Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

БАГАТОТИСЯЧНА ХОДА ″БОЛГАРІЯ ПІДТРИМУЄ УКРАЇНУ″ ВІДБУЛАСЯ У СОФІЇ

Софія, 25 березня 2022.- Такої багатолюдної ходи, як учора, місяць після вторгнення Росії в Україну, болгарська столиця не бачила з часу минулорічних антиурядових протестів. Організатори назвали її ″Болгарія підтримує Україну″. Саме так, щоби не було соромно за тутешніх можновладців, які відмовляються надати нам допомогу зброєю. Гуманітарну, притулок біженцям, медикаменти – так, але зброєю чи боєприпасами – ні. Уряд дотримується старої традиції (ще з часів Другої світової війни) – ″Ніколи проти Росія, але завше – з Німеччиною″. Наразі замість Німеччини можна вжити слово ″Європа″.

На думку організаторів, хода зібрала не менше 10 тисяч людей. Від місця збору біля адміністрації президента колона із синьо-жовтими прапорами та болгарським триколором пройшла до стратегічного перехрестя ″Орловий міст″ – традиційне місце протесту учасників всіх масових заходів у болгарській столиці. Але, на моїй пам’яті, вперше на цьому мосту пролунав гімн іншої країни – державний гімн України, у виконанні великої групи молодих українок – біженців, згуртованих тутешньою Спілкою українських організацій в Болгарії ″Мати Україна″ та її лідером Оленою Коцевою.

Перед тим, як хода рушила, пані Олена звернулася до люду підтримувати Україна, яка зараз боронить не лишень свій євроатлантичний вибір, але й весь демократичний світ.

На саморобних плакатах  присутні висловлювали свою позицію чотирма мовами – болгарською, українською, англійською та російською: ″Ні війні″, ″Трибунал″, ″Путін гень″, ″Русский корабль, иди на…″ та інші. Вони скандували уже добре відомі світові українські кричалки ″Україна понад усе″, ″Слава нації, смерть ворогам″, ″Слава ЗСУ″, ″Ми з України, нас не зламати″. А болгари вимагали ще й оголошення російського посла (Елеонора Мітрофанова) персоною нон грата за нечемні висловлювання на адресу Болгарії.

Українка Люба

Люба працювала художнім керівником Київського симфонічного оркестру. Зараз вона – біженка. З дітьми. Притулок дали знайомі болгари. Сумує за Києвом, за роботою. Бо оркестр мав плани, готував гастролі. Усе найближче майбутнє пішло шкереберть через напад Росії. Сподівається, що війна скоро закінчиться. Про ходу дізналася із соціальних мереж.

Болгарка Надя

У болгарки Наді плин життя не змінився. Але вона відчуває емпатію до українців як до жертви російської агресії. Тому приходить на всі події, які тут організовують на підтримку України. На її плакаті – міністр економіки Болгарії, водночас лідер проросійської соціалістичної партії. Ця міністирка категорично проти надання зброї Україні, а саме вона підписує дозвіли на експорт ″спеціальної продукції″. Надя вимагає її відставки.

Ця хода, яка стала медійною подією учора ввечері і сьогодні, закінчилася хвилиною мовчання в пам’ять загиблих українських героїв.

Василь Жуківський

Відеорепортаж можна побачити ТУТ

Відео з дрону можна побачити ТУТ