Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

У ЦЕНТРІ БОЛГАРСЬКОЇ СТОЛИЦІ ОДИН МІТИНГ БУВ ЗА УКРАЇНУ, А ІНШИЙ – ЗА РОСІЮ І ПРОТИ НАС

Софія, 04 травня 2022.- Сьогодні у Софії демократична спільнота – друзі України, хотіли упакувати болгарським та українським прапорами пам’ятник Червоній армії у центрі столиці. Проте цьому завадила проросійська ультраліва формація ″Возраждане″, лідера якого називають Костя Копєйкін (Констатин Констатинов, він – на світлині нижче). Русофіли заблокували підступи до монумента і вигукували антиукраїнські лозунги, які, що зовсім не дивно, співпадають з методичкою Кремля про Україну. Зокрема, ми – не є державою, української мови немає, вісім років ″тероризуємо″ російськомовний Донбас, Україна для Росії як Македонія для Болгарії (держава, що не відбулася), НАТО – геть, Росія – приходь, тощо.

У відповідь з демократичного табору, через кордон багаточисельної поліції, лунали проукраїнські кричалки та звинувачення Копєйкіна у служінні Москві та зраді національних інтересів Болгарії як країни – члена НАТО та ЄС.

Війна в Україні розділила болгарське суспільство. Позицію партії ″Возраждане″ підтримує лишень 16% болгар. Водночас 61% вважає вторгнення Росії в Україну невиправданим, а 23% не знає, що сказати.

Але, попри це, сьогодні болгарський парламент не спромігся ухвалити рішення про надання Україні важкого озброєння. Власне, вранці до Народних Зборів надійшов лист від президента Володимира Зеленського, який допоміг тутешнім депутатам вийти з незручного, напіввагітного, стану. Офіційний Київ уже нічого не хоче від Софії. Лишень просить надати порт Варна для експорту нашого зерна за кордон, допомагати гуманітарно, підтримувати біженців і голосувати за нас на шляху до членства в ЄС.(УВести)

Відеорепортаж заходу можна побачити ТУТ

Фоторепортаж Василя Жуківського

Це – проросійський мітинг.
Костя Копєйкін – лідер проросійського ″Возраждане″.
А тут – ми.
Ця родина з Миколаєва уже місяць, як у Софії.
Катерина – з Дніпра, але продовжує працювати.
Між демократами і русофілами – поліцейський кордон.