Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

БІЛЯ ПОСОЛЬСТВА РОСІЇ У СОФІЇ ПРОТЕСТУВАЛИ БОЛГАРИ Й УКРАЇНЦІ

Софія, 09 лютого 2022.- Сьогодні у болгарській столиці перед посольством Росії відбувся протест, скликаний тутешньою організацією ″Майбутнє і пам’ять″. До участі запросили усіх волелюбних людей, щоби категорично заявити, що місце Болгарії – у Європі, а не в Євразії, підтримати суверенітет та територіальну цілісність України і сказати гучне ″НІ″ агресивній політиці путінського режиму.

Захід зібрав кілька десятків людей. Серед них були Ніколай Ненчев – лідер тутешньої сільської партії та колишній міністр оборони, Олена Коцева – голова Спілки українських організацій в Болгарії ″Мати Україна″, Васіл Данов – капітан I рангу запасу, член правління Атлантичної ради в Болгарії, вихованець Львівського військового училища.

Нашому виданню пан Васіл заявив, що Україна, коли відповідатиме певним критеріям, неодмінно стане членом НАТО, але зараз альянс не може воювати за нашому боці, а тільки допомагати та підтримувати її у будь-який спосіб.

Олена Коцева вважає, що широкомасштабний наступ Росії є малоймовірним, проте не є неможливим. ″Скоріш Росія прагнутиме провокувати нас, організовувати кібератаки на наші органі влади та інфраструктуру, задіє свою енергійну зброю – газові доставки, шантажуватиме наших західних партнерів ″до примусу нас до миру″, схоче розколоти нас із середини – все це є елементами російської гібридної війни″, – сказала пані Олена. На її думку, Болгарії не варто очікувати біженську хвилю з України, зокрема, з Одеської та Запорізької областей, де компактно проживає болгарське населення.

Лідер українців у Болгарії прокоментували також сьогоднішню заяву Марії Захарової – речника російського зовнішньополітичного відомства.

Олена Коцева

Кремль ″обіцяє″ деескалацію ситуації біля наших кордонів, але у разі, якщо Україна знову оголосить себе позаблоковою державою, зведе майже нанівець співпрацю з НАТО, а альянс забере назад зброю, що протягом останнього часу доставив Києву. ″Ми уже були нейтральними, позаблоковими – і при Кучмі, і Ющенкові, і при Януковичу, аж до Майдану, і що – це не завадило Москві напасти на нас, окупувати Крим та частину Донбасу″, – каже пані Олена.

Вона нагадала, що позаблоковість України (до 2015 р., коли цей статус скасували) ґрунтувався на трьох засадничих документах, а саме:

1994 р. Леонід Кучма відмовляється від ядерної зброї взамін на гарантії безпеки…

– Будапештський меморандум від 1994 р., коли Україна – третя у світі ядерна сила, відмовилася від цієї зброї і за згодою США та Великобританії передала її Москві;

– договір між Україною та Росією від 1997 р., так званий ″великий договір про дружбу″, підписаний у добу Бориса Єльцина, і за яким Росія гарантувала нашу територіальну цілісність та усіляку нашу безпеку, включно економічну, та

– закон про позаблоковий статус України від 2010 р.

″Зараз Москва хоче від Заходу, від НАТО правничих гарантій своєї безпеки, – каже Олена Коцева. – Та на яких підставах, якщо вона розтоптала усе, про що ми з нею домовлялися!″ На думку пані Олени, Кремлю не можна вірити, і нагадала слова Бісмарка про договори з Росією та папір, на яких вони написані.

Учасники протесту тримали в руках плакати ″Європейська Болгарія за Європейську Україну″, ″Стоп Путін″, ″Стоп війна″ та інші. Цей захід, скоріш, російське посольство, охороняли з десятеро поліціянтів.(УВести)