Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

БОЛГАРІЯ ВИГНАЛА 70 РОСІЙСЬКИХ ДИПЛОМАТІВ-ШПИГУНІВ. НАТО, ЄС ТА НАША ДІАСПОРА ПІДТРИМАЛИ СОФІЮ

Софія, 05 липня 2022.- Минулої неділі двома рейсами до Росії відправилися дипломати російського посольства, яких болгарський уряд звинуватив у веденні підривної діяльності проти інтересів Болгарії. Йдеться про 70 дипломатів та ще понад 130 осіб з обслуговуючого персоналу. Щоби їх забрати, Москва прислала два літаки.

Елеонора Мітрофанова – посол Росії в Болгарії

Скандал з дипломатами спалахнув 31 червня. Про оголошення їх ″персоною нон грата″ заявив прем’єр Кіріл Петков. Посол Росії Елеонора Мітрофанова у відповідь висунула ультиматум, мовляв, якщо до 12:00 1 липня уряд не скасує своє рішення, Москва розірве з Болгарією дипломатичні стосунки. Софія не піддалася на провокацію. Прем’єра підтримали НАТО та ЄС. Досі стосунки ще не розірвали, але Марія Захарова пригрозила адекватними заходами.

Вигнання росіян, а Софія, як стверджується, була шпигунських центром, який курував роботу агентури на Балканах, засвітило багатьох тутешніх проросійських агентів впливу – політичних та громадських діячів, коментаторів, соціологів, журналістів. З уряду навіть заявили, що російське посольство платило їм за просування наративів Кремля по 2 тис. євро щомісяця.

Дуже обережну позицію зайняв президент країни Румен Радев, відверто проросійська людина. А Корнелія Нінова – лідер соціалістичної партії, яка входить до урядової коаліції, і є віце-прем’єром і геть забороняє експорт тутешньої зброї до України, сказала, що позбавить кабінет підтримки, якщо Кіріл Петков залишиться прем’єром.

Українська діаспора, яка тут охоплює понад 5 тис. українців, вітає рішення болгарського уряду. Для ″УВести″ Олена Коцева – голова Спілки українських організацій в Болгарії ″Мати Україна″, заявила, що разом з дипломатами варто було б вигнати й посла Мітрофанову, яка дозволяла собі цинічно втручалися у внутрішні справи Болгарії та коментувати дії законного уряду незалежної держави – члена НАТО та ЄС.(УВести)

Наша довідка:

Посольство Болгарії в Москві нараховує 12 дипломатів. Ще Софія має генеральне консульство у Санкт-Петербурзі.

Додому разом із Путіним
Подейкують, що перед від’їздом росіяни купували тут усе – від білої техніки до ліків.