Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

УКРАЇНЦІ ТА БОЛГАРИ У СОФІІЇ ПІКЕТУВАЛИ ПОСОЛЬСТВО РОСІЇ

Софія, 23 лютого 2022.- Учора посольство Росії пікетували українці, що проживають в Болгарії, та болгари – прихильники України та євроатлантичного шляху їх батьківщини. Люди тримали великий український та болгарський прапори і плакати ″Путін – стоп″, ″Росія – агресор″, ″Київ хрестив Росію, Київ її й закопає″ тощо.

Присутні скандували ″Слава Україні″, ″Героям слава″, ″Україна понад усе″, ″Слава Болгарії″, ″Путін ху…ло″.

Перед ними говорили Олена Коцева – голова Спілки українських організацій в Болгарії ″Мати Україна″, відомий тутешній громадський та політичний діяч Арман Бабікян, українець з Донецька Денис, представники Атлантичної ради та інші оратори.

Протестувальники освистували автомобілі, що покидали межі російського посольства, проте до інцидентів не дійшло завдяки діям поліції.

″УВістям″ українка Оксана, яка мешкає з чоловіком та сином у Софії, розповіла, що у Луганській області під сепаратистами залишилися її батьки. ″Вони дуже переймаються тим, що відбувається″, – сказала вона. Раніше батьки могли в’їжджати на вільну територію України, але зараз, при цій ескалації, це стає майже неможливим. На думку Оксани, за роки незалежності офіційний Київ зробив дуже мало для інтеграції Донбасу – цієї русифікованої частини країни, в українську культуру, не зміг прищепити цьому регіону українську ідентичність та ментальність. Києву варто було рішуче боротися із сепаратистськими настроями там, розповіла Оксана.

У Софії українець Денис працює менеджером та IТ спеціалістом. Він з Донецька. Каже, що після окупації міста коло його друзів різко зменшилося. Ще вчорашні колеги та друзі виявилися сепаратистами. ″Довелося розійтися навіть із хрещеним батьком мого сина″, – розводить руками Денис.(УВісті)

Фоторепортаж Василя Жуківського