженця, гуманітарний статус) до моменту, коли припиняється тимчасовий захист (стаття 3).

Які чинні документи приймаються:

– посвідчення на право керування транспортним засобом (ТЗ), видане в Україні, що підтверджує умови, за яких водій має право керувати відповідним ТЗ згідно із законодавством України.

– кваліфікаційне посвідчення водія ТЗ, видане в Україні відповідно до її національного законодавства.

Країни ЄС та їхні контролюючі органи не мають права вимагати пред’явлення завіреного перекладу на мову відповідної країни-члена, а також міжнародного посвідчення водія, але зобов’язані приймати та поважати українське посвідчення водія транспортних засобів.

Органи контролю мають право вимагати від водія лише пред’явити паспорт, картку тимчасового захисту чи міжнародного захисту (статус біженця чи гуманітарний статус), документ на тимчасове чи постійне проживання або інший відповідний документ, який посвідчує особу водія.(УВести)