УКРАЇНКА У ВАРНІ ДОПОМАГАЄ ДІТЯМ-ЧОРНОБИЛЬЦЯМ

Елеонора СтародубцеваЕлеонора Стародубцева. Народилася в 1960 р. в м.Кіровоград. Українка. У 1978 р. із золотою медаллю закінчила середню школу в рідному місті. Поступила до місцевого педагогічного інституту. Після його закінчення працювала вчителем в Кіровограді. З 1998 р. постійно мешкає в у м.Варна (Болгарія).
У 2001 р. заснувала в Болгарії Фундацію "Діти України".
Має трьох дітей - Євгенові 20 років, Данилові - 15, а Ксенії - 11
.

- Пані Елеоноро, як ви потрапили до Болгарії?
- Причиною мою переїзду до Варни, на превеликий жаль, стала біда. Мій син Данило, який народився в 1986 р. неподалік від Чорнобиля, важко захворів. Лікарі порадили перебратися до Болгарії, бо тут були кращі умови для лікування.
- I як вас тут зустріли?
- Добре. Але в 1999 р. сталося ще одне лихо - мій чоловік трагічно загинув. Зараз дітей виховую сама. Дуже вдячна моїм англійським друзям, які допомагають моєму старшому синові здобувати медичну освіту у Великій Британії. Розраховую на нього, на його знання, бо дітей, які постраждали від Чорнобиля, чимало.
- Власне, ваша Фундація має за мету лікувати саме таких дітей.
- Так. В 2001 р. я заснувала Фундацію "Діти України", яка не є комерціюною структурою, суд зареєстрував її. Разом з друзями ми почали шукати спонсорів, розгорнули кампанію в тутешніх мас-медіа. Розробили програму організації дитячого оздоровчого бальнеологічного центру на болгарському побережжі Чорного моря. Болгарія відома своїми цілющими джерелами - теплими, гарячими, холодними водами, кліматом.
- Хто ж вам допомагає, адже на оздоровлення хворих дітей потрібні значні кошти?
- Переконалася, що світ не без добрих людей. Допомогли болгарські спонсори - фірми "БАСК", "Кондор", "Ахілеос", "Планекс". Це дозволило нам у березні цього року прийняти понад 40 дітей із с.Малинівка Житомирської області. Всі витрати - транспортні, проживання, лікування, взяла на себе наша Фундація "Діти України". Це нам вартувало $7208.
- А влітку очікуєте нову групу?
- Так, у червні має приїхати 90 дітей із Житомирщини. У містечку Кранево - це між Золотими Пісками та Албеною, на них чекає тризірковий готель "Пальма".
- Діти проходять лишень курс оздоровлення?
- Не тільки. Влаштовуємо й цікаву культурну програму. Знайомимо гостей з дітьми українців, які мешкають у Варні. Плануємо поєднати процес лікування з навчанням за програмою української школи, аби діти, які приїхали сюди, не відставали від своїх однокласників в Україні. Бо передбачаємо приймати юних українців цілорічно.
- Ви сказали, що вам допомагали болгарські фірми. А українські? Офіційний Київ?
- Нещодавно відгукнулося тільки Міністерство з надзвичайного стану та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Воно погодилося на 50% профінансувати перебування дітей із Житомирщини. А приватні структури, інші організації, на превеликий фаль, мовчать. Хотіла б зв'язатися із панею Людмилою Кучмою, яка має фундацію "Дружина президента - дітям України". Зверталися до Світового конгресу українців. Торік я була у Києві на Всесвітньому форумі українців. Одне слово, розраховую на них. Адже нам потрібна не тільки фінансова підтримка, але й моральна.
Iнтерв'ю взяв Василь Жуківський
Софія, травень 2002 р.


Коментар "БУВістей":
Безперечно, пані Елеонора робить добру справу. Це засвідчує і лист з Малинівки, який ми подаємо нижче. Фундації "Діти України" потрібні кошти. I якщо хтось хоче допомогти або має, що сказати, нехай звертається на адресу:
България, гр.Варна-9000, ул."Славянска", №23, ап.5
тел./факс (+359 52) 225969
E-mail: childrenofukraine@hotmail.com
Банківські рахунки:
у доларах США - 1151621513
SWIFT: BFTBBGSFVAR
банківський код: 62176273

ЛИСТ З МАЛИНІВКИ
Вельмишановна пані Елеоноро!
Громадська молодіжна організація "Відкритий світ" вдячна вам за влаштування оздоровчого бальнеологічного відпочинку на болгарському побережжі Чорного моря дітям, які постраждали від Чорнобильської трагедії.
Бажаємо вам успіхів у поширенні культурно-освітянських стосунків, розвитку народної дипломатії між Україною та Болгарією. Хай Бог допомагає вам у вашій доброчинній діяльності.
Гостинно просимо вас відвідати нас в Україні. З великою радістю, любов'ю і теплом зустрінемо вас, пані Елеоноро.
З повагою засновник організації "Відкритий світ" Микола Литка
31 березня 2002 р.
11642, Житомирська обл., Малинівський район, с.Малинівка, тел.52536, 98230