Дайджест "Украински вести" излиза от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

"Украински вести" излизат от 1998 г.

Шануймося, браття, бо ми того вартi!

ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ РОЗМОВЛЯВ ОНЛАЙН З ЛІДЕРАМИ СВІТОВОГО УКРАЇНСТВА

Торонто, 19 грудня 2021.-  Учора делегація представників Світового конґресу українців (СКУ) та українських громад з діаспори під проводом президента СКУ Павла Ґрода брали участь у віртуальній зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, йдеться у пресовому повідомленні СКУ.

Павло Грод – лідер СКУ

Делегація складалася з віцепрезидентів СКУ та проводу Європейського конгресу українців, а також очільників українських громад з Австралії, Аргентини, Бразилії, Великої Британії, Естонії, Іспанії, Італії, Канади, Литви, Німеччини, Південно-Африканської Республіки, Португалії, Румунії, США, Туреччини та Чехії.

Президент України Володимир Зеленський подякував СКУ та українцям об’єднаної діаспори за їхню працю та зазначив: ″Хотів би бачити Вас і всі спільноти в колі однієї великої сім’ї під назвою Україна″.

Головною темою обговорення стало питання підтримки України в умовах зростаючої загрози російської агресії.

Володимир Зеленський – президент України

Президент Володимир Зеленський акцентував на ролі СКУ та організованої української діаспори у просуванні перед урядами своїх держав питань посилення санкцій та надання військової допомоги Україні, підтримки вступу України до ЄС і НАТО, а також протидії ″Північному потоку-2″, питань енергетичної безпеки України та Європи та боротьби з російською дезінформацією.

Темами обговорення також стали питання підтримки деокупації Криму через механізм ″Кримської платформи″, а також питання вшанування історичної пам’яті, зокрема, йшлося про 90-ті роковини Голодовору у наступному році.

Очільники українських громад запевнили Президента України в подальшій підтримці України та розповіли про скоординовану взаємодію з урядами своїх країн. Президент СКУ також подякував Володимиру Зеленському за підтримку множинного громадянства, окреслив принципову позицію СКУ щодо необхідності лібералізації цих питань з урахуванням ефективних безпекових запобіжників та забезпечення рівності прав громадян України для участі в державотворенні. Президент СКУ також відзначив важливість залучення представників діаспорних організацій у формуванні пов’язаного з ними законодавства України.

Окремо президент СКУ наголосив на пропозиції запровадження Дня світового українства та запропонував встановити цю дату щорічно 25 серпня.

Павло Ґрод запросив президента України долучитися до урочистого відзначення 55-ліття СКУ у 2022 р., а також сприяти проведенню Форуму Світового Українства, який СКУ організує у Києві 25-27 серпня 2022 у.

″Наш головний пріоритет сьогодні – це захист та суверенітет України, – зазначив президент СКУ Павло Ґрод. – Для цього ми підсилюємо міжнародну коаліцію на підтримці України″, зазначається у пресовому повідомленні СКУ.(УВести)