Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

У БОЛГАРСЬКІЙ СТОЛИЦІ ДІАСПОРА ПРОВЕЛА МІТИНГ ″УКРАЇНА – ЦЕ ЄВРОПА″

Софія, 10 березня 2022.- У болгарській столиці перед адміністрацією президента наша діаспора – Спілка українських організацій в Болгарії ″Мати Україна″, провела мітинг під гаслом ″Україна – це Європа″.

Мета заходу – вплинути на болгарську влади та підтримати заявку України на членство у Європейському Союзі. Присутні вигукували ″Слава Українї″, ″Україна – це Європа″, ″Україна – понад усе″, ″Путін – терорист″ та інші. Перед ними виступила Олена Коцева – голова спілки, та Красімір Панковскі – голова молодіжної структури спілки.

Пані Олена розповіла про поточну ситуацію на фронті, про розмову з рідними, які залишилися воювати з російським агресором, про допомогу, яку ″Мати Укрїана″ надає українській армії, українцям в Україні та українським біженцям тут. ″Ми уже відправили кілька бусів, зокрема, з медикаментами, засобами гігієни, продуктами харчування, одягом тощо″, – сказала вона. На її думку, ЄС зобов’язаний надати Україні дорожню карту членства. ″Це, з одного боку, зміцнило б самий союз, а з іншого – ще більше надихнуло б українців у боротьбі з режимом Путіна″, – вважає  пані Олена.

У Красіміра Панковскі, мати якого – українка, у Бердянську живуть тесть та теща. ″Ми довго не знали, що з ними, але з одного відеосюжету, що потрапив у масмедіа, дізналися, що вони живі і навіть беруть участь у протестах проти окупантів″, – сказав він. Пан Красімір також закликав болгарський уряд та парламент сприяти вступу України до ЄС.

Валерія – з Одеси, вчилася у вузі за кордоном, але війна застава її вдома. ″В одну мить усе перевернулося″, – каже вона. Вдома залишився її батько, родичі. Сюди Валерія приїхала з мамою і їх прийняли знайомі болгари. Дуже любить Одесу і переймається, щоби ворог не перетворив її у руїни, як інші наші міста. Сподівається, що війна скоро закінчиться і вона зможе спочатку повернутися додому, а потім – знову на навчання за кордон, хоче стати фармацевтом.

На мітинг підтримати Україну прийшла й родина з Південної Кореї. Люди жили та працювали у Києві. У Софії зовсім недавно. Про мітинг дізналися із Фейсбуку і кажуть, що вважають своїм обов’язком допомагати Україні у цю скрутну годину.

Це уже вкотре тутешні українці та болгари – друзі України, збираються тут, щоби підтримати Україну, вплинути на тутешню громадську думку та тутешній політиків, бо відомо, що Болгарія має сентимент до Росії, тому часто Софію й називають російським троянським конем у ЄС та НАТО. І на такому ґрунті нашій діаспорі працюється геть нелегко.

Станом на сьогодні понад 2 млн. українців стали біженцями. Болгарія прийняло майже 25 тис.(УВести)

Фоторепортаж Василя Жуківського