УБВісті виходять з червня 1998


УБВести излизат от юни 1998

СКУ: НА УРОКАХ ІСТОРІЇ ТРЕБА ВЧИТИСЯ, А НЕ ЗАДОБРЮВАТИ ТЕПЕРІШНЬОГО АГРЕСОРА
Торонто, 08 травня 2020.- Восьмого травня, у 75-ту річницю завершення Другої світової війни в Європі, Світовий конгрес українців (СКУ) разом з міжнародною спільнотою вшановує пам’ять мільйонів жертв та вклоняється у вічній подяці тим, хто віддав життя за вільний світ.
Друга світова війна, яка розпочалася у 1939 р. з нацистсько-радянського вторгнення та розчленування Польщі, стала найжорстокішою війною в історії людства. Її ціну не можна навіть підрахувати: тільки втрати в Україні складають понад 8 млн. життів, понад 2 млн. людей було примусово вивезено.
Сьогодні ми віддаємо шану мільйонам українців та українок, які відважно воювали у Другій світовій війні, в тому числі, понад 250 тис. українців, які служили у збройних силах Польщі, Франції, Британії, США, Канади. Ми у вічному боргу перед ними.
Опинившись між тоталітарними та смертоносними імперіями Гітлера та Сталіна, український народ мужньо боровся з обома окупаційними режимами. Завершення Другої світової війни не принесло миру та свободи Україні. Натомість, сталінський Радянський Союз приніс пригноблення та тиранію Україні та багатьом іншим поневоленим народам Східної Європи. Протягом понад чотирьох десятиліть Україна була змушена продовжувати боротьбу з радянським режимом, який позбавив український народ фундаментального права на вільне життя.
Сьогодні народ України знов змушений боротися за свою землю та свободу, коли Росія намагається підкорити Україну імперській владі. Росія - сьогоднішній агресор, прагне використати символи Другої світової війни для виправдання та уславлення окупації Криму та вторгнення в український Донбас. Через фінансовані державою кампанії на кшталт «Безсмертного полку» Росія хоче представити радянський тоталітаризм у позитивному світлі, відбілити жахливі злочини радянського комунізму та ствердити культ сталінської радянської перемоги у Другій світовій війні, використовуючи цю пропаганду для розпалення війни на Донбасі.
«Вшановуючи мільйони жертв Другої світової війни та пам’ять тих, хто боровся за вільний світ, СКУ закликає міжнародну спільноту винести уроки з історії. Ми не треба задобрювати сучасного тирана, який пробує відбудувати Російську імперію, - зазначив президент СКУ Павло Ґрод. – Під час пам’ятних заходів українці разом з народами Східної Європи та Балтійських країн згадуватимуть кривавий спадок Сталіна та злочини Радянського Союзу як тюрми поневолених народів».(УВісті)