Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

У БОЛГАРІЇ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ЗЛУКИ І ПОКЛАЛИ КВІТИ ДО ПАМ’ЯТНИКА КОБЗАРЕВІ

Софія, 22 січня 2022.- Сьогодні у болгарській столиці активісти Спілки українських організацій Болгарії ″Мати Україна″ зібралися біля пам’ятника Тарасу Шевченку, щоби відзначити День Соборності. Перед присутніми виступила голова Спілки Олена Коцева. Ось що вона сказала:

″Українці Болгарії сподіваються, що вже настав час, щоби світова громадськість, політики та лідери країн Європи й світу згуртувалися проти спільного зла – путінської Росії. Тому що зараз під загрозою не лише мир в Україні, але й в Європі і світі. Москва воює не лише проти нас. Вона веде війну інформаційну, політичну й економічну проти країн Європи та світу. Путін веде війну проти демократії і миру. Путін веде війну за відновлення імперської Росії – тюрми народів. І ми, ті, хто пам’ятає ті часи, і ті , хто розуміє, що нині є реальна загроза втратити демократію, не маємо права не об’єднатися і не дати відсіч імперським амбіціям Путіна. Ми маємо об’єднати наші зусилля, так, як колись, 22 січня 1919 р. возз’єдналися УНР і ЗУНР, утворивши єдину Українську Народну Республіку, так, як 6 вересня 1885 р. об’єдналися Князівство Болгарія та Східна Румелія в єдину Болгарію.

Відрадно, що перші сигнали та конкретні дії на підтримку України з боку різних держав і політиків та допомога, яку деякі країни вже почали надавати Україні, вселяють надію на те, що цього разу Україна не зостанеться наодинці з ворогом, який стоїть на наших кордонах понад 100-тисячною армією і погрожує нападом. Тому що ця загроза стосується не лишень України!″ – сказала пані Олена.

У Болгарії проживає майже п’ять тисяч українців. Наші організації – члени СУОБ ″Мати Україна″, є у Пловдіві, Бургасі, Добрічі та Сілістрі. Осередок українців є і у Варні. СУОБ є членом Світового конгресу українців та Європейського конгресу українців.(УВісті)